ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Ima li nekoj polagano Sovremeni Politicki Teorii ? Kakvo beshe polaganjeto ?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Ima li nekoj polagano Sovremeni Politicki Teorii ? Kakvo beshe polaganjeto ?
Страшно :D Од четврта положено во казнена :D Доказ дека предметот не го сака ни Господ, а богами и Чупевска, е фактот што здрма земјотрес додек имавме испит :pos:
Иначе дава три прашања, па ти пишувај сВе што знаеш и што ти паѓа на памет... Барем така беше кога јас полагав. Ако ти фали некое мало поенче, ќе те прати кај Фрчко на доодговарање. За кај Зоки Илиевски не знам дали може да полагаш.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Страшно :D Од четврта положено во казнена :D Доказ дека предметот не го сака ни Господ, а богами и Чупевска, е фактот што здрма земјотрес додек имавме испит :pos:
Иначе дава три прашања, па ти пишувај сВе што знаеш и што ти паѓа на памет... Барем така беше кога јас полагав. Ако ти фали некое мало поенче, ќе те прати кај Фрчко на доодговарање. За кај Зоки Илиевски не знам дали може да полагаш.
Fala na odgovorot. :pos: Bi trebalo da moze kaj Zoran. Povekjeto od tie so koi ucev polagaa kaj Zoran i Ana.Ana barala li tie tri prashanja na shiroko da se obrazlozat ?
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Ана бара на најшироко да се објаснуваш, кај било кој да одиш полесно ќе поминеш. Веројатно најзахтевен професор на политички е Ана.
 
Член од
15 јануари 2016
Мислења
83
Поени од реакции
6
Стварно право може ли да се положи ако го немаш учено законот за катастар на недвижности? Знам Тина испрашува од него ама како и да е кај неа и да го знаеш и законот и цел материјал пак нема да положиш :) Ќе може некој да ми каже за кај Родна како е дали прашува од законот и дали може да се положи без него?
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Ima li nekoj polagano Politicka Sociologija kaj Zoran i Milena ? Dali beshe teshko ? Mnogu li baraat ? Ako nekoj ima i email na Milena Apostolovska,neka pishe.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Ima li nekoj polagano Politicka Sociologija kaj Zoran i Milena ? Dali beshe teshko ? Mnogu li baraat ? Ako nekoj ima i email na Milena Apostolovska,neka pishe.
Лесно е, можеш и да препишуваш кај Милена :D Мајке ми не знам кој ја ставил да биде професорка :pos:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Стварно право може ли да се положи ако го немаш учено законот за катастар на недвижности? Знам Тина испрашува од него ама како и да е кај неа и да го знаеш и законот и цел материјал пак нема да положиш :) Ќе може некој да ми каже за кај Родна како е дали прашува од законот и дали може да се положи без него?
Пред 2-3 години кога полагав, Родна само од учебник прашуваше.
 
Член од
26 август 2017
Мислења
5
Поени од реакции
1
Јас сум редовен студент по прав 2 семестар,сакам 3 семестар да го запишам ама вонредно која е процедурата??????
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Доволно лесно со едно читање да дојдеш до минимум 8ца. :)
Vo ovoj ili vo nekoj paralelen univerzum ? :pos::pos::pos::pos::pos: Jas se trudam,citam povekje pati,no ne znam dali i kolku kje uspeam da zapametam.Zatoa sakam da imam pretstava kolku isprashuva i dali bara shiroko da se objasnuva.Se nadevam deka nema da se izblamiram. :sramezliv::sramezliv::sramezliv::sramezliv::sramezliv::sramezliv::sramezliv::sramezliv: :несвест::несвест:
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Vo ovoj ili vo nekoj paralelen univerzum ? :pos::pos::pos::pos::pos: Jas se trudam,citam povekje pati,no ne znam dali i kolku kje uspeam da zapametam.Zatoa sakam da imam pretstava kolku isprashuva i dali bara shiroko da se objasnuva.Se nadevam deka nema da se izblamiram. :sramezliv::sramezliv::sramezliv::sramezliv::sramezliv::sramezliv::sramezliv::sramezliv: :несвест::несвест:
Ако тоа книгичено што го преведувавме ние од мојата група не можеш да го научиш, мајке ми утепај се :D И писмено е, три прашања мислам беа и пишувај сВе што ќе ти текне и немаш гајле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom