ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Колеги ај кажете по нешто за Докмановиќ, Климовски Лазаревска, каков им е принципот на работа , сто сакаат сто не ... фала однапред
--- надополнето: 2 февруари 2012 во 18:52 ---
Колеги ај кажете по нешто за Докмановиќ, Климовски Лазаревска, каков им е принципот на работа , сто сакаат сто не ... фала однапред
Докмановиќ не ми предаваше.
Лазаревска ја видов два пати. Првата и последната недела т.е. предавање. Сака да си активна, не е битно дали е точно битно да се умешаш во расправија.
Климовски сака само една работа-ДА МУ ЈА КУПИШ КНИГАТА :)
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Колеги ај кажете по нешто за Докмановиќ, Климовски Лазаревска, каков им е принципот на работа , сто сакаат сто не ... фала однапред
--- надополнето: 2 февруари 2012 во 18:52 ---
Колеги ај кажете по нешто за Докмановиќ, Климовски Лазаревска, каков им е принципот на работа , сто сакаат сто не ... фала однапред
Мишо Докмановиќ е супер професор....предавањата му се интересни се труди чоекот ептен, е сеа малку принципиелен си е не попушта не дава бодои туку така.....се на се не е лош ја слушав историја сеа у I семестар и се на се сум задоволен.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
81
Поени од реакции
41
Колеги ај кажете по нешто за Докмановиќ, Климовски Лазаревска, каков им е принципот на работа , сто сакаат сто не ... фала однапред
--- надополнето: 2 февруари 2012 во 18:52 ---
Колеги ај кажете по нешто за Докмановиќ, Климовски Лазаревска, каков им е принципот на работа , сто сакаат сто не ... фала однапред
Докмановиќ ми предаваше историја.Супер професор сака активност,колку можеш повеке толку подобро флексибилен е во однос на се и не е цепидлака.
Тие што отидоа усно кај него се 10ки извадија.Јас се зезнав отидов писмено и се утепав од пишување ама пак 9 имам :)
Ваљда исто се однесува и на информатика
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Дај кажете нешто за Англиски таа шо предава, за Каракамишева(Уставно) и Гоце Наумоски(Информатика) шо да очекуеме семестаров? искуства anyone!!
 
Член од
16 јуни 2010
Мислења
108
Поени од реакции
21
Дај кажете нешто за Англиски таа шо предава, за Каракамишева(Уставно) и Гоце Наумоски(Информатика) шо да очекуеме семестаров? искуства anyone!!
Мери англиски, добра е, не бара многу, ќе земате за предавање некои лекции, сака на час да и се збори, да се кажуваат објаснувања за зборчиња, да се решава во работната и да и се купи учебникот, пошто од работна и учебник дава бодови. Има прашања за испит и грешен клуч.

Гоце е интересен човек, интересни ќе ви бидат часовите. Ние повеќе го гледавме Драги и немаше некое замарање. Активност кај нив од презентација што ќе ја правите во група. За Испит има прашања, ама лани имаше грешен клуч.

Каракамишева не ми предаваше.
--- надополнето: 3 февруари 2012 во 19:05 ---
И да си прашам, на Гелев му испративме семинарски, ама не ни кажува поени од нив, вика, ќе сме си ги виделе оцените кога ќе и ги ставел во индекс. Искуство со него, какви поени става од семинарски?!
 

Advokatce

откачено
Член од
2 ноември 2009
Мислења
209
Поени од реакции
27
Д-р. Г.Калајџиев
Д-р. Г.Коевски
Д-р А.Јаневски
Д-р. П.Гавроска ај пак да си прашам јас....хелп за овие????
 
Член од
2 август 2011
Мислења
81
Поени од реакции
41
Каракамишева како дух :D На никој не предавала.
 

Спирка

Чорбаџиска Кучка
Член од
1 октомври 2008
Мислења
394
Поени од реакции
14
Каракамишева како дух :D На никој не предавала.
Јас ја имав таа несреќа да ми предава, ма да не уставно. Веројатно принципот на работа и е ист. За предавање, не ми остави некој силен впечаток и нешто незнам како да објаснува, но не е лоша - просечна, ама за поени на есеј (колку што разбрав ваша генерација нешто слично на тоа е писменото полагање) душата ќе си ја испуштиш. Од цела книга ти дава не да раскажуваш глава или пак лекцијата од главата, туку од лекцијата ти дава прашање да и објасниш пасус, и тоа на некои колеги им се паднаа прилично небитни работи. А како капак на се тука е асистентката Јелена - не ти дава никакви шанси, се држи се да биде напишано како книгата, на вториот дел од есејот само 4 души ги имавме сите поени,сите други беа претежно под 5.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
81
Поени од реакции
41
Јас ја имав таа несреќа да ми предава, ма да не уставно. Веројатно принципот на работа и е ист. За предавање, не ми остави некој силен впечаток и нешто незнам како да објаснува, но не е лоша - просечна, ама за поени на есеј (колку што разбрав ваша генерација нешто слично на тоа е писменото полагање) душата ќе си ја испуштиш. Од цела книга ти дава не да раскажуваш глава или пак лекцијата од главата, туку од лекцијата ти дава прашање да и објасниш пасус, и тоа на некои колеги им се паднаа прилично небитни работи. А како капак на се тука е асистентката Јелена - не ти дава никакви шанси, се држи се да биде напишано како книгата, на вториот дел од есејот само 4 души ги имавме сите поени,сите други беа претежно под 5.
Значи покрај родна уште еден кошмар ќе имам :facepalm: Како и да е фала ;)
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
Го продавам Практикумот по римско нечепнат исто ко нов, го давам по пола цена, ако ви го бараат пишете ми!
 

Ivana*Antique

Чисто информативно
Член од
5 септември 2011
Мислења
312
Поени од реакции
144
Абе кај е Амфитеатер 7, 10 и 4? Ај некој нека каже, да не го шетам правен ко будала...
 
Член од
21 август 2011
Мислења
145
Поени од реакции
46
Абе кај е Амфитеатер 7, 10 и 4? Ај некој нека каже, да не го шетам правен ко будала...
Кога ќе влезеш од главниот влез на правен, право по скалите е амф.7 , амф.4 е од главниот влез по скалите десно па пак десно до крај , а амф. 10 е од бифето лево , малце подоле од компјутерската училница , не сум баш сигурна за последниов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom