ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
21 септември 2007
Мислења
44
Поени од реакции
2
Јас ги пријавив денес сите, немаше никакви проблеми, а има на сајтот известување дека најкасно до недела мислам треба да имате по сите предмети пријавено.
каде на сајтот?јас никаде на најдов :toe:
 
Член од
21 септември 2007
Мислења
44
Поени од реакции
2
еве овде пишува се...ние од прва година втори колоквиуми треба да пријавуваме од 23 јан до 25-ти до 20ч...

http://www.pf.ukim.edu.mk/ShowAnnouncements.aspx?ItemID=565&mid=41&tabId=329&tabindex=0

Се задолжуваат студентите да го почитуваат распоредот за пријавување, бидејки секкоја пријава која нема да е во предвидениот рок нема да се смета за важечка, без оглед на фактот што ќе ви напише дека успешно сте го пријавили предметот
 

FlOwEr gIrL

ҳҲҳlove my sunshineҳҲҳ
Член од
8 август 2008
Мислења
344
Поени од реакции
13
И јас вчера сите ги пријавив... значи пак ќе треба... ооок
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
30
Поени од реакции
4
Zdravo na site, jas imam nekolku prasanja dokolku nekoj znae da odgovori.

-Zainteresiran sum dogodina da se zapisam na praven, vonredno, dali e vozmozno? Kolku razlicno ke bide od redovno? Potesko, polesno? Se plaka privatno,ne se plaka?

-Jas imam zavrseno sredno vo 2001 godina, dali treba da polagam nesto plus da se zapisam na ovoj fakultet? Ke ima za mene priemen? Ke vazat ocenkite, a sto so onaa matura koja sega se polaga?

Vi blagodaram odnapred.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Zdravo na site, jas imam nekolku prasanja dokolku nekoj znae da odgovori.

-Zainteresiran sum dogodina da se zapisam na praven, vonredno, dali e vozmozno? Kolku razlicno ke bide od redovno? Potesko, polesno? Se plaka privatno,ne se plaka?

-Jas imam zavrseno sredno vo 2001 godina, dali treba da polagam nesto plus da se zapisam na ovoj fakultet? Ke ima za mene priemen? Ke vazat ocenkite, a sto so onaa matura koja sega se polaga?

Vi blagodaram odnapred.
за твое добро и младост не се запишуј на правен
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Zdravo na site, jas imam nekolku prasanja dokolku nekoj znae da odgovori.

-Zainteresiran sum dogodina da se zapisam na praven, vonredno, dali e vozmozno? Kolku razlicno ke bide od redovno? Potesko, polesno? Se plaka privatno,ne se plaka?

-Jas imam zavrseno sredno vo 2001 godina, dali treba da polagam nesto plus da se zapisam na ovoj fakultet? Ke ima za mene priemen? Ke vazat ocenkite, a sto so onaa matura koja sega se polaga?

Vi blagodaram odnapred.
Вака мислам дека ќе треба да полагаш државна матура, ама не сум сигурна тоа распрашај се на самиот факултет, што се однесува до вонредно...хм...верувај дека на тие што студираат вонредно им е потешко, затоа што не добиваат бодови од активност, туку тие им влагаат во освоените бодови од испит. Не е многу различно, освен тоа дека директно полагаш на испити.

Иначе главата ми чури со пријавувањата. Аман заман, што направија, башка имам проблем не ми го отвара досието, не можам да се влезам. Многу се нервирам.
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
65
Поени од реакции
2
luge daj ve molam pisete neso za voved vo pravo poso sum vonredno i vrska neam so bi mozelo da se padne na ispit. Moze li da pisete so najmnogu se paga t.e. so e najbitno od knigata za zapazuvanje. Fala vi mnogu pozz
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
абе ви го отвара тоа е-студент??? или викенд, па и празник утре па затоа не работи?:pos2:
 

krembil0tina

Обзервер!
Член од
4 февруари 2008
Мислења
152
Поени од реакции
6
Не отвара, ќе почекаме до задутре, утре е неработен ден, нали:tapp:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Да, ама што е со тие што треба до утре да пријавиме испити одпоново?
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
е тие...
навистина претеруваат. не им е прв пат, викенд е и ајдее страната не работи. типично македонски. имплементираш новости кои не си спремен да ги остваруваш до крај....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom