ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
3 декември 2011
Мислења
112
Поени од реакции
145
Друже фала што се потруди да ми одговориш ама мора да те демантирам . Лани почна од Март месец јас сум инаку апсолвент по стара програма. Е сеа сесијава паѓа од ведро небо од 8 а ти кажуваат на 1 февруари.Не е исто да полагаш на 8 и на 1 март или понатака,мене 22 дена многу разлика ми се гледаат.Не праиме муабет за 2 или 3 дена ( што некој пат злато вредат ) а не 20 ,25 дена особено кога спремаш испити како ГПП или МПП . Дека не е во ред не и не за галама за многу поише е ...
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
Друже фала што се потруди да ми одговориш ама мора да те демантирам . Лани почна од Март месец јас сум инаку апсолвент по стара програма. Е сеа сесијава паѓа од ведро небо од 8 а ти кажуваат на 1 февруари.Не е исто да полагаш на 8 и на 1 март или понатака,мене 22 дена многу разлика ми се гледаат.Не праиме муабет за 2 или 3 дена ( што некој пат злато вредат ) а не 20 ,25 дена особено кога спремаш испити како ГПП или МПП . Дека не е во ред не и не за галама за многу поише е ...
Ама колоквиумите би биле во овој период 8-22 февруари, испитите после тоа.
 
Член од
7 ноември 2009
Мислења
52
Поени од реакции
12
Добро луѓе па овие не се нормални, зошто уште нема распоред на полагање за казненава
 
Член од
3 декември 2011
Мислења
112
Поени од реакции
145
Тру блу во исто време се полага . Дечки има распоред ако добиете некоја информација за евентуална сесија дополнителна ќе ве замолам да ја споделите . :)
 
Член од
27 ноември 2015
Мислења
9
Поени од реакции
0
кога е приемно време на шапкова во понеделник и среда?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
Тру блу во исто време се полага . Дечки има распоред ако добиете некоја информација за евентуална сесија дополнителна ќе ве замолам да ја споделите . :)
Не може во исто време да се полага кога прво треба да завршат колоквиуми. А испитите секако се договараат со професорите, ако сакаат може и на 10ти март да одржат испит. Е сеа поентата е што колоквиумиве ги ставиле во 4 дена. Махери еј, ццц.
 
Член од
26 април 2015
Мислења
11
Поени од реакции
2
Дали за испит сеа во казнена кажуваат термин барем недела унапред или може да објават кога им текне?
 
Член од
23 јуни 2015
Мислења
193
Поени од реакции
342
Многу рано ја ставиле казнената сесија уште немаме завршено со испити од јануарска редовна сесија али тоа е што да правиш. Него да прашам во казнена сесија треба некаде да се пријавиш има некоја процедура или штом професорот го закаже завршниот испит дирекно одиш на испитот со уплатница од 1000денари,индексот и пријавата?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Не може во исто време да се полага кога прво треба да завршат колоквиуми. А испитите секако се договараат со професорите, ако сакаат може и на 10ти март да одржат испит. Е сеа поентата е што колоквиумиве ги ставиле во 4 дена. Махери еј, ццц.
Ако ти притребаат казнените за апсолвенти ќе видиш дека овие 4 дена многу ќе ти се гледаат :icon_mrgr:
 
Член од
30 декември 2014
Мислења
184
Поени од реакции
241
Друже фала што се потруди да ми одговориш ама мора да те демантирам . Лани почна од Март месец јас сум инаку апсолвент по стара програма. Е сеа сесијава паѓа од ведро небо од 8 а ти кажуваат на 1 февруари.Не е исто да полагаш на 8 и на 1 март или понатака,мене 22 дена многу разлика ми се гледаат.Не праиме муабет за 2 или 3 дена ( што некој пат злато вредат ) а не 20 ,25 дена особено кога спремаш испити како ГПП или МПП . Дека не е во ред не и не за галама за многу поише е ...
drugar ne e da zborime za inat samo,tuku se znaese deka vo fevruari e sekogas sesijata,poso eve sea godinava redovnata kolokviumska nedela od letniov semestar pocnuva na 21 mart. A toa znaci deka najkasno do taa data treba prethodno da zavrsi kaznenata sesija.iako e objaveno deka kaznenava sesija treba da zavrsi do 22 fevruari,od iskustvo ti kazuvam deka ispitite ke gi zakazuvaat barem najmalce uste edna nedela pokasno.Taka da,iako vremeto e kratko,mislam deka se postignuva.Zatoa sto vo kaznena se znae deka se polaga eden ili maksimum dva predmeti
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
78
Поени од реакции
13
Колеги ако може некој да ми каже искуство со МЈП. Го спроведува асистентката Елена, писмен испит. Сега ме интересира претежно какви прашања дава и колку? Прашања што до сега се паѓале ако некој се сеќава и на што повеќе да обрнам внимание? Фала однапред.:)
 
Последно уредено:

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Колеги ако може некој да ми каже искуство со МЈП. Го спроведува асистентката Елена, писмен испит. Сега ме интересира претежно какви прашања дава и колку? Прашања што до сега се паѓале ако некој се сеќава и на што повеќе да обрнам внимание? Фала однапред.:)
Види ги претходните 4-5 страни од темава.
 
Член од
12 февруари 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Искуства од усно допрашување кај проф. Георгиевско право на еу какви прашања поставува колку прашања и колку бара?
 
Член од
12 декември 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Дали кај Бучковски по римско право мора да се оригинал книгите или можи фотокопии?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom