ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

FlOwEr gIrL

ҳҲҳlove my sunshineҳҲҳ
Член од
8 август 2008
Мислења
344
Поени од реакции
13
Бидејќи заради повреда немам можност да се појавам на факултет до крај на месец, терапии ова - она... има ли шанси да дозволат да пишувам есеј кога ќе бидат испитите?
Има уште по едни есеи и тоа се во таа испитната недела мислам дека во истиот ден кога се полага и предметот. Јас не бев на ниеден есеј така да ќе ги полагам од 9ти февруари.

Ми фаќа око да се запишам таму... :raz:
Немој да те натерал ѓаволот да се запишеш таму...:vozbud:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Немој да те натерал ѓаволот да се запишеш таму...:vozbud:
хахахха, сега ова ме потсети на првото прашање кое ни беше поставено на факултетот...прашањето на кандикјан:кој ѓавол ве натера да се запишете тука?:pos2:

почнувам да сфаќам што мислел човекот...
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
105
Поени од реакции
3
ке има сигурно и поправни колоквиуми и поправни есеи бидејки еве веќе стварно право е закажан поправен есеј
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
а поправни кољоквуми?
поправни колоквиуми кога ќе се полагаат цели испити али само треба да кажеш за кој дел. барем кај нас ( на новинарство) функционира, али за џабе коа иаме само еден колоквиум....а за поправни есеи зависи од професорот, барем така нас не лажат:pos2:
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Го закачиле полагањето за вториот дел од есејот на 24.01. во сабота :nesvest::uvo::tapp:
Е значи скроз се блесави, па кај ќе учам и стварно бре, доволно има за другиве четири предмета за колоквиумите, ми пука глава само од право на Европска Унија :uvo:
Па поправниот есеј после полагањето Стварно Право испитот и тоа на цел материјал, значи ти се губат поени од претходниот :nesvest:
Е значи знаат културно и паметно да ни го потпикаат:nerv:
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Го закачиле полагањето за вториот дел од есејот на 24.01. во сабота :nesvest::uvo::tapp:
Е значи скроз се блесави, па кај ќе учам и стварно бре, доволно има за другиве четири предмета за колоквиумите, ми пука глава само од право на Европска Унија :uvo:
Па поправниот есеј после полагањето Стварно Право испитот и тоа на цел материјал, значи ти се губат поени од претходниот :nesvest:
Е значи знаат културно и паметно да ни го потпикаат:nerv:
:pos2:хехехеех.. .не да ни го потпикнуваат... си се ебаваат со нас како ќе им дојде. Но, добро бе...еј имаш цели...24 часа од последниот испит до есејот. Пих.. ехее.. време и време:zid:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Видов... Видов и се онесвестив... збогум културно социјален животу, збогум енерџи, збогум љубовен животу... збогум на сите... одам во изолација до сабота...


што кур се замислуваат овие бе... јас робот со 4 гига мемориска сум?
ти се пљукнам во факултетот и во родна и во глупата асистентка и во уште поглупиот предмет... ебате све у пм

се изнервирав бе
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
абе бруцоши...на сите ли ви прави проблем за пријавување за социологија??? дури и на најредовните? и ќе го решат проблемот или? и, мора ли да има соопштение од кога се пријавува колоквиумот или???
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
абе бруцоши...на сите ли ви прави проблем за пријавување за социологија??? дури и на најредовните? и ќе го решат проблемот или? и, мора ли да има соопштение од кога се пријавува колоквиумот или???
само социологија ти праи проблем?
мене лани ко бев ‘мноогу‘ редовна а и на сите други ни праеше проблем пријавувањето на сите испити некои два три дена....

можеш да замислиш кој шок беше тоа... си планирав да си ги спакувам куферите и да си одам од дома
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
е на нас само социологија ни прави...и тоа на сите...т.е. на нас од 1 група, од другите дознавме оти успеале...е сега не знам, затоа што губевме многу часови (не пуштаа порано, оти имавме од 16-20) дали може да е ради тоа? или е потребна присутност на одржаните часови???
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
е на нас само социологија ни прави...и тоа на сите...т.е. на нас од 1 група, од другите дознавме оти успеале...е сега не знам, затоа што губевме многу часови (не пуштаа порано, оти имавме од 16-20) дали може да е ради тоа? или е потребна присутност на одржаните часови???
ехееее
нови сте вие... не знаете ништо....

мене моментално во досието Политички Системи ми пишува: студентот не посетувал настава кај ИСКЛУЧИВО еден професор...

е кај сум посетувала настава ебате луѓето?
на марс? а имам 9 поени активност... или тоа од сите професори кај што сум следела предавања ми ги собрале...
ебате луѓето
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
абе дедо ми да го вработеа подобро ќе работеше...тоа ти е...македонска работа...воведи нови системи, па нека се учат неколку луѓе на нив. а тоа што кинат живци на илјадници други...па што има врска?:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom