ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
23 јуни 2017
Мислења
25
Поени од реакции
1
Dali moze da se zapise 3 semestar ako nemas uslov pa da fatis no dali ke moze da gi polgasas ispititite vo zimska sesija ili ke si dremes do januari
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Dali moze da se zapise 3 semestar ako nemas uslov pa da fatis no dali ke moze da gi polgasas ispititite vo zimska sesija ili ke si dremes do januari
Ќе запишеш условно 3ти семестар (се плаќа 1000 денари за тоа) и ќе можеш у меѓувреме да полагаш испити од 1ви и 2ри семестар се додека не фатиш услов за 3ти и дур не отидеш во студентски да ти го тргнат тоа условното запишување за да можеш после да полагаш и предмети од 3ти семестар.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2017
Мислења
25
Поени од реакции
1
Da toa go znam ama dobiv informacija demek nemalo da mozes da polagas vo ovaa zimska sesija ni od vtor ni od 3 semestra ako nemas uslov
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Da toa go znam ama dobiv informacija demek nemalo da mozes da polagas vo ovaa zimska sesija ni od vtor ni od 3 semestra ako nemas uslov
За тоа не знам, јас кога бев на додипломски беше вака како што ти пишав. Дали во меѓувреме нешто се сменило стварно не знам.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Da toa go znam ama dobiv informacija demek nemalo da mozes da polagas vo ovaa zimska sesija ni od vtor ni od 3 semestra ako nemas uslov
Bojan e vo pravo. Treba da polagash predmeti od 1-vi i od 2-ri semestar,ili samo od edniot od niv,zavisi kolku ti falat.No ne mozesh sega da gi polagash,tuku vo Januarskata sesija so E-2(ova treba da ti go sredat na Studentski Prashanja,treba da si uplatish 1000 denari i kje ti pishat deka e uslovno vo indeks,podetalno soopshtenie okolu ova ima na web stranata).Otkako kje gi polozish potrebnite predmeti,kje pojdesh na Studentski Prashanja,kje ti go izbrishat toa "y",i potoa kje imash pravo da zapishesh treti semestar i da polagash predmeti od treti semestar.
 
Член од
15 јануари 2016
Мислења
83
Поени од реакции
6
Итноо ми треба ако го знае некој одговоров по меѓународно јавно право ми е: Во случај на пожар во една амбасада дали смеат да влезат одма пожарникари?
 
A

Aexil Kong

Гостин
Има ли воопшто прв академски час на правен или нема?
Ништо никаде нема информации, а ако е само со распоред, кога тоа ќе е достапно?
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Итноо ми треба ако го знае некој одговоров по меѓународно јавно право ми е: Во случај на пожар во една амбасада дали смеат да влезат одма пожарникари?
Само со дозвола на амбасадата смеат да влезат.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
53
Поени од реакции
7
Член од
7 мај 2017
Мислења
6
Поени од реакции
1
Што треба да направам за да се префрлам во друга група? Ме интересира постапката, дали е потреба уплатница, колку време се чека за одобрување и сл.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
Плаќате икса бе?
Итноо ми треба ако го знае некој одговоров по меѓународно јавно право ми е: Во случај на пожар во една амбасада дали смеат да влезат одма пожарникари?
Елена уште истите прашања ги тера а? :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom