ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
-.-
Не ме нервирај -.-
Тоа бруцошите ќе имаат. Не ти. Шо се мешаш ти апсолвент? -.-
Не знам дали е по секој предмет, ама нема логика да не е по секој предмет. Која е логиката да воведат усни само на неколку предмети?
Која е логиката да му дадат сила на професорот да одлучи дали ти ќе положиш ил не, и он да рече „Не бе, по мојот предмет нема усни“.
Sense. It makes none.
Ако веќе усните се одобрени од ЕКТС, нема логика тоа да го воведат само за некои предмети.
Усни ќе имате по сите предмети. То ест, не ти, него бруцошите и сите генерации после тоа.
Според Тасковска - секој професор сам ќе бира дали да има усен испит.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.011
Поени од реакции
1.129
-.-
Не ме нервирај -.-
Тоа бруцошите ќе имаат. Не ти. Шо се мешаш ти апсолвент? -.-
Не знам дали е по секој предмет, ама нема логика да не е по секој предмет. Која е логиката да воведат усни само на неколку предмети?
Која е логиката да му дадат сила на професорот да одлучи дали ти ќе положиш ил не, и он да рече „Не бе, по мојот предмет нема усни“.
Sense. It makes none.
Ако веќе усните се одобрени од ЕКТС, нема логика тоа да го воведат само за некои предмети.
Усни ќе имате по сите предмети. То ест, не ти, него бруцошите и сите генерации после тоа.
Да прашам, ние што сме 2 година, значи нема никакви шанси вакво усмено оценување и на нас да ни воведат ова е дефинитивно сигурно ? И ако ни има останато некој предмет од лани неположен пак значи ќе можеме писмено испит да си правиме нели ? И баш ме интересира што конкретно менува усменото оценување, мислам во врска со поени и слично, генерациите што ќе имаат усмен испит дали пак ќе имаат и 20 поени од есеј и 10 од активност и 70 од усмен испит или како би тоа изгледало, може објаснување ?
 
Член од
7 јули 2011
Мислења
16
Поени од реакции
8
Нема слика али еве го у клипов го има на почетокот.
WOW! И ова го има?!??!?!? Никогаш нема да ми стане јасно со кој образ типов се прокламира како председател на Унија на студенти или како и да се викаше кога сите знаат како дојде на тоа место. Претседателот па на правен посебно.... Затоа во политика нема да се плеткам никогаш.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Зарем и за постарите ке има? Ништо не ве разбрав....
 
Член од
30 октомври 2009
Мислења
363
Поени од реакции
261
Сега за сега само шпекулации, нема ништо конкретно за усно полагање...
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Лелеееее овие не се нормални:confused: За какви се работи плаќаме ц ц ц.
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
41
Поени од реакции
7
Интимно прашање: кој износ во денари треба да се напише на уплатницата за партиципација за државна квота?

Прво си реков да конвертирам евра во денари ама за факултет каде што бесплатниот индекс го плаќаш 1500 ден. (цел на дознака: Електронски индекс) не ми се верува да е истата курсна листа -.-
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Интимно прашање: кој износ во денари треба да се напише на уплатницата за партиципација за државна квота?

Прво си реков да конвертирам евра во денари ама за факултет каде што бесплатниот индекс го плаќаш 1500 ден. (цел на дознака: Електронски индекс) не ми се верува да е истата курсна листа -.-
Значи вака, штом си прва си запознаен подобро-Кој индекс ви е бесплатен? Книжниот или електронскиот? Овие два не се исти и чисто сумјам дека книжниот нема да го плаќате а не електронскиот. Така да не кревајте паника одма :)
 
В

Вори

Гостин
Катастрофа значи,никаде човек не може да се информира.Страната од политички не работи,свашта.
Туку чув муабети демек првите 10 од државна квота имале некаков вид стипендија и не плаќале 200 евра?
Има вистина во ова или безвезе?
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Катастрофа значи,никаде човек не може да се информира.Страната од политички не работи,свашта.
Туку чув муабети демек првите 10 од државна квота имале некаков вид стипендија и не плаќале 200 евра?
Има вистина во ова или безвезе?
Мислам дека најубаво ке ти е да си појдеш на факултет и во студентски прашања да си прашаш за се што те интересира. Ке си има кажиш убаво дека страната не работи и се што ти треба Тетка Донка ке ти сервира на тацна :)

А ако не си од Скопје....си го ебал ежот одназад :D
 
В

Вори

Гостин
Само што се вратив од Скопје,во среда планирам да појдам пак.
Се јавив на студентски прашања денеска и ништо.Пак никој не се јави.
Да му ја ебам мајката,ептен лош впечаток оставаат вака.

А што ќе одам кај Донка,ќе ми се развика и ќе ми рече нешто,па ќе треба да и ја бапнам една меѓу рогови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom