ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Може ли некој да ми каже некој совет за професориве и предметиве од 4 семестар?
И уште еднаш, мејл од Марика Ристовска некој?:cool::confused:
Трудoвo првите 6 недели не е тoлку интересен мaтеријaлoт, a втoрите 6 недели е пoинтереснo. Иди нa предaвaњa и биди aктивен/нa зoштo aкo те зaпaмти прoфесoрoт кaкo aктивен/нa нa уснo мoжеш пoлеснo дa пoминеш. Е сеa зa писменo не знaм кaкo е aмa уснo е oкеј. Знaм декa гo збoрaт Кaлaмaтиев кaкo лoш прoфесoр aмa јa супер пoминaв кaј негo, знaчи некa не те плaшaт тие муaбети.
Администрaтивнo зa нa предaвaњa е oкеј, не е нештo преинтереснo aмa не е ни нештo предoсaднo. Е сеa зa учење е дoсaден предметoт. Сoбирaј пoени oд aктивнoст мислaм декa ќе вршaт рaбoтa. Зa нa пoлaгaње јa кoa пoлaгaв беше oкеј, се пoминувaше и сo скриптa aмa сеa викaaт пoтешки биле прaшaњaтa тaкa дa не знaм шo сoвет дa ти дaдaм oкoлу тoa.
Кривичнo мене ми беше мнoгу интересен предмет. Мене Кaневчев ми предaвaше и супер ми беa бегoвите предaвaњa, знaеше убaвo дa oбјaсни и јa дoстa учев oд предaвaњa. Активнoстa кaкo и пo секoј предмет е кoриснa. Мaтеријaлoт не е тежoк и интересен е.
Семејнo и нaследнo ти е бoзa, лесен и интересен е мaтеријaлoт.


Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
7 ноември 2009
Мислења
52
Поени од реакции
12
Може ли некој да ми каже некој совет за професориве и предметиве од 4 семестар?
И уште еднаш, мејл од Марика Ристовска некој?:cool::confused:
marko.krtolica@gmail.com еве ти мејл од асистентот на Марика Ристовска прашај го што те интересира еден од подобрите асистенти е на Правен, иначе го имав и на професоркава мејлот но сум го избришал. Него дечки http://www.pf.ukim.edu.mk/ShowAnnouncements.aspx?ItemID=5631&mid=621&tabId=1&tabindex=0 не е рано за казнена сесија нели во март требаше
 
I

[In]kognito

Гостин
marko.krtolica@gmail.com еве ти мејл од асистентот на Марика Ристовска прашај го што те интересира еден од подобрите асистенти е на Правен, иначе го имав и на професоркава мејлот но сум го избришал. Него дечки http://www.pf.ukim.edu.mk/ShowAnnouncements.aspx?ItemID=5631&mid=621&tabId=1&tabindex=0 не е рано за казнена сесија нели во март требаше
Ќе има и во март
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Така кажале на студентски па сега не знам :toe:
Кaј мене у групa нa реклa кaзaлa се вртaт тие муaбети декa ќе имa у мaрт, не знaев декa тaкa ви рекле oд студентски.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
27 ноември 2015
Мислења
9
Поени од реакции
0
дечки се применува ли правилото како шо викаат сите дека со електронски индекси треба да се куцаме за 51% присуство да имаме за полагаме?или си нема врска :/
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Може некој да ми каже Филозофија на правото кај Астеруд какви прашања дава, освен есејското за кое имаме дадено однапред теми.. Во кој контекст се прашањата и дали некој се сеќава на некое прашање?
 
Член од
7 ноември 2009
Мислења
52
Поени од реакции
12
Кој е асистент/ка на професорката по Казнено право Александра Деаноска Трендафилова?
 
Член од
11 септември 2014
Мислења
67
Поени од реакции
11
Малце можда глупо прашање ама морам да се осигурам,дали ние што имаме ислушано 6ти семестар (фактички чистиме тоа што ни останало) можеме да земеме потврда за редовен студент од студентски?Во врска со превозот ми е прашањето :)
 
Член од
7 ноември 2009
Мислења
52
Поени од реакции
12
Малце можда глупо прашање ама морам да се осигурам,дали ние што имаме ислушано 6ти семестар (фактички чистиме тоа што ни останало) можеме да земеме потврда за редовен студент од студентски?Во врска со превозот ми е прашањето :)
Можеш другар се додека не го завршиш статусот не ти се менува, колеги (WESSELS, J., BEULKE, W., „KРИВИЧНО ПРАВО-ОПШТ ДЕЛ; КРИВИЧНИ ДЕЛА ПРОТИВ ЛИЧНИТЕ И ЗАЕДНИЧКИТЕ ВРЕДНОСТИ, СКОПЈЕ, 2009) книгава ја има по книжариве Зоки, Либро итн...?
 
Член од
30 декември 2014
Мислења
184
Поени од реакции
241
Малце можда глупо прашање ама морам да се осигурам,дали ние што имаме ислушано 6ти семестар (фактички чистиме тоа што ни останало) можеме да земеме потврда за редовен студент од студентски?Во врска со превозот ми е прашањето :)
mozes ako ja imas evidentirano ( E2) 2015-16 god[DOUBLEPOST=1454365645][/DOUBLEPOST]
дечки се применува ли правилото како шо викаат сите дека со електронски индекси треба да се куцаме за 51% присуство да имаме за полагаме?или си нема врска :/
toa se samo prikazni za u prv semestar, imase eden obid lani toa da se primenuva,ali ostana bezuspeshen :pos:
nikoj ne gleda prisustvo od nastavata
 
Член од
3 декември 2011
Мислења
112
Поени од реакции
145
T]Има некој абер од мартовскава сесија или многу јако не зезнаа со оваа цел месец порано ?! :(
 
Последно уредено:
Член од
30 декември 2014
Мислења
184
Поени од реакции
241
T]Има некој абер од мартовскава сесија или многу јако не зезнаа со оваа цел месец порано ?! :(
nezz koja godina si na fax,ali kaznenata sesija pocnuvala sekogas 10tina dena posle zavrsuvanjeto na januarskata.Iako ovaa kaznena ja vikaat martovska,sepak taa sekogas se odrzuva vo fevruari i eventualno moze da trae do pocetokot na mart. dzabe samo krevate galama,koa se znae deka nema teoretski sansi kaznenata da se odrzi vo mart,so ogled na toa deka kaznenava treba da zavrsi pred pocnuvanjeto na kolokviumskata nedela vo letniot semestar. :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom