ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Само што се вратив од Скопје,во среда планирам да појдам пак.
Се јавив на студентски прашања денеска и ништо.Пак никој не се јави.
Да му ја ебам мајката,ептен лош впечаток оставаат вака.

А што ќе одам кај Донка,ќе ми се развика и ќе ми рече нешто,па ќе треба да и ја бапнам една меѓу рогови.
Не, не. Само со бапнување не. Ако си добар со неа и културно и учтиво прашаш така и ке ти одговори. А ако и се правиш паметен па и сам да не знаеш што треба да прашаш тогаш секако ке ти се развика. Кога си бил во Скопје, зашто не појде до факултет? На студентски секако дека тешко ке ти кренат слушалка-работаат до 2 и имаат многу гужви.
 
В

Вори

Гостин
Имав некои други работи и немав време тоа да го завршам.
А кажи ми ти ова што прашав погоре.За првите 10 што се збори дека бесплатно било за нив?Има точно во таквите муабети?
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Имав некои други работи и немав време тоа да го завршам.
А кажи ми ти ова што прашав погоре.За првите 10 што се збори дека бесплатно било за нив?Има точно во таквите муабети?
Лани не беше така. За оваа година не знам.
 
Член од
29 август 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Сега запишав прва година и сум во кофинансирање, ме интересира дали во втора година ако има слободни места од државна квота ќе може да има префрлување од кофинансирање во државна?
пс. парите не се проблем..пари немаме :)
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Сега запишав прва година и сум во кофинансирање, ме интересира дали во втора година ако има слободни места од државна квота ќе може да има префрлување од кофинансирање во државна?
пс. парите не се проблем..пари немаме :)
Не сум слушнал за ова чудо-мислам НЕМА таква опција.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Да не има некој случајно некои прашања од Општ дел на Граѓанско Право за испит ?
 
Член од
17 јуни 2011
Мислења
21
Поени од реакции
4
Дали знае некој кои документи се потребни за запишување на Правен Факултет- дисп. студии во Битола? И дали истиот ден ќе треба да уплатам партиципација ??
И има ли некој линк каде можам да најдам што документи треба ? :)
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
77
Поени од реакции
0
Да не знае некој како може да пријавам испит шо веќе го имам положено.. сакам да преполагам за повисока поценка ама ми вика испитот е веќе положен и не можам да пријавам.. чаре?
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Дечки едно прашање ако знае некој нека ми одговори... Значи завршив прва година и сега кога ќе бидат уписите за втора сакам да се префрлам на вонредно, дали знае некој што треба да направам, дали се потребни некакви документи ? Фала :)
 
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.099
Дечки едно прашање ако знае некој нека ми одговори... Значи завршив прва година и сега кога ќе бидат уписите за втора сакам да се префрлам на вонредно, дали знае некој што треба да направам, дали се потребни некакви документи ? Фала :)
Можеш да се префрлиш,ќе поднесеш барање дека сакаш од редовно на вонредно да се префрлиш. Потребно е да однесеш потврда дека си вработен, мислам ги бараат образците м1м2. Имам слушнато и дека со лекорско можеш да се префрлиш, но најдобро прашај си во студентски прашања.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Можеш да се префрлиш,ќе поднесеш барање дека сакаш од редовно на вонредно да се префрлиш. Потребно е да однесеш потврда дека си вработен, мислам ги бараат образците м1м2. Имам слушнато и дека со лекорско можеш да се префрлиш, но најдобро прашај си во студентски прашања.
Фала многу :)
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Да не знае некој како може да пријавам испит шо веќе го имам положено.. сакам да преполагам за повисока поценка ама ми вика испитот е веќе положен и не можам да пријавам.. чаре?
Ако не можеш преку досие, појди кај Драги и кажи му. Он ке ти среди работа без проблем.
Само имај на ум-После е*ење нема каење! :)
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
312
Поени од реакции
153
Имав некои други работи и немав време тоа да го завршам.
А кажи ми ти ова што прашав погоре.За првите 10 што се збори дека бесплатно било за нив?Има точно во таквите муабети?
Ако си влезен во државна квота и ако си меѓу 10те најдобро рангирани од цел факултет значи не 10 од секој смер него 10 од цел факултет, ти следува стипендија и не се плаќа партиципација т.е. тие 200 евра :D со среќа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom