Пазарете се тука!

Raul Duke

*Mostly Harmless*
Член од
5 април 2008
Мислења
50
Поени од реакции
2
Другарче од Битола само што ме информира дека си ја шитка
Нокијата (N95), знам само дека ја има месец дена и дека ја продава од финансиски причини а не дека не му се допаѓа или нешто телефонот не е ок. Ако не ви е познат моделот и неговите карактеристики еве ви линк :

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/1224/Nokia/N95

Ако сте заинтересирани, пишете ми приватна порака...
Само што се слушнав со другарчево, па да не ви одговарам на сите посебно ќе ги ставам додатните информации овде. Телефонот доаѓа со полна опрема, значи се што има во кутијата од тип на полнач, слушалки усб кабелче и така натаму, одлично е сочуван бидејќи е многу малце користен (го има месец дена а го работеше помалку).

Гаранција има, но телефонот е купен во Бугарија така што освен ако и вие студирате БГ нема многу да ви се најде, меѓутоа кој користел Нокија знае дека се квалитетни телефончиња.

Како и да е, цената е 350 евра со ВЛКУЧЕНА КАРТИЧКА ОД 2 Гигабајти.

Е сеа ако сте заинтересирани да ви дадам број од дечково да се чуете, пишете ми приватна порака. Поздрав - Дјук
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Нокиа Н95 - 320евра фул пакување со 8 месеци гаранција и 2гб картичка
Нокиа 7500 - 130 евра фул пакување со 11месеци гаранција
Нокиа е61 - 150 евра
Нокиа е61 - 150 евра
Н73 - 170евра црна
Е50 - 100 евра
W710 - 80euro
Sagem My 501x - 3000 denari so 1gb karticka
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
АКО ИМА НЕКОЈ ДА ПРОДАВА СЛУШАЛКИ ЗА

ONY ERICSSON W810 i

НЕКА ПИШЕ НА jas.i.ti@hotmail.com ( може и на мсн ) ИЛИ ПАК НЕКА СЕ ЈАВИ НА 070 729 731. - ИСЛКУЧИВО САМО ОРИГИНАЛ !!!
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
АКО ИМА НЕКОЈ ДА ПРОДАВА СЛУШАЛКИ ЗА

ONY ERICSSON W810 i

НЕКА ПИШЕ НА jas.i.ti@hotmail.com ( може и на мсн ) ИЛИ ПАК НЕКА СЕ ЈАВИ НА 070 729 731. - ИСЛКУЧИВО САМО ОРИГИНАЛ !!!
1200 денари, нови оригинални од телефон неотпакувани. се чека до 9 работни дена одкако ќе ги нарачаш.

п.с. до 9 работни дена не значи 9 дена, може и за неколку часа да стигнат, максимумот е до 9 дена.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Некроу, да не пројде братучедка ми, ја пратив кај тебе у мобилара, сакаше да купуе телефон :)
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Некроу, да не пројде братучедка ми, ја пратив кај тебе у мобилара, сакаше да купуе телефон :)
па никој не ми се претставил како братучека на Даре или Марјан :D до сега барем...
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
uff не, Ај Хејт моторола, само ги сервисирам...

освен тоа мислам дека понудата од германос е прилично добра, ако може и на фактурче да си го земе :D
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
356
Поени од реакции
18
Да не рипнаа нешто цениве во Србија. Гледам дека П1 тамо е 427 евра а пред еден месец беше 300. Исто е и со Нокиа Н95 која е 500 евра а пред еден месец беше 360. Така е и со други модели. До што се должи ова?

П.С. Која е цената на половен П1 кај нас?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Да не рипнаа нешто цениве во Србија. Гледам дека П1 тамо е 427 евра а пред еден месец беше 300. Исто е и со Нокиа Н95 која е 500 евра а пред еден месец беше 360. Така е и со други модели. До што се должи ова?

П.С. Која е цената на половен П1 кај нас?
па со оглед на тоа дека на ново може скоро секаде да се најде за 330/350 евра, половно не верувам дека има шанси да се даде повеќе од 250 евра.

п.с. ги урочивте србите, а?

ај сеа ќе ви испастам еден пост од еден колега на еден наш стручен форум да видите што се случува во србија и зошто 2008ма ќе биде година каде Македонија ќе има најфтини цени на мобилните - се разбира додека не ги стават во затвор и нашиве дилери кои немаат влез на телефоните.

kontrola radnji telefona?
Od jutros krenula akcija po celoj srbiji po radnjama telefona.. trzisna je u pitanju.. ne znam sta ce biti....
Da li je neko od clanova foruma danas imao bliski susret sa inspekcijom,da cujemo o kojoj se radi i kakva je akcija?
vrijeme je da se i kod vas red zavede...kakav crni komision..sve sami sverc komerc...da me pogresno ne razumijete...ovo sto se nudi u radnjama je katastrofa....kutije se stancaju u garazama,isto tako i upustva,prodaje se sve i svasta......
u sapcu jedan nastradao sreca nije mnogo za sad... 4 telefona(oduzeli)+ kazna(ko zna koliko ce mu rebnu).
traze sertifikate od RATEL-a....
a to moze samo da izda ako ste uzeli zvanicno od uvoznika...



evo jos jedan prosao s kaznom i oduzetim....

nahebali smo k'o zuti...

i ja budala hocu da otvaram radnju....cccc
pre nedelju dana mi je bila inspekcija i trazili polovne telefone,naravno da sam rekao da su svi telefoni na servisu,e al onda su trazili evidenciju o telefonima ciji su,koji je kvar,kad je preuzet od musterije,koliko kosta opravka,to su trazili posebno za svaki telefon,e posto ni to nisu trebali da vide,sracunao sam se i rekao pisite kaznu,tako da je to otislo kod sudije za prekrsaje pa sta bude.Od dva zla moras izabrati manje
aj доволно пастирав, дилерите идат во затвор - препродавачите им ги одземаат телефоните и плаќаат високи казни, од 200 до 500 евра од парче, доколку се на црно донесени.

значи правете разлика меѓу телефони кои имаат влез, кои имаат данок и кои имаат гаранција.

има мобилари кои имаат влез а немаат данок - тие не се казнуваат, се казнуваат само без влез.

затоа во србија имаа бајаги цени, ама само имаа...
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Кај нас не е поарно сигурна сум.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Кај нас не е поарно сигурна сум.
кај нас од 2004та е воведена полиција за Мобилна технологија, но јас колку што сум информиран на Скопско ниво ги има едвај 20 полицајци. :D
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
178
Поени од реакции
5
i posle nekoj ke mi rece zoso davas pojse pari i kupuvas od germanos,impuls,2be,cosmofon,t-mobile kupi si od privatnive eve zoso zoso kako so pisa

vrijeme je da se i kod vas red zavede...kakav crni komision..sve sami sverc komerc...da me pogresno ne razumijete...ovo sto se nudi u radnjama je katastrofa....kutije se stancaju u garazama,isto tako i upustva,prodaje se sve i svasta......
 

Kajgana Shop

На врв Bottom