Паралелен/повеќедимензионален свет/универзум(и)

Дали верувате Дека постои друга димензија паралелна на нашата?

  • да

    Гласови: 171 74,7%
  • не

    Гласови: 58 25,3%

  • Вкупно гласачи
    229
Член од
25 јуни 2015
Мислења
462
Поени од реакции
416
Се се' сведува на претпоставки, најнова теорија околу паралелниве светови е дека има паралелен универзум кој како огледало се рефлектира од нашиов но дека таму времето тече наназад е сега мене тоа ептен ми е нелогично..Дали некој би можел да го објасни тоа? Јас што го гледав видеото со професори физичари и астрономи од Харвард беше но немаа објаснување како би изгледало тоа, туку само како констатација дека таму димензијата време тече наназад :cautious:
 

Shahbaz

Транс Шиптaр
Член од
15 октомври 2013
Мислења
519
Поени од реакции
1.057
Се се' сведува на претпоставки, најнова теорија околу паралелниве светови е дека има паралелен универзум кој како огледало се рефлектира од нашиов но дека таму времето тече наназад е сега мене тоа ептен ми е нелогично..Дали некој би можел да го објасни тоа? Јас што го гледав видеото со професори физичари и астрономи од Харвард беше но немаа објаснување како би изгледало тоа, туку само како констатација дека таму димензијата време тече наназад :cautious:
тоа од прилика би изгледало како Љубчо да се врати на власт утре. ако не исто, многу слично.
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
7.295
Поени од реакции
4.696
Добро ми оди и не ми оди добро и сè во исто време.
Ми треба помош но можам и сам многу.
Многу е изгубено... светот се промени за мене.
Но поранешниот свет сè уште постои за мене.
Ми треба соодветно место и време за да можам да бидам тоа што сум.
Во мојот свет можам да бидам таков каков сум.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom