ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

O

Orion.

Гостин
КОлеги, стварно право кои точно страни од книгата не треба да се учат? Од четириесет и некоја до? Ако може некој точно да ми каже. Фала
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.929
Поени од реакции
1.659
Колеги што сте прва година ај пишете како се полага испитот историја на право ?? 70 прашања ке има ??дали ке биде исто полагањето за некој што предметот му е заостанат?
Испитот ќе се полага усно на прашања или цела лекција така рече асистентката. Ова важи само за студенти од прва година

btw
Пријавувањето на поправните колоквиуми ќе се врши од 9.1.2012 до 17.1.2011
Пријавувањето на студентите кои ќе полагаат цел испит ќе се врши од 18 до 20.1.2012
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.926
Поени од реакции
24.574
Испитот ќе се полага усно на прашања или цела лекција така рече асистентката. Ова важи само за студенти од прва година

btw
Пријавувањето на поправните колоквиуми ќе се врши од 9.1.2012 до 17.1.2011
Пријавувањето на студентите кои ќе полагаат цел испит ќе се врши од 18 до 20.1.2012
Ај ако може да ми кажеш за поправните што треба да правам, кај треба да ги пријавам, дали треба да платам нешто, што треба да купам?
Тоа е збунет бруцош, кој ги падна сите 4 колоквиуми.. :S
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.929
Поени од реакции
1.659
Ај ако може да ми кажеш за поправните што треба да правам, кај треба да ги пријавам, дали треба да платам нешто, што треба да купам?
Тоа е збунет бруцош, кој ги падна сите 4 колоквиуми.. :S
Мислим дека и поправните се пријавуваат со електронскиот индекс, моментално не пријавувај ништо ако е активна сесијата :)
http://ekts.pf.ukim.edu.mk/EKTS/StudentLog.aspx
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.408
Поени од реакции
6.028
Како што гледам на електронскиот индекс , со моите 4ри присуства по историја не ќе може да полагам:icon_lol:. А сигурно сум бил присутен 8 од 12те недели.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Како што гледам на електронскиот индекс , со моите 4ри присуства по историја не ќе може да полагам:icon_lol:. А сигурно сум бил присутен 8 од 12те недели.
Каков електронски индекс, какви бакрачи бе... НИШТО од тоа не функционира!

Поправни до нашава генерација се пријавуваа у терминот за пријавување, кај што бираш дали ќе поправаш само еден колоквиум или ќе идеш на испит... вака вам, незнам што да ви кажам...

И не се секирајте со досието, никогаш нема да ви биде брзо ажурирано, но и нема да ве заебат.

Иако, кога е пријавен термин, глејте у првиот ден да пријавите, оти после може да рикне серверот. Али воглавно, лани се пријавувавме на дента на испитот, директно кај Драги...

Шо би рекол Хорхе, ко космодиск демократија е, шашаво но функционира... :icon_lol:
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.020
Поени од реакции
1.137
КОлеги, стварно право кои точно страни од книгата не треба да се учат? Од четириесет и некоја до? Ако може некој точно да ми каже. Фала
Од 40 до 102 страна не треба да се учи Стварно од книгата .
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
хаха ок фала лошо сум разбрала..не се нервирај толку нас бруцошите никој нема да ни објасни како што треба и само се шпекулира :)
Бог да чува и голман да брани-јас се нервирам? :) Не бе колешке. Мака ми беше да пишам смајли ;)
 
Член од
3 јануари 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
ејј дечки ај некој од предходните генерации нека каже дали се паѓаат прашања од некој од предметите за 3 СЕМЕСТЕР....немам некако време за учење така да да знам дали да учам по сите предмети или за некој предмет можам да отспијам ... ииинајважното прашање е дали имате некакви прашања да пратите вака за да видиме шо од прилика се паѓа ...ви благодарам однапред:love:
 
Член од
21 август 2011
Мислења
145
Поени од реакции
46
ејј дечки ај некој од предходните генерации нека каже дали се паѓаат прашања од некој од предметите за 3 СЕМЕСТЕР....немам некако време за учење така да да знам дали да учам по сите предмети или за некој предмет можам да отспијам ... ииинајважното прашање е дали имате некакви прашања да пратите вака за да видиме шо од прилика се паѓа ...ви благодарам однапред:love:
Политички систем и право на друштва да се паѓаат, стварно право НИКАКО не учи од прашања , еу јас на колоквиум не , на испит се паѓале, за мјп не ми текнува
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
24
Поени од реакции
8
Ејј дечки дали ќе може да ми кажете колку пари се плаќа од прилика за да се полага во казнена сесија ?
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
287
Поени од реакции
110
Испитот ќе се полага усно на прашања или цела лекција така рече асистентката. Ова важи само за студенти од прва година

btw
Пријавувањето на поправните колоквиуми ќе се врши од 9.1.2012 до 17.1.2011
Пријавувањето на студентите кои ќе полагаат цел испит ќе се врши од 18 до 20.1.2012
Значи не прашувајте лански или други генерации нема везе ништо све е ново сега од оваа година. Историја на право ПИСМЕНО ке се полага.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom