Палачинки

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
САКАМ .. САКАМ .... САКАМ !!!! :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Благи, солени, лути, кисели (додуша не сум пробал вакви :toe:) топли, ладни , полни, празни, со многу крем, без ич крем, преполнети (да тече се од нив), домашни, купечки, во биртија, во елитен ресторан, дома, направени од мајка ми, од другарка ми, од мене (иако не е добра идеја :) ) тазе, од пред недела дена, од пред два дена, залепени на таван, подизгорени, недопечени... aaah... you get the point!

Колку и да сум прејаден... секогаш има место за една палачинка :)
 

Ann.

Queen of Nature
Член од
27 април 2006
Мислења
504
Поени од реакции
50
MAR MAR напиша:
мммммм обожавам палачинки, особено оние во Леонардо..... абе лудило
И јас истооо мх мх :)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Незнам дали беше тоа леонардо у охрид ама знам дека имаше палачинки Адам и Ева. САмо што не јадевме од тие палачинки него други полнети и беа ОГРОМНИ што одвај ги изедовме. Уф летово ако идам у Охрид обавезително идам таму на палачинки
 

Ann.

Queen of Nature
Член од
27 април 2006
Мислења
504
Поени од реакции
50
точкест напиша:
Незнам дали беше тоа леонардо у охрид ама знам дека имаше палачинки Адам и Ева. САмо што не јадевме од тие палачинки него други полнети и беа ОГРОМНИ што одвај ги изедовме. Уф летово ако идам у Охрид обавезително идам таму на палачинки
Да во Охрид е и таму има најубави палачинки:smir:
 
Член од
12 февруари 2007
Мислења
83
Поени од реакции
1
Да, да, да 511 ммммммммммммммммм
шо се убааааи ама многу се бе ти дена после стомак боли, а пусто никако да ги оставам:baeh:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
За среќа знам сам да си ги правам и се давам во нив.ПАЛАЧИНКИ се еден од најдобрите десерти евер!
Со што е можно повеќе крем(ЦРН нормално) и може и шлагче малце,едно 15 ќе бидат таман!
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ептен сакам палачинки и тоа највеќе си ги сакам тие што ми ги прави баба ми дома - по 7 на јадење и полн стомак.А највеќе ги сакам со црн еурокрем и банана.
 

Darkwind

I need to work I'm always spending
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.038
Поени од реакции
1
Сакам палачинки со крем, Банани и шлаг од горе посебно една личност како ми ги прави најубави ми се
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Obozavam palacinki so crn krem,babani i slag so cokoladen preliv. Mh mh milina :)
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Строго благи со се во нив...ви препорачувам во Палма да јадете во Аеродром нема одбрана...
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Zemzela напиша:
Строго благи со се во нив...ви препорачувам во Палма да јадете во Аеродром нема одбрана...
lelelel da ej najubavi se:):)
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Да помине сесија ќе организирам палачинкијада па да видиме кој до каде е :pos:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Порано ги јадев само со црн крем и ништо друго.Ама откако додадов и банана...ммм...и до ден денес ги јадам во таа комбинација.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Вчера вечер јадев "палачинка со се'" од аматти, топ топ топ! и сникерсот е добра!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom