ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
29 март 2014
Мислења
99
Поени од реакции
32
Јавна администрација ми дадоа неко 50 прашања од претходните сесии истове ќе ги врти или други? Стварно не знам што др. би дал овие се опфаќаат ама ...
Help !!
Од 12 до 23 казнена он баш мораше на 12 да стави значи кое ѓубре е не можам.
 
Член од
12 октомври 2017
Мислења
59
Поени од реакции
8
Политички системи кај Каракамишева какви прашања најчесто дава на колоквиум?
 
Член од
15 јануари 2016
Мислења
83
Поени од реакции
6
Може ли ГПП да положиш само еден дел само парнично право, а следните два дела вонпарнично и извршно во следна сесија или мора прво два дела да положиш па останатиот еден дел следна сесија?
 
Член од
15 октомври 2018
Мислења
9
Поени од реакции
4
Може ли ГПП да положиш само еден дел само парнично право, а следните два дела вонпарнично и извршно во следна сесија или мора прво два дела да положиш па останатиот еден дел следна сесија?
Можеш сега во казненава да си положиш пример Парнично, следна сесија Вонпарнично и Ивршно. Исто може и сега Парнично, следна Вонпарнично и наредна Ивршно. Вака беше јас кога полагав. Значи максиумум три шанси имаш за трите дела. После идеш наново на цел испит. Распрашај се сега да не смениле нешто.
 
Член од
15 јануари 2016
Мислења
83
Поени од реакции
6
Можеш сега во казненава да си положиш пример Парнично, следна сесија Вонпарнично и Ивршно. Исто може и сега Парнично, следна Вонпарнично и наредна Ивршно. Вака беше јас кога полагав. Значи максиумум три шанси имаш за трите дела. После идеш наново на цел испит. Распрашај се сега да не смениле нешто.
Фала ти. А случајно да не има некоја скратена скрипта по ГПП?
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
78
Поени од реакции
5
Дечки можно ли е да има казнена во декември? Претходната година имаше ли?
 
Член од
15 октомври 2018
Мислења
9
Поени од реакции
4
Дечки можно ли е да има казнена во декември? Претходната година имаше ли?
Минатата година дале казнена во Декември, само не сум сигурна дали била за сите или само за апсолвенти. Да се надеваме дека ќе дадат и сега.
 
Член од
29 март 2014
Мислења
99
Поени од реакции
32
Здраво да прашам Јавно мислење полагаме прв дел кај Каракамишева-писмено. Немаме материјал скоро па никаков оти на Божиновски скриптата е катастрофа.
Ако знае некој материјал скратено нешто било што..
И како се мине кај неа за овој предмет ? Се надевам лесно оти не е нејзин и ми делува дека не се замара :)
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
167
Поени од реакции
132
Дали некој знае кој е форматот на колоквиум на Политички Теории кај Ненад и Иван? Електронски?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Дали некој знае кој е форматот на колоквиум на Политички Теории кај Ненад и Иван? Електронски?
Колку шо знам електронски се укинати колега...Сега е писмено, ама не би знаел што даваат сега. :/
 
Член од
22 јануари 2018
Мислења
33
Поени од реакции
6
Дали може некој да ми каже каков е испитот меѓународно јавно право кај Елена, дали има прашања некој случајно ако може да ми ги прати или каде би можела да ги најдам? Благодарам однапред.
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
78
Поени од реакции
5
Дечки сакам да прашам во периодот од 24 до 28 декември предавања ќе имаме или таа недела ќе се полага?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom