ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
не ми кажууууј... само нервози да ти ствараат... пред време да ти побеле косата и пред време да остареш во случај ако не завршиш на нервно кај што ќе ти ги лепат нервите со смрт лепак
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Дечки немајте гајле, се случуваат тие работи. Се ќе ви биде средено, немајте гајле.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Дечки немајте гајле, се случуваат тие работи. Се ќе ви биде средено, немајте гајле.
абе не е баш да се секирам јас...знам оти ќе биде работата...ама не треба така бе...се случува еднаш два пати, не постојано.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
105
Поени од реакции
3
значи стварно ке правиме втор дел од есеј на 24-ти,сабота, а поправен есеј ке правиме истиот ден кога ке правиме испит и тоа на цел материјал??? ајдеееееееееее:nenene:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
абе не е баш да се секирам јас...знам оти ќе биде работата...ама не треба така бе...се случува еднаш два пати, не постојано.
хехеех, другар 3 год. ги изорав, сум е пиздел и јас така, ама јебеш, поминува. Глеј учи си на раат и немај гајле за такви глупости.:wink:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
така е така е...се ќе биде...полека само...
ајде поздрав, колеги и колешки, заспав на тастарува:pos2:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
ехееее
нови сте вие... не знаете ништо....

мене моментално во досието Политички Системи ми пишува: студентот не посетувал настава кај ИСКЛУЧИВО еден професор...

е кај сум посетувала настава ебате луѓето?
на марс? а имам 9 поени активност... или тоа од сите професори кај што сум следела предавања ми ги собрале...
ебате луѓето
Не се нервирај, мирна, истото и кај нас од Политички Науки го има, само кај предметот Јавно мислење и Масовни Комуникации. Ќе го средат тоа, мора да го средат. Башка ни кажаа дека бодовите си се прикажуваат кај досиејата што се за професорите, така да немаш гајле. Мене башка ми фалат поени и од Современи Политички Теории имам 7, а треба 10 да имам.
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Првиот испит по стварно ќе биде во сабота, одма после есејот, а вториот во казнета недела, на 6-ти.:nesum:
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
„СО СЕКОЕ ПОЛАГАЊЕ СЕ СМЕТА ДЕКА Е ИСКОРИСТЕНА МОЖНОСТА ЗА ЕДНО ОД ТРИТЕ ПОЛАГАЊА“

Што сака да каже авторот со ова?
Дека ако полагаш на 24 ќе немаш право на 6 да полагаш? :nesvest:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
105
Поени од реакции
3
„СО СЕКОЕ ПОЛАГАЊЕ СЕ СМЕТА ДЕКА Е ИСКОРИСТЕНА МОЖНОСТА ЗА ЕДНО ОД ТРИТЕ ПОЛАГАЊА“

Што сака да каже авторот со ова?
Дека ако полагаш на 24 ќе немаш право на 6 да полагаш? :nesvest:
или ако не полагаш на 24 ке имаш после едно плус полагање?
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
„СО СЕКОЕ ПОЛАГАЊЕ СЕ СМЕТА ДЕКА Е ИСКОРИСТЕНА МОЖНОСТА ЗА ЕДНО ОД ТРИТЕ ПОЛАГАЊА“

Што сака да каже авторот со ова?
Дека ако полагаш на 24 ќе немаш право на 6 да полагаш? :nesvest:
Абе , па, не знам од кај ти е ова, ама се знае како оди тоа. Имаш право три пати да полагаш. Тоа ти е еднаш на 24, уште еднаш на 6, и имаш уште една шанса.

Сеа ја, отидов и го запишав овој за 24, а знам дека немам шанси да се спремам. Ќе одам само да ги разгледам прашањата, а ќе го положам на 6.
 
Член од
21 септември 2007
Мислења
44
Поени од реакции
2
абе бруцоши...на сите ли ви прави проблем за пријавување за социологија??? дури и на најредовните? и ќе го решат проблемот или? и, мора ли да има соопштение од кога се пријавува колоквиумот или???

абе рано е за пријавување...барем јас така мислам...пошо за втора и трета година имаше посебни термини од кога до кога треба да се пријавува колоквиум...и за нас би требало да е така :toe:
 

krembil0tina

Обзервер!
Член од
4 февруари 2008
Мислења
152
Поени од реакции
6
Јас ги пријавив денес сите, немаше никакви проблеми, а има на сајтот известување дека најкасно до недела мислам треба да имате по сите предмети пријавено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom