ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
8 октомври 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво, јас сум студент од постара генерација кој се враќа после десетина години назад да го доврши факултетот.. се е изменето немало колоквиуми усно писмено полагање.. Дали може некој да ми даде патоказ од прилика што како за полагањата за втора година поконкретно? Бидејќи имам многу прашања незнам што попрво би прашала, па затоа би ве замолила некој што ја поминал втора или сега полага да ми излезе во пресрет да ми објасни како кај кој професор се полага дали има некој поскратен материјал дали има некој предмет задолжителен колоквиум или сите се дирекно на испит.. барем за предметите од зимскиот семестар па за натаму здравје :) поздрав
 
Член од
17 февруари 2015
Мислења
89
Поени од реакции
5
Има ли некој информација дали рокот за упис на мастер ке се продолжи?
 
Член од
11 октомври 2018
Мислења
12
Поени од реакции
0
Zdravo decki:) ponuda do brucosite posho znam od iskustvo od lani deka istorija bara knigi original...imam skroz novi, nepipnati knigi istorija i gi davam mnogu povolno;)
i ne, ne se potpisani :pipi:
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
78
Поени од реакции
5
Дечки утре ќе работи факултетов? Слушнав некои и утре нема да работат, па затоа прашувам
 
Член од
20 септември 2018
Мислења
6
Поени од реакции
0
Дечки има ли некој инфо за мастер дали ке го продолжат рокот за запишување,јас остаив документи во петок на студенски и денес ме немаше на список и ми кажа Зоки дека примале уште пријави во Деканат.Знае некој нешто повеќе во врска со ова дали ке успеаам да запишам сеа мастер у прв рок или ке мора да чекам втор рок со оглед на тоа што рокот за запишување е денес и утре.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Дечки има ли некој инфо за мастер дали ке го продолжат рокот за запишување,јас остаив документи во петок на студенски и денес ме немаше на список и ми кажа Зоки дека примале уште пријави во Деканат.Знае некој нешто повеќе во врска со ова дали ке успеаам да запишам сеа мастер у прв рок или ке мора да чекам втор рок со оглед на тоа што рокот за запишување е денес и утре.
не се сеќирај ќе усепееш да запишеш. Почекај малку чим во петокот си оставила документи нормално е да те нема на првичниов список.
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
65
Поени од реакции
2
Здраво
Сакам да прашам...ми остана уште последниот семестар од втор циклус студии ама мн оддамна. Кога можам да пријавам магистерски труд и тие работи?
Фала
 
Член од
15 октомври 2018
Мислења
9
Поени од реакции
4
Здраво дечки, да ве прашам доколку некој знае дали Трговско се положува писмено со прашања? Тенкс
 
Член од
20 јануари 2016
Мислења
16
Поени од реакции
7
Здраво,
Ми треба информација за 9ти семестар за мастерот по финансии и финансово право, но старата програма, со 13 предмети.
Случајно некој да не знае кои предмети се задолжителни, а кои опциони?? Напоменувам повторно, по стара програма.
Благодарам
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
78
Поени од реакции
5
Дечки Право на друштва кај Климовски и Политички систем писмено, какви прашања се паѓаат, по колку прашања?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom