Падобранство/Skydiving

Член од
23 мај 2009
Мислења
22
Поени од реакции
1
Hmm .. podolgo vreme se obiduvam da najdam nekoj vakvo club vo skopjevo dali moze nekoj da me upati vo pravilna nasoka i dali voopsto ima vakov club ??

Ako ima, znaete li nekoj podetalni informacii ??
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Hmm .. podolgo vreme se obiduvam da najdam nekoj vakvo club vo skopjevo dali moze nekoj da me upati vo pravilna nasoka i dali voopsto ima vakov club ??

Ako ima, znaete li nekoj podetalni informacii ??
Јас имав професор што ми предаваше на Европски се занимаваше со ова, одат на натпревари ваму таму. Ако сакаш можам да ти дадам контакт па тој сигурно ќе ти објасни.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.069
Поени од реакции
4.716
И јас сум заинтересиран, само сум од Прилеп.
Некакви информации ?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Имам желба барем еден скок да направам со падобран во животот, и прва прилика ќе ја искористам :vozbud:

Ако стварно има некој клуб во Македонија, ме интересира како оди таа процедура, колку се плаќа, дали треба да се оди на обука прво и тн...
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Аеро клубот Скопје има свои простории спроти гимназијата Јосип Броз, до кафичот Пјаца либерта. Таму можете да се информирате за падобранска и едриличарска обука. Членовите на аеро клубот можете да ги најдете почесто на спортскиот аеродром Стенковец кој е на 7-8 километри накај патот за Косово.
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
36
Поени од реакции
2
Имам желба барем еден скок да направам со падобран во животот, и прва прилика ќе ја искористам :vozbud:

Ако стварно има некој клуб во Македонија, ме интересира како оди таа процедура, колку се плаќа, дали треба да се оди на обука прво и тн...
na 8 km od skopje sportski aerodrom stenkovec

EVE VI LINK OD FACEBOOK PAGE ZA STENKOVEC
http://www.facebook.com/pages/Sport-airfield-SKOPJE-Stenkovec/56732975629

Аеро клубот Скопје има свои простории спроти гимназијата Јосип Броз, до кафичот Пјаца либерта. Таму можете да се информирате за падобранска и едриличарска обука. Членовите на аеро клубот можете да ги најдете почесто на спортскиот аеродром Стенковец кој е на 7-8 километри накај патот за Косово.
za isto mesto zborime xD
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Имам премногу мерак, мора барем еднаш да скокнам!
Само воопшто не сум запознает како иде работава кај нас..:/
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
не знам дали би ми држел гзот :)
прво на листата е банџи џампинг, да се оперираш од страв од паѓање
па после падобранство :)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
376
Поени од реакции
27
Уф ако има нешто што би сакал да го направам во животот повеќе од ова!Кога бев прво се возев во Ми-8 со падобранците-кога имаше уште аеро митинзи кај нас во прилеп,и од тогаш сакам да пробам.Ако можам некогаш во животот ќе пробам сигурно и тоа ХАЛО или ХАХО скок:vozbud:
 

Марко!

Алфа
Член од
6 февруари 2010
Мислења
272
Поени од реакции
14
Кајганероси,кој е за? Крај краева,сигурно нема јајцата да ви испаднат од еден скок.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
248
Поени од реакции
13
Отсекогаш сум сакала да пробам ова, ваљда ќе пробам некогаш и некаде :)
Што се однесува до цените, колку што сум слушнала за еден скок се плаќа околу 30-40 евра, а за почетнички курс и први 3 скока се плаќа 20.000 денари, а потоа цената се намалува после секој скок, така нешто беше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom