Пазарете се тука!

Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Samsung Galaxy Grand Prime, европскиот модел G530FZ 4G LTE, со една сим картица (Micro-SIM).

Физичка состојба: перфектна, без никакви гребаници и слично, заштитен со футрола и стаклен протектор, никогаш не паднат.
Фабрички отклучен (работи на сите мрежи).
Инсталиран Андроид: 5.0.2 Лолипоп.
Гаранција: 12 месеци Анхоч од 15.05.2015.
Боја: сива (Grey)

Кратки спецификации:
* 5 инчи екран
* 8 MP задна камера
* 5 MP предна селфи камера
* S410 A53 64-bit Quad-Core процесор
* 1GB RAM и 8GB меморија
* 1080p видео со двете камери
* 2600 mAh батерија
* Android 4.4.4 Kit Kat > upgrade to 5.0.2

Гратис давам: 3 футроли + нанесен стаклен протектор од поквалитетните.
Можна испорака по Глобко/Карго на ваш трошок, со претходно плаќање на сметка.

Кратко корисничко инфо: Телефонот е од поновите модели, испеглан тачвиз, без никаков блотвер, работи брзо, мазно и лагано за секојдневни апликации (dialer, sms, e-mail, fb, msngr, viber, skype, chrome, youtube), нема никакви проблеми со прегревање, батеријата држи по 1.5 до 2 дена просек со нормално користење и 24/7 уклучено WiFi.

Цена: 10.000 денари

IMG_3575.JPG IMG_3572.JPG SM-G531FZDDINS-172923-0.jpg SM-G531FZDDINS-183382-0.jpg SM-G531FZDDINS-403234-0.jpg SM-G531FZDDINS-397180-0.jpg SM-G531FZDDINS-392849-0.jpg
 
Член од
23 јуни 2009
Мислења
958
Поени од реакции
23
PRODAVAM SONY XPERIA E1
KUPEN NA 22.08.2014 OD VIP RABOTI NA SITE SIM KARTI ISPRAVEN SO FOLIA NA EKRAN USB POLNAC SLUSALKI MASKA KUTIJA CENA 2500DEN
E11.jpg E12.jpg E13.jpg E14.jpg E15.jpg
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Продавам Alcatel Idol 2 mini s . Телефонот е купен од ВИП и работи со вип картичка. Користен е 13 месеци и има уште 11 месеци гаранција.
Одлично сочуван од прв ден со скрин протектор и футрола. Со телефонот оди гратис и две футроли, 3 скрин протектори и 32 гб сд картичка.
Цена: 80 евра.
Без замени, контакт пп.
Нова цена: 4500 денари
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
One plus 2, 4 Ram 64 rom ponudi pp

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Лумиа 630 - 4500 денари
Лумиа 640 - 8000 денари.

Двата телефони се нови, неотпакувани, со две години гаранција од Телеком.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.375
Поени од реакции
5.162
Кај нов од 2012 год. Не може нов... 3000ден.
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Продавам Alcatel Idol 2 mini s . Телефонот е купен од ВИП и работи со вип картичка. Користен е 13 месеци и има уште 11 месеци гаранција.
Одлично сочуван од прв ден со скрин протектор и футрола. Со телефонот оди гратис и две футроли, 3 скрин протектори и кутија со слушалки и полнач.
фиксна цена 4000 денари
 
Член од
6 јуни 2014
Мислења
295
Поени од реакции
64
Nexus 6 aкo имa некoј и сaкa зaменa некa ме кoнтaктирa вo пп

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom