ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
11 ноември 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
За да се полага утре колоквиум за предмет од 6ти семестар мора да е презапишан,
 
Последно уредено:

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
За да се полага утре колоквиум за предмет од 6ти семестар мора да е презапишан,
Не мора да биде презапишан, т.е. ако пример си го слушал 6 семестар во учебната 2014/2015 не мора да го презапишуваш предметот за да го полагаш колоквиумот во ноемврискава казнена сесија.
 
Член од
11 ноември 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Не мора да биде презапишан, т.е. ако пример си го слушал 6 семестар во учебната 2014/2015 не мора да го презапишуваш предметот за да го полагаш колоквиумот во ноемврискава казнена сесија.
фала многу :)
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
78
Поени од реакции
13
Dali nekoj se sekjava na prashanjata sto se pagjaa na ispit politicki sistem od predhodni sesii? I sovet dali kaj karakamisheva e podobro da odam na usno na ispit ili pismeno? :)
 
Член од
25 ноември 2014
Мислења
71
Поени од реакции
10
Каков тип на испит се МЈП и ЕУ кај Петрушевска и Георгиевски? :rolleyes:
 
Член од
7 ноември 2009
Мислења
52
Поени од реакции
12
Колеги според вас каде е подобро да го презапишам Казнено право, кај Никола Тупанчески или Александра Деаноска Трендафилова
 
Член од
18 јуни 2012
Мислења
102
Поени од реакции
224
Колеги, кога отприлика завршува редовната испитна сесија во летен семестар на факултетов?
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Алтернатива на прелошата книга/скрипта на тасковска? Се мислам да земам да учам од книгата на Бајалџиев ама не знам како ќе поминам на испит.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Алтернатива на прелошата книга/скрипта на тасковска? Се мислам да земам да учам од книгата на Бајалџиев ама не знам како ќе поминам на испит.
Ти си прв и единствен што сум слушнал дека се жали од книгата на Тасковска (претпоставувам за Вовед во право, 1 година) што збори :)
Нема алтернатива, таа ти е.
ps: биди среќен што не ти предава Астеруд, нејзината книга викаат дека е тешка, а и како професорка е многу потешка од Тасковска ;)
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Не сум сигурен дека на факултет има по заебана професорка од Таскоска. На колку луѓе им има направено проблеми, поготово со прегледување на испити и внесување на оцени. Со Асреруд бар знаеш на што си. Еве јас на пример уште немам оцена во електронско кај тасковска, а го положив уште пред скоро 3 години.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Не сум сигурен дека на факултет има по заебана професорка од Таскоска. На колку луѓе им има направено проблеми, поготово со прегледување на испити и внесување на оцени. Со Асреруд бар знаеш на што си. Еве јас на пример уште немам оцена во електронско кај тасковска, а го положив уште пред скоро 3 години.
Искрено ме изненадувате луѓе :) Ние како група што сме на факс, премногу сме задоволни од неа во секој поглед.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Таскоска се нема појавено на предавање годинава :нинџ:
Јас па обратно нема еден добар збор чуено за нејзе. Првиот дел не беше лош (освен глобализација) и се чудев зошто сите и ја серат книгата ама вториов дел е хаос. Спасов (асистентот) сам кажува за поединечни делови ова не е добро напишано во книгата запишувајте што ќе зборам.

Друга работа знае некој што се случува со гроздановски? И он ми нема дојдено ни еднаш, а има муабети дека имал рак.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Таскоска се нема појавено на предавање годинава :нинџ:
Јас па обратно нема еден добар збор чуено за нејзе. Првиот дел не беше лош (освен глобализација) и се чудев зошто сите и ја серат книгата ама вториов дел е хаос. Спасов (асистентот) сам кажува за поединечни делови ова не е добро напишано во книгата запишувајте што ќе зборам.

Друга работа знае некој што се случува со гроздановски? И он ми нема дојдено ни еднаш, а има муабети дека имал рак.
Не го знам Гроздановски, но се шушка за Тасковска дека нешто е сериозно болна, па може и за неа да се шушка дека има рак :( Се има појавено неколку пати, ја имам видено, но на предавања не знам дали била годинава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom