ПРОТЕСТ ПРОТИВ МЕНУВАЊЕТО НА УСТАВНОТО ИМЕ! ВТОРНИК, 18:00, плоштад МАКЕДОНИЈА!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
не само да се слика, туку и видео клипови да се снимаат истите да бидат прикажани на интернет, да видат сите Македонци низ целиот свет
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
добро утро...
па денес има побајаги работа ...
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
добро утро...
па денес има побајаги работа ...
добро утро! :)
јас чекам да поминат уште 1-2 саата, па да контактирам уште повеќе радио станици... друго од страна не можам да направам :(

ps. информирани се 15 Радио станици до сега и сите до едно почнаа да ја пуштаат информацијата на секој 1 или 2 саата.
 

Cool

Untouchable
Член од
21 февруари 2006
Мислења
467
Поени од реакции
9
Добро утро Македонијо!!!

Ве следам и иако не можам да присуствувам на протестот пратив маилови до сите што ги познавам!!! За две недели сум дома па ако се организира повторно, таму сум!!!

Чекам новости!

Да живее МАКЕДОНИЈА!!! Само напред и гордо Македонци!
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
БРАВО ! ЗА ТЕБЕ И СИТЕ ОСТАНАТИ ...
МЕ ВООДУШЕВУВА ШТО НАВИСТИНА СЕ ОСЕТИ ЖИВОТ ВО МАКЕДОНИЈА
 

Dadence

sweet devil
Член од
3 февруари 2007
Мислења
390
Поени од реакции
2
добро утро! :)
јас чекам да поминат уште 1-2 саата, па да контактирам уште повеќе радио станици... друго од страна не можам да направам :(

ps. информирани се 15 Радио станици до сега и сите до едно почнаа да ја пуштаат информацијата на секој 1 или 2 саата.
Мали стварно браво за радијава ептен се од корист!!!!

Значи супер би било доколу имаме и архивско снимање и сликање на протестот од страна на наши луге, надвор од она на новинарите!
Ајде сите апарати кои се појавуваа по собиранките, активирајте се на ова поле. Но пријавете ни да знаеме со колку наши фото или видео репортери располагаме!!!!

Со нови информации околу пресот многу наскоро!!!!
 

Cool

Untouchable
Член од
21 февруари 2006
Мислења
467
Поени од реакции
9
Гоца едвај чекам да видам вести од вторник!!! Нека се слушне македонскиот глас насекаде! Во народот е силата!!!

Не да сум одушевена туку не можам да опишам како се чувствувам! Пеперутки ми играат цело време! :vozbud:
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
ПЕПЕРУТКИ ! ЈАСКА ПОЧНАВ СО БОГОВИ ДА ДРУЖАМ ...
ВЕ ЉУБАМ СИТЕ ......
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Абе луѓе не кажавте тие што сакаат да дојдат од другите градови како ке им се организира превоз??? Баш сега правев муабет на еден друг форум...
Кој да ти организира превоз? Младиве иницијатори на протестот кои се трудат повеќе да ја разгласат вестта или? И јас сум од друг град, па ќе одам со автобус и не барам да ме носи некој бесплатно, дека одам по своја желба и затоа што сакам да придонесам некако на ничиј трошок. Една автобуска карта е банална работа во споредба со тоа што може да се постигне на протестот.
Иначе одлично ми звучи до сега, мислам дека ќе има премногу луѓе, бидејќи многу луѓе тука се трудат и премногу е постигнато за два дена. Дури мислам и дека нема човек кој не знае веќе. Кога се работи вака сложно, нема потреба од припреми со месеци.
Јас ќе издејствувам да оди и во Струга на 2 радија џинглот или макар само да се чита повикот.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
Кој да ти организира превоз? Младиве иницијатори на протестот кои се трудат повеќе да ја разгласат вестта или? И јас сум од друг град, па ќе одам со автобус и не барам да ме носи некој бесплатно, дека одам по своја желба и затоа што сакам да придонесам некако на ничиј трошок. Една автобуска карта е банална работа во споредба со тоа што може да се постигне на протестот.
Иначе одлично ми звучи до сега, мислам дека ќе има премногу луѓе, бидејќи многу луѓе тука се трудат и премногу е постигнато за два дена. Дури мислам и дека нема човек кој не знае веќе. Кога се работи вака сложно, нема потреба од припреми со месеци.
Јас ќе издејствувам да оди и во Струга на 2 радија џинглот или макар само да се чита повикот.
кои 2 ? поради тоа што контактирав и во струга...
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
Ги познавам газдите од Бисер и Ди Џеј ... кого исконтактира ти, да не се повторуваме?
да... штом ги знаеш јави се прашај ги пак дали почнале да го пуштаат и поздрави ги од мене.
ако знаеш и некои други радио станици наоколу слободно контактирај...
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
za zal ne mozam da dojdam u skopje,ama barem da napravime nekoja online anketa,da se potpisat site koi se protiv menuvanje na imeto i da mu go pratime na branko !
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
za zal ne mozam da dojdam u skopje,ama barem da napravime nekoja online anketa,da se potpisat site koi se protiv menuvanje na imeto i da mu go pratime na branko !
велиш, не можеш да одитеш. ОК. велиш за онлајн анкета... додека го поставуваш прашањето и чекаш одговор, оти не поставиш ти една ? не прашувајте правете се што мислите дека е во корист.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom