Пазарете се тука!

Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
:cool:не фала:love:не значи дека ти имаш 4 ка купен 400 евра треба и јас толку да платам...прашај ваму гибни таму читни овде оп ке се најди нешто(y):sneaky:
Не значи дека јас ако сум го купил 8GB за $220 у Америка, дека треба да ти го продадам за $100... Друга земја, друг систем, други цени другарче. Не очекувај дека ќе го најдеш под 260 евра.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
Не значи дека јас ако сум го купил 8GB за $220 у Америка, дека треба да ти го продадам за $100... Друга земја, друг систем, други цени другарче. Не очекувај дека ќе го најдеш под 260 евра.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4
Pa ako go sitkas vo mk treba da go sitkas 400 eura? i od eden telefon da zarabotuvas duplo i biznis da teras? Ti znaes koj standard e ovde vo mk? A zboruvas za istiot telefon. Simnete se malku na zemja vie prodavachite na mobilni ovde pa mozebi ke vi kupuvaat lugje.
 

Mj

Маестро
Член од
25 јануари 2008
Мислења
754
Поени од реакции
212
lg optimus l3, nothing special, но ако има некој понуда нека пише ПП.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Не значи дека јас ако сум го купил 8GB за $220 у Америка, дека треба да ти го продадам за $100... Друга земја, друг систем, други цени другарче. Не очекувај дека ќе го најдеш под 260 евра.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4

Нексус 4, 230 евра, како нов.

samo sto najde ;)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Pa ako go sitkas vo mk treba da go sitkas 400 eura? i od eden telefon da zarabotuvas duplo i biznis da teras? Ti znaes koj standard e ovde vo mk? A zboruvas za istiot telefon. Simnete se malku na zemja vie prodavachite na mobilni ovde pa mozebi ke vi kupuvaat lugje.
Значи подобро да ти го шитнам на тебе колку што се шитка у Америка, и после да се чешам со парите, и да си купам LG L5, така?
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
Значи подобро да ти го шитнам на тебе колку што се шитка у Америка, и после да се чешам со парите, и да си купам LG L5, така?
Ama cekaj sea ne te razbiram, ti go zimas telefonot za da si go koristis ili za da go prodavas i prais biznis? Jas ne ti se obrakjam tebe licno, jas kazuvam deka so cenive ste nelogicni, ko nie da sme treta svetska sila, pa ocekuvate 300/400 evra lugjevo da davaat za telefoni.Bas poradi toa sto ti vikas deka sme druga zemja i drug sistem i drugi ceni bidi i ti realen i drugite. Stari telefoni od pred 3/4 godini bez android gleam gi prodavaat po tie oglasite za 90/100 evra bre, se e otideno ja vikam, samo covek treba realno da gi glea rabotite, deka lugje za leb nemat pari ne ke pa kupuvale mobilni. I opst mi e muabetov ne konkretno za nikogo.
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Ama cekaj sea ne te razbiram, ti go zimas telefonot za da si go koristis ili za da go prodavas i prais biznis? Jas ne ti se obrakjam tebe licno, jas kazuvam deka so cenive ste nelogicni, ko nie da sme treta svetska sila, pa ocekuvate 300/400 evra lugjevo da davaat za telefoni.Bas poradi toa sto ti vikas deka sme druga zemja i drug sistem i drugi ceni bidi i ti realen i drugite. Stari telefoni od pred 3/4 godini bez android gleam gi prodavaat po tie oglasite za 90/100 evra bre, se e otideno ja vikam, samo covek treba realno da gi glea rabotite, deka lugje za leb nemat pari ne ke pa kupuvale mobilni. I opst mi e muabetov ne konkretno za nikogo.
За да го користам нормално, но морав да искоментирам поради според мене лошото размислување околу цените. Не се бавам со продавање / препродавање на мобилни. Како можам јас да ти го шитнам телефонот по иста цена ко у Америка? Ај ја демек "фин" ќе искочам, а што правиме после кога ќе сакам да купам друг телефон? Некој ќе ме чека мене со "америчка цена", пошто јас сум го шитнал мојот по таква цена?
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
Кој рече дека јас си го продавам Nexus-от мој 400 евра? А тоа со цените, ќе видите со владата... Не сум ја крив што целата технологија овде кај нас е поскапа општо од Америка и не се само телефони у прашање.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
jas kazuvam deka so cenive ste nelogicni
И јас мислам дека цената на бензинот и пијачките се нелогични па си ги плаќам толку, затоа што таа е пазарна цена. Не може ти да очекуваш да добиеш нешто по некоја друга цена која не соодветствува со цените кај нас, и затоа што ти така мислиш. Ако ова ти е скапо (како одличен уред), тогаш што е со Note 2/3, iPhone 5/5S, One....

Мене Нексус 4 16 гига од Америка ме чинеше 18.800 денари, до кај другар на врата. Тоа што тој се нафатил да ми го донесе треба да го занемариш? И да го купиш 350 долари, со достава до МК ќе ти излезе многу повеќе.

Н4 е и те како способен телефон и во секојдневна работа не заостанува позади другиве телефони, одлично работи. Јас не би го продал за 13.000 искрено, освен ако не е 8 гига и е оштетен.
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Купувам iPhone 4s на T-Mobile или со x-sim. Понуди (со слика ако не е проблем) во инбокс!
 
Член од
17 декември 2012
Мислења
113
Поени од реакции
48
Другар продава HTX ONE X, бел, стар една година, малце користен (обично за разговори и facebook, instagram), игри и други аплкикации не инсталирал. Софтвер најнов апдејтиран. Не е оштетен, не е изгребан и го продава затоа што купи друг модел. Батеријата без интернет користење трае до 3 дена, а со интернет до ден.
+ со кожна футрола ко новчаник, неискористена ниту еднаш, слушалките воопшто неискористени исто така, пластична проѕирна маска и заштита за екранот. Цена 300 евра
Кој е заинтерисиран може да ме контактира во inbox.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom