ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

K

Kacar

Гостин
[DOUBLEPOST=1411424532][/DOUBLEPOST]
Абе не се замарајте до глупости какви картици какви бакрачи...само поднеси молба колку да се запази процедурата и ич К. да не те боли
Бев вчера на студентски да прашам дали молбата ми се усвоена, таа бабата нељубезна ми рече нешто како ,,Средено е" и не ми дозволи да ја прашам уште и останав со многу недоразјаснето... ми рекоа дека штом рекла средено е, плус колешка исто што се префрли прашала и и рекле да си оди со таа група што сака, но, ми рекоа поранешни студенти да се обратам до проф. Драги Рашковски по информатика за тој да средел техничкиот дел, затоа што се случувало на колоквиум, да проба некој да се најави в систем а пртходно бил од друга група, не го читало во таа група....
 
Член од
24 мај 2013
Мислења
34
Поени од реакции
8
Kolegi, ako moze nekoj rimsko pravo I istorija na pravo tocno da mi kaze sto treba da se uci vonreden student sum. Pozz I fala odnapred.
 
Член од
21 август 2014
Мислења
13
Поени од реакции
1
Aj od postarite kolegi mislenje za 5 semestar!! Primeneta ekonomika- Vanco Uzunov;Obligaciono-Jadranka Dabovik; Filozofija na pravo- Asterud i Finansovo pravo-Vesna Pendevska.[DOUBLEPOST=1411589854][/DOUBLEPOST]
Или подобро нека пише некој споредба Климовски-Гелев.
Neznam za Gelev ama mozam da ti kazam za Klimovski najekstra coek,on i Stojkov abe nemozes nisto negativno da kazes za ovie tipcinja.Samo zemi prezentacija obavezno ,prasanja na kol se pagaat bukvalno istite od zoki i libro i si ides na ispit so samo nauceno temata vo cii ramki ti spagala prezentacijata i so 8 ili 9 polozuvas ko na sala. Ako ti e Klimovski pravo na drustva ne se zamaraj mnogu so toa,uci stvarno i voved eu poso toa e potesko.
 
Последно уредено:
Член од
30 септември 2014
Мислења
11
Поени од реакции
6
Политички системи или Меѓунаодно јавно право за испит некое прашање ? :X3:[DOUBLEPOST=1412054408][/DOUBLEPOST]
@Steve Ray како тогаш ќе знае дали е префрлен или не ? И нели после одобрувањето на молбата следуваат информатички корекции кои мораш ти да иницираш да ти ги средат, во спротива ќе се водиш во истата група иако одиш со другата. И тој период со куцањето на картицата кога си бил со таа група, а си се преместил со другата, што е со тој период ? Уопште работат ли тие картици бе ?
јас ја сменив групата пред да запишеме 4ти семестар . Драги ми побара рачна молба да напишам и само му ја однесов у елек. центар . Ме праша само зошто сакам да сменам и такви некои глупости и си отидов ништо друго не ми рече да направам и 4ти го слушав во другата група. :)
 
Последно уредено:

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.278
Кога се уписите за мастер и дали јас како дипломиран со 4 години во Битола (240 кредити) ќе ми ги уважат и ќе студирам само една година мастер?
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Кога се уписите за мастер и дали јас како дипломиран со 4 години во Битола (240 кредити) ќе ми ги уважат и ќе студирам само една година мастер?
Nemoj ne idaj hahaha :-D
Ne veruvam deka ke ti uvazat. Ne znam dali uvazuvaat ali spored mene bi ti uvazile samo onie predmeti koi bi ti se povtoruvale u masterot (a ne veruvam deka ke ima takvi a moze i ima zavisi so predmeti ste imale i na sto smer sakas da ides na master).
Upisite...pojma nemam. Vidi sigurno ima nekoe info na www.pf.ukim.edu.mk.
 
Член од
11 септември 2014
Мислења
67
Поени од реакции
11
Знае ли некој дали лани во јануари можеше да се запише 3ти или 5ти семестар за тие што не фатиле услов во септември? И дали после тоа даваат да го запишеш и 6ти? Пошто така читав дека во март во казнена давале да се полага тоа...
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.404
Поени од реакции
6.024
Знае ли некој дали лани во јануари можеше да се запише 3ти или 5ти семестар за тие што не фатиле услов во септември? И дали после тоа даваат да го запишеш и 6ти? Пошто така читав дека во март во казнена давале да се полага тоа...
kolku so znam si plakjas 1000ce za da se vodis e2 i koga ke fatis uslov ke zapisis 3ti ili 5ti semestar pa 4ti ili 6ti uslovno, poso neli parnive mozet da se zapisvet uslovno.
 
Член од
11 септември 2014
Мислења
67
Поени од реакции
11
kolku so znam si plakjas 1000ce za da se vodis e2 i koga ke fatis uslov ke zapisis 3ti ili 5ti semestar pa 4ti ili 6ti uslovno, poso neli parnive mozet da se zapisvet uslovno.
Да ама дали може тоа наеднаш да ги запишеш двата,тоа ми беше прашањето :)
 
Член од
24 мај 2013
Мислења
34
Поени од реакции
8
Kolegi, ako ima nekoj informacija za Rimsko i istorija na pravo, materijal za ucenje za kolokvium??

Pozz
 
Член од
13 септември 2014
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ве молам мислње за Тасковска и Астеруд.. Што проблеми се јавуваат, како е за учење и дали ќе ги положам предметите кај нив до 2024?
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Ве молам мислње за Тасковска и Астеруд.. Што проблеми се јавуваат, како е за учење и дали ќе ги положам предметите кај нив до 2024?
Ako ne sednes da ucis nikad nema da polozis.
Taskovska, stroga samo vo ocenuvanje, dava dopolnitelni sansi, prezakazuva ispiti, labava e za dr.
Za Asterud sum slusnala loso, ama najcesto muabeti od luge sto ne ucat.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom