ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Дискусија во форумот 'Образование' започната од Mortisha, 17 јануари 2008.

 1. Кирца

  Кирца Монк

  Член од:
  7 април 2008
  Мислења:
  6.983
  Допаѓања:
  2.162
  До која недела е стигнато со предавањата?
   
 2. Јефто

  Јефто @101ot | 101от

  Член од:
  30 октомври 2011
  Мислења:
  2.287
  Допаѓања:
  1.010
  Наредната е 10та ако не се лажам. остануваат уште 3 недели (10, 11 и 12).
   
  На Кирца му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Biroto

  Biroto

  Член од:
  16 февруари 2015
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  2
  дали има некој казнено материјал, книга да направи услуга или пак да слика некои лекции фала ви однапред
   
 4. Марија Д.

  Марија Д.

  Член од:
  6 јануари 2015
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  7
  Уставно кај Силјановска на испит, прашува многу примери? Како е?
   
 5. КАНЕЛА

  КАНЕЛА

  Член од:
  25 август 2008
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Dali moze mail od Marko Krtolica po ustavno pravo ?
   
 6. STEREO

  STEREO

  Член од:
  7 ноември 2009
  Мислења:
  42
  Допаѓања:
  10
  marko.krtolica@gmail.com
   
 7. Dragana96

  Dragana96

  Член од:
  17 февруари 2015
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  2
  како е на испит трудово ,усно кај Лазар и административно писмено кај Данева?
   
 8. WickedMind

  WickedMind

  Член од:
  25 ноември 2014
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  8
  Трудово е прелесно, Лазар е многу фин, ама те шета низ материјалот, преку примери да види дали учиш на памет или со разбирање. Административно немам коментар, нека ти е со среќа..
   
  На خرید گیفت کارت му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ForcaJuve

  ForcaJuve

  Член од:
  26 мај 2016
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  6
  dali moze da se polozi ispitot po administrativno pravo ako se uci od skriptata od libro?
   
  На WickedMind му/ѝ се допаѓа ова.
 10. LaNena

  LaNena

  Член од:
  2 април 2017
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  Како е адм.право усно каj Данева?
   
 11. VardarVoSrceto

  VardarVoSrceto

  Член од:
  7 август 2011
  Мислења:
  2.641
  Допаѓања:
  3.347
  8 мај. Со тоа што право на полагање имаат само тие со поени од предавања. Кога го правеше списокот од двете групи се собрааноколу 60 луѓе и рече дека нема шанси дополнително некој да полага.
   
 12. Bojan Van Buuren

  Bojan Van Buuren Колектор

  Член од:
  11 април 2008
  Мислења:
  6.742
  Допаѓања:
  9.723
  Другар, прашањето беше „како е“, а не „кога е“ :icon_mrgr:
   
  На VardarVoSrceto му/ѝ се допаѓа ова.
 13. VardarVoSrceto

  VardarVoSrceto

  Член од:
  7 август 2011
  Мислења:
  2.641
  Допаѓања:
  3.347
  Цел ден го учев мртвиот предмет бела мачка не гледав пред мене :icon_lol:
   
  На Bojan Van Buuren му/ѝ се допаѓа ова.
 14. СаШеНкО

  СаШеНкО Гостин

  Дечки имате некоја група на фб или нешто сл. за продавање на книги? Од сестра ми ми останаа две книги, не знам што да им правам. Вовед во право и Казнено право (општ дел) :confused:
   
 15. Dallas Mavericks

  Dallas Mavericks

  Член од:
  5 јуни 2015
  Мислења:
  682
  Допаѓања:
  445

  Појма немам за тоа каде можеш да ги продадеш книгите на фејсбук.
  Јас некаде Октомври 2016 кога одев на кеј кај тие бараките со книги и останата литература да барам за себе да си купам еден речник,
  тој еден дедо што продава книги ми кажа да му ги однесам сите книги што ги имам од Правен факултет, па он ќе види дали може да ги продаде, ако можел да ги продаде ќе ми дал процент, ама јас дека не сум од Скопје повеќе не отидов да ги однесам книгите на човекот.

  Инаку ти си добар, штом ти останале само 2 книги од сестра ти.
  Мене освен Облигационо право, ми останаа сите книги дома ги имам.
  И тешко дека ќе ги продадам книгите, веројатно повеќето книги имаат нови изданија и автори.
   

Сподели преку: