ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
До која недела е стигнато со предавањата?
 
Член од
16 февруари 2015
Мислења
44
Поени од реакции
59
дали има некој казнено материјал, книга да направи услуга или пак да слика некои лекции фала ви однапред
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
53
Поени од реакции
7
Уставно кај Силјановска на испит, прашува многу примери? Како е?
 
Член од
17 февруари 2015
Мислења
89
Поени од реакции
5
како е на испит трудово ,усно кај Лазар и административно писмено кај Данева?
 
Член од
25 ноември 2014
Мислења
71
Поени од реакции
10
како е на испит трудово ,усно кај Лазар и административно писмено кај Данева?
Трудово е прелесно, Лазар е многу фин, ама те шета низ материјалот, преку примери да види дали учиш на памет или со разбирање. Административно немам коментар, нека ти е со среќа..
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
Како е адм.право усно каj Данева?
8 мај. Со тоа што право на полагање имаат само тие со поени од предавања. Кога го правеше списокот од двете групи се собрааноколу 60 луѓе и рече дека нема шанси дополнително некој да полага.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
8 мај. Со тоа што право на полагање имаат само тие со поени од предавања. Кога го правеше списокот од двете групи се собрааноколу 60 луѓе и рече дека нема шанси дополнително некој да полага.
Другар, прашањето беше „како е“, а не „кога е“ :icon_mrgr:
 
С

СаШеНкО

Гостин
Дечки имате некоја група на фб или нешто сл. за продавање на книги? Од сестра ми ми останаа две книги, не знам што да им правам. Вовед во право и Казнено право (општ дел) :confused:
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Дечки имате некоја група на фб или нешто сл. за продавање на книги? Од сестра ми ми останаа две книги, не знам што да им правам. Вовед во право и Казнено право (општ дел) :confused:

Појма немам за тоа каде можеш да ги продадеш книгите на фејсбук.
Јас некаде Октомври 2016 кога одев на кеј кај тие бараките со книги и останата литература да барам за себе да си купам еден речник,
тој еден дедо што продава книги ми кажа да му ги однесам сите книги што ги имам од Правен факултет, па он ќе види дали може да ги продаде, ако можел да ги продаде ќе ми дал процент, ама јас дека не сум од Скопје повеќе не отидов да ги однесам книгите на човекот.

Инаку ти си добар, штом ти останале само 2 книги од сестра ти.
Мене освен Облигационо право, ми останаа сите книги дома ги имам.
И тешко дека ќе ги продадам книгите, веројатно повеќето книги имаат нови изданија и автори.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom