Папагали (општи дискусии)

  • Креатор на темата mRnO
  • Време на започнување
Член од
15 јануари 2014
Мислења
53
Поени од реакции
8
Тигрицата моја има 3 месеци и сеуште ми лази по земја ама си знае дека кога ќе свирнам и мрднам со прстот трча накај него :)
Може само и треба време, кај мене па нимфата праеше многу проблеми сега е бајче :)

Него немам вакво искуство па да прашам...нормално е нимфата до толку да се заљуби во мене? Не бев дома претходната недела 3-4 дена и скоро ништо не јадела, ид кафез неќела да излезе и го кадала дечко ми ако и се приближи. Ја кога се појавив ги рашири крилата се закачи на кафезот и така стоеше дур не ја извадив надвор. После си се бутна со мене под јорган и заспа О.о
Pa zosto da ne moze
ti si i sopstvenik ti ja galis ti ja hranis i normalno e da te zasaka
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Pa zosto da ne moze
ti si i sopstvenik ti ja galis ti ja hranis i normalno e da te zasaka
Знам, ама колку што ме гледа мене толку и дечко ми, уствари он е тој што ја најде и згрижи :)
 
Член од
4 декември 2013
Мислења
58
Поени од реакции
66
Zdravo :)

Prasuvam dali znae nekoj kade prodavaat ubavi (luksuzni) kompatibilni igracki za Mal Aleksandar ? :)[DOUBLEPOST=1395454478][/DOUBLEPOST]Zdravo :)

Prasuvam dali znae nekoj kade prodavaat ubavi (luksuzni) kompatibilni igracki za Mal Aleksandar ? :)
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Еј ко сме кај играчки, шо можам да му земам на моево? Сега најново му е, на врата горе стој и ја ренда со клунот. За година две, без врата ќе останам. :pos:
 

fkpromaja

In the Heaven.
Член од
28 јули 2012
Мислења
449
Поени од реакции
256
Ај да прашам зашто ме мрзи да скролам по темава да најдам одговор.

Дали некој знае конкретно во Тетово, или во Скопје каде се купува папагал и колку се движи цената?
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
53
Поени од реакции
8
Ај да прашам зашто ме мрзи да скролам по темава да најдам одговор.

Дали некој знае конкретно во Тетово, или во Скопје каде се купува папагал и колку се движи цената?
Pa u skopje imas u amazon,a za tetovo neznam
A inace za cenive tigrica okolu 500 i nimfa oklu 1400 a drugite se uste poskapi
 
Член од
26 март 2014
Мислења
1
Поени од реакции
1
Имам две нимфи, машко и женско, стари се околу 7 месеци а ги имам еден месец. Никако неможам да воспоставам контакт, и кога летаат не се враќаат сами во кафезот, треба да ги бркаш па на сила да ги внесуваш. Ако може да ми кажете некој трик за полесно контактирање. Фала ви :)
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Имам две нимфи, машко и женско, стари се околу 7 месеци а ги имам еден месец. Никако неможам да воспоставам контакт, и кога летаат не се враќаат сами во кафезот, треба да ги бркаш па на сила да ги внесуваш. Ако може да ми кажете некој трик за полесно контактирање. Фала ви :)
Тешко дека би успеал/а да направиш некаква врска помеѓу тебе и нив. Пред се поради што се пар и немаат потреба од ,,трето лице,, и помалку значајно во ситуацијава што веќе се 7 месец. Можеби би успеал/а доколку ги раздвоиш да немаат контакт меѓу себе.

Sent from my SM-T210 using Tapatalk
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
53
Поени од реакции
8
probaj
Имам две нимфи, машко и женско, стари се околу 7 месеци а ги имам еден месец. Никако неможам да воспоставам контакт, и кога летаат не се враќаат сами во кафезот, треба да ги бркаш па на сила да ги внесуваш. Ако може да ми кажете некој трик за полесно контактирање. Фала ви :)
probaj d gi namamis so hrana na raka
u raka staj malce proso i staj im ja rakata u kafez i pocekaj malce
sekoj den praj im go toa i vajda ke dobies nekoj rezultat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom