ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Мислев дали се тешки, дали се слични или исти како прашањата во либро?
Мислам дека од кај Зоки ги купив, е сега дали се тешки или лесни, тоа е индивидуално. Има некои се позафркнати, некои се така полесни. Барем за мене беа така.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Кој полага применета економика (или како и да е точниот назив на предметот, во зависност од насоките) кај Узунов и Билјана, нека ми пише во порака. :)
 
Член од
15 јануари 2016
Мислења
83
Поени од реакции
6
Како е на колоквиум Политички систем, Мјп и Вовед во Еу, тешко/лесно? И се паѓаат ли прашањата од либро?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
10
Поени од реакции
1
Член од
15 јануари 2016
Мислења
83
Поени од реакции
6
A[DOUBLEPOST=1477512449][/DOUBLEPOST]
A ekonomika se pominuva samo so prasanjata od libro?
Нее економика едвај од книга се поминува, а не па од прашања.[DOUBLEPOST=1477514889][/DOUBLEPOST]
A[DOUBLEPOST=1477512449][/DOUBLEPOST]
A ekonomika se pominuva samo so prasanjata od libro?
Нее економика едвај од книга се поминува, а не па од прашања.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
10
Поени од реакции
1
Нее економика едвај од книга се поминува, а не па од прашања.[DOUBLEPOST=1477514889][/DOUBLEPOST]
Нее економика едвај од книга се поминува, а не па од прашања.
A podrugive predmeti se pominuva samo so prasanjata ili ne? :'(
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Едни исти прашања се поставуваат цело време. Свртете неколку страни поназад, скоро за сите колоквиуми има напишано во последниве 10 страни. За трет колоквиум може 20 пати е напишано.
 
Член од
23 октомври 2016
Мислења
45
Поени од реакции
4
Едни исти прашања се поставуваат цело време. Свртете неколку страни поназад, скоро за сите колоквиуми има напишано во последниве 10 страни. За трет колоквиум може 20 пати е напишано.
Da mozev da najdam nemase da prasamm ..me interesira samo dali so skriptata moze da se pomine na kolokvium
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Da mozev da najdam nemase da prasamm ..me interesira samo dali so skriptata moze da se pomine na kolokvium
Јас кога полагав кај Тасковска немаше уште нејзин учебник и знам дека учев од некоја скрипта која немаше повеќе од 30 страни. Тогаш само тоа и го имавме на располгање за учење, сега мислам дека има нејзин учебник така да сега не знам како е. Со оглед на тоа што е Тасковска сигурно се положува или со таа скратена скрипта што ја имате или со прашања.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom