ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
11 март 2011
Мислења
131
Поени од реакции
34
Може некој од постарите генерации да каже какви се прашањата по предметот вовед во ЕУ, дали се полага лесно, дали дава ептен утепани прашања. Сашо ми предава.
kaj nego ima poteski prasanja malce ama moze da se polozi ako ucis se sto on kazal na predavanje deka e vazno koga potenciral taka pravese barem porano
 
Член од
21 август 2011
Мислења
145
Поени од реакции
46
Да не има некој прашања по финансово право, немора да се паѓаат , колку да видам каква им е структурата. Побарав по копирниците во мавровка нема ништо :confused:
 
Член од
11 март 2011
Мислења
131
Поени од реакции
34
Да не има некој прашања по финансово право, немора да се паѓаат , колку да видам каква им е структурата. Побарав по копирниците во мавровка нема ништо :confused:
nikogas nemalo prasanja po finansovo ama lesno se polozuva nema zbrkuvacki prasanja lani ni kazuvase asistentkata sto ke se paga i mi teknuva imase za vidovi finansii,mislenja za jano privatni finansii znacenje na finansiite ,vidovite na finansiranje,finansiska pravna norma-definicija ,lica koj donesuvaat norma o bitnni osobini ,definirnaje na finansiski plan,od teoriite popiz i vagner ,za budgetski principi imase dosta i bugetska postapka isto se ima ,i kaj trezorski sistem ni vikase deka kakvi i bilo odgovori da imame kaj nabrojuvankite da zaokruzime deka site se tocni ako ima takva opcija :)
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
62
Поени од реакции
14
Moze li nekoj da napise prasanja sto se pagale na kolokvium minatata godina kaj taskovska od sekavanje posto stvarno i e mnogu konfuzna skriptava pisuvala za EU i drugi gluposti a gi ima zapostaveno bitnite raboti sto treba da se ucat vo ovoj predmet , i kako pominavte ekonomika kaj tomislav ;)
 

Advokatce

откачено
Член од
2 ноември 2009
Мислења
209
Поени од реакции
27
Moze li nekoj da napise prasanja sto se pagale na kolokvium minatata godina kaj taskovska od sekavanje posto stvarno i e mnogu konfuzna skriptava pisuvala za EU i drugi gluposti a gi ima zapostaveno bitnite raboti sto treba da se ucat vo ovoj predmet , i kako pominavte ekonomika kaj tomislav ;)
Добро аман со таа ТАсковсКа:tapp:.....значи кога ми предаваше пред да ја суспендираат даваше лесни прашања на колоквиум...прочитај поназад имат пишувано што како давала...значи седни прочитај скриптите...лесни прашања дава ќе положиш немаш гајле....кај томислав на првиот колоквиум многу нас ни се паднаја од прашањата од либро од кај беа незз...али се паѓаат... и тоа...:rolleyes:

ако некој знае за применета економика коментар нешо за колоквиумот нека пише... (n)(y)???
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
287
Поени од реакции
110
Колку време е полагањево? сите одбиваат да ни кажат. демек незнаеле... 15 или 30 мин?
 

Ivana*Antique

Чисто информативно
Член од
5 септември 2011
Мислења
312
Поени од реакции
144
Колку време е полагањево? сите одбиваат да ни кажат. демек незнаеле... 15 или 30 мин?
мислам 30 мин, пошо нема логика 15 прашања за 15 минути, правилно е 30 минути, барем да имас по 2 минути за едно прашање
 
Член од
1 ноември 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ме интересира ако има некој магистри сега што чекаат нсс за извештај, дали знаете кој датум се одржа и до кога да чекаме резултати и што треба следно да се направи?
 

Advokatce

откачено
Член од
2 ноември 2009
Мислења
209
Поени од реакции
27
мислам 30 мин, пошо нема логика 15 прашања за 15 минути, правилно е 30 минути, барем да имас по 2 минути за едно прашање
Ние што сме по старото полагање полагаме 35 прашања за 30мин така да ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom