ПИВОФЕСТ во Прилеп, од 16-19.07.2009

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
Тони зен не дојде на пиво фест требаше да биди во 0:30
Во Vip во нокниот клуб не ги пуштаја сите ....тие наврата што стојат се однесуваја како дивјаци :)))) Катастрофа.... уште фали утре вечер да не дојди Северина како тони зен што не дојде незнам поради кои причини :tapp:



:nenene: Поарно што не си дојден ништо не пропушти овие два дена
Е аман, ја идев во ВИП вчера и плус онака си влегов без карта:) Иначе не е лошо, него зашто Прилепчани се страмат од Пивофест? а? а? :)
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Е аман, ја идев во ВИП вчера и плус онака си влегов без карта:) Иначе не е лошо, него зашто Прилепчани се страмат од Пивофест? а? а? :)
hehe дека женско можи затоа јас кога бев после еден часот имаше многу што не ги пуштаат на врата ..... имаше некои од скопје како викаат дека се дојдени дури од таму .... не ги пуштаја никој.
За пиво фест маса не се најдува ако немаш пријател или немаш резервирано .... се туркаат без култура ... no coment
Јас не одам на пиво фест да се малтретирам одам охрид да се релаксирам другиот пат ајде поздрав
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Тони зен не дојде на пиво фест требаше да биди во 0:30
Во Vip во нокниот клуб не ги пуштаја сите ....тие наврата што стојат се однесуваја како дивјаци :)))) Катастрофа.... уште фали утре вечер да не дојди Северина како тони зен што не дојде незнам поради кои причини :tapp:
Ами сакате Пивофест сакате масовност, па еве Пивофест еве масовност. Нема простор игла кај да падни, нема место за стоење, а па не за седење. И добро бе на оваа жештина да се малтретира човек за да влези во VIP јас не знам што ви е.
Вечер за Северина има самоубиство од заседа да биди :pijan::pijan::pijan::pijan:.

И без Тони Зен се можи :).
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Атмосвера нешто неверојатно.Испиени се околу 165 тони пиво и изедени околу 80 тони скара што е повеќе од сите претходни години заедно.Јас се долевам колку што ми збира стомакот.Значи кул луѓе кул забава...А и ми се дигна на Сузана Гавазова жими се.За сите кои сеуште не присуствувале на оваа прекрасна манифестација побрзо идете а за оние кои љубоморат на Прилепскиот пивофест-слободно чекајте си го Пиволенд(плагијат на пивофест)

Ами сакате Пивофест сакате масовност, па еве Пивофест еве масовност. Нема простор игла кај да падни, нема место за стоење, а па не за седење. И добро бе на оваа жештина да се малтретира човек за да влези во VIP јас не знам што ви е.
Вечер за Северина има самоубиство од заседа да биди :pijan::pijan::pijan::pijan:.

И без Тони Зен се можи :).
Не се можи без Тони Фен.Поубаво е без него.
И мора да си ти од луѓето кои греат клупи,трева и скали по парковите.
Браво за тебе и јас сум од таа багра
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Обезбедувањето за Северина ќе биди како за политичар или премиер од некоја влада, планирам да се сликам со нејзе ќе видиме што ќе излези :).
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.453
Поени од реакции
7.876
Бешов, видов... ништо нарочито.
Уствари мене не ми се допаѓа концепАтот.

Како прво среде центар на град, од една страна трговски центар, а од друга маси за седење и локање Даб (најмногу маси на домаќинот, очекувано, ама 70% од масите Даб :lud:)
И имаше и бина, со малку простор пред бината.
И кој пенис бараа овие трубачи, зурлаџии и тапанџии неталентирани меѓу масите. И не те оставаат на раат додека не им дадеш пари. Одвратно.
Од нови пива пробав само светло Erdinger. Имаше и темно ама сплет на околности и не го пробав. Сите останати пива што беа на фестов може да се купат во Тинекс, Веро...
Скарата оваа година беше добра, или јас порано налетував на лоша скара.

Можеби ќе беше поинтересно да носев фото-апарат, ама никаде не видов да има фото конкурс за најдобра фотка од фестивалот.

И за крај, по ФБ читав статуси дека Северина била ТоБ. Ако е присебен некој нека штракне на тастатура збор-два.

ArhangelOFDeath, пошто си паркер, те поканувам на ПивоЛенд.
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
LOL само што станав од спиење вчера вечер со исклучок на гужвата поради северина не се можеше да застанеш никаде во центарот без да те туркаат ....преубаво беше вечерта за пиво фест посебно за Северина од 23:30 до 1 часот ги испеа сите хитови на крај беше песната газ газ на која попизиди скрос :))) после тоа имаше јака забава на trance stage имаше добра музика убав народ ,имаше многу познати личности убаво беше во кафичите кавали ,stone garden а во Vip нокниот клуб мизерија било пошто на врата не ги пуштаја ги туркаја како стока тие што чекаат до врата за да влезат тие што ги бираат како лубеници разбрав дека имале инспекција незнам што се случило после тоа али така и му треба кога се дрчни по пари (влезница 50 денари башка тоа пијачка Пиво скопскo или даб 70 денари плус на ситее му бараат пари за влез)....инаку газда на нокниот клуб VIP е Сугарески пратеникот од СДСМ....има повеке објекти во Прилеп како што е порта ,ластрада ,табуу ....
Значи топ беше добра забава на тие места што ги кажав до сабајле
Заборавив да кажам дека пола битола била во прилеп а мислам дека му го направи кефот Северина со песната Битола мој роден крај хeхе :salut:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Ајде дел од магијата на Северина, само многу споро оди ова прикачувањево на Youtube. Добро тоа што е, дури не ми досади:


 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.040
Поени од реакции
1.164
Бев вчера во Прилеп и си поминав нај нај! :)
Пиво, скара настап на Северина и за крај во ВИП до 5 част...

Единствено што не ми се допадна беше преголемата гужва и имаше за пиење само Даб и Туборг (во дискотеката).
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Ајде уште ова од Северина, имам уште клипчина ама ова Youtube заебава цел ден треба да го чекам.


 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Бев и јас вчера, супер е пиење, јадење не е скапо , интересно луѓе ова она. Ама од тоа скарите то е , како на скара да сум печен , тоа е најлошото. И никако да стават нешто контејнери, повеќе канти, оти треба да има два тона ѓубре и на ѓубре да газиш.
 

PI

Член од
16 февруари 2008
Мислења
36
Поени од реакции
1
а во Vip нокниот клуб мизерија било пошто на врата не ги пуштаја ги туркаја како стока тие што чекаат до врата за да влезат тие што ги бираат како лубеници разбрав дека имале инспекција незнам што се случило после тоа али така и му треба кога се дрчни по пари (влезница 50 денари башка тоа пијачка Пиво скопскo или даб 70 денари плус на ситее му бараат пари за влез)....инаку газда на нокниот клуб VIP е Сугарески пратеникот од СДСМ....има повеке објекти во Прилеп како што е порта ,ластрада ,табуу ....
З
Да ти објаснам јас неколку работи.
1, Тоа на врата е сосема нормална работа. Во она лудило од народ (70-90 000 во саботата излезеност) мислиш дека е нормално за работа и продавање култура на врата? Уосталом капацитетот во клубот е тој... Каде е поинаку на врата во било кој клуб било каде? На докрајот вип не е единствен нокен клуб во Прилеп , а со оглед пак на инспекциите тоа што сте пишале како лубеници бирани мора да се внимава на малолетници. Од друга страна знаете ли бре вие колку се големи шансите за инцидент во клуб во она лудило од луге во онакви денови???
2, точно е дека имаше инспекција но се си помина во најдобар ред и поштено си заминаа инспекторите од УЈП
3, А околу влезот и цената на пивото во клубот така може да искоментира само неупатен лик - Кажете еве вие Скопјани колку е влез по Скопските клубови и дали е многу 50 денари влез тука во Прилеп. Цената на пијалоците е многу нормална во клубот кога ке земеш во предвид дека клубот плаќа ЛИЦЕНЦА за дозвола за работно време до 04.00 а уосталом научи се колку е пивото во клубовите во останатите градови.
4, Што се однесува до Сугарески кој го спомнуваш ти има нешто згрешено човекот? Напротив баш е ок лик и да бидеме искрени да има повеке ликови како него би било ок пошто како што викаш има неколку локали кај што ЛЕГАЛНО работат 50 души што е е воопшто мала бројка по мое...
Ај да не ве замарам повеќе...
Се извинувам за оф топик (ако е веќе таков) и ако навредив некој. Ова е само мое размислување
Поздрав до сите:smir:
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Да ти објаснам јас неколку работи.
1, Тоа на врата е сосема нормална работа. Во она лудило од народ (70-90 000 во саботата излезеност) мислиш дека е нормално за работа и продавање култура на врата? Уосталом капацитетот во клубот е тој... Каде е поинаку на врата во било кој клуб било каде? На докрајот вип не е единствен нокен клуб во Прилеп , а со оглед пак на инспекциите тоа што сте пишале како лубеници бирани мора да се внимава на малолетници. Од друга страна знаете ли бре вие колку се големи шансите за инцидент во клуб во она лудило од луге во онакви денови???
2, точно е дека имаше инспекција но се си помина во најдобар ред и поштено си заминаа инспекторите од УЈП
3, А околу влезот и цената на пивото во клубот така може да искоментира само неупатен лик - Кажете еве вие Скопјани колку е влез по Скопските клубови и дали е многу 50 денари влез тука во Прилеп. Цената на пијалоците е многу нормална во клубот кога ке земеш во предвид дека клубот плаќа ЛИЦЕНЦА за дозвола за работно време до 04.00 а уосталом научи се колку е пивото во клубовите во останатите градови.
4, Што се однесува до Сугарески кој го спомнуваш ти има нешто згрешено човекот? Напротив баш е ок лик и да бидеме искрени да има повеке ликови како него би било ок пошто како што викаш има неколку локали кај што ЛЕГАЛНО работат 50 души што е е воопшто мала бројка по мое...
Ај да не ве замарам повеќе...
Се извинувам за оф топик (ако е веќе таков) и ако навредив некој. Ова е само мое размислување
Поздрав до сите:smir:
Вака Сугарески мене ништо ми нема згрешено јас само си пишувам тука како си поминав за пиво фест после еден часот на вратата од од нокниот клуб VIP убаво видов некултурно однесување од страна на косата и радко кои добро се познати овие денови како ги довикуваат нивните имиња пред вратата .... јас лично видов како ги туркаат тие што беа околу вратата како стока и тие што беа поназад како едвај се задржуваат за да не паднат и повредат посебно девојчиња на штикли тоа го немам никаде видено неможам да ти го опишам како лошо изгледа и понижувачки сум бил секаде али ова досега ми се нема случено наврата некој да ми се однесува мафијашки..... плакаш влезница и пијачка барем како чоек да влезиш а не како стока и што ако ги бираја сите кога пак внатре било гужва до 5 сабајле истото би било и да ги пушти сите на онаа жештина да не чекаат немаше потреба од понижување на врата туркање цапање па добро бе идат од ЕУ како сакате да не примат кога тука се еднаш дојдени и не можат да влезат :tapp:
:nenene: Немам ништо против за цените на врата за влез или пијачките тоа тие си знаат како му одговара сакав да кажам дека и без пари да е влезот не би одел на тоа место да се понижувам за да влезам :toe:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Вака Сугарески мене ништо ми нема згрешено јас само си пишувам тука како си поминав за пиво фест после еден часот на вратата од од нокниот клуб VIP убаво видов некултурно однесување од страна на косата и радко кои добро се познати овие денови како ги довикуваат нивните имиња пред вратата .... јас лично видов како ги туркаат тие што беа околу вратата како стока и тие што беа поназад како едвај се задржуваат за да не паднат и повредат посебно девојчиња на штикли тоа го немам никаде видено неможам да ти го опишам како лошо изгледа и понижувачки сум бил секаде али ова досега ми се нема случено наврата некој да ми се однесува мафијашки..... плакаш влезница и пијачка барем како чоек да влезиш а не како стока и што ако ги бираја сите кога пак внатре било гужва до 5 сабајле истото би било и да ги пушти сите на онаа жештина да не чекаат немаше потреба од понижување на врата туркање цапање па добро бе идат од ЕУ како сакате да не примат кога тука се еднаш дојдени и не можат да влезат :tapp:
:nenene: Немам ништо против за цените на врата за влез или пијачките тоа тие си знаат како му одговара сакав да кажам дека и без пари да е влезот не би одел на тоа место да се понижувам за да влезам :toe:
Ееее синко нас на времето кога не буткаа пред МНТ не девојчиња не незнам што ич мува не го лази...но тоа е, ретки се тие обезбедувачи што имаат мозок,се им се исушил од тоа стероидите :tapp:
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
hehe дека женско можи затоа јас кога бев после еден часот имаше многу што не ги пуштаат на врата ..... имаше некои од скопје како викаат дека се дојдени дури од таму .... не ги пуштаја никој.
За пиво фест маса не се најдува ако немаш пријател или немаш резервирано .... се туркаат без култура ... no coment
Јас не одам на пиво фест да се малтретирам одам охрид да се релаксирам другиот пат ајде поздрав
Јас кога ќе појдам во Скопје сакаш да кажиш дека ако кажам дека сум од Прилеп побргу ќе ме пуштат негде на врата? НЕ! Побргу би изел ќотек! Не дека не ги пуштaле од шо му било кеиф така да прават,туку ради самиот капацитет на клубот.Значи внатре било ГУЖВА и затоа не пуштале. Иначе за најдување на маса,тоа е жива среќа.Резервации за маси видов само на штандот на Каменица/Бекс,каде што и стварно местото заслужи да се бира кој да седи на масите! Од добра услуга,од добра скара од добро пиво до ПРЕКРАСНИ хостеси ( ах таја со муцките :) ).Значи за таму стварно беше местото ептен екстра и заслужи да биде се со резервација.Убо да си поминиш Охрид :smir:

Ами сакате Пивофест сакате масовност, па еве Пивофест еве масовност. Нема простор игла кај да падни, нема место за стоење, а па не за седење. И добро бе на оваа жештина да се малтретира човек за да влези во VIP јас не знам што ви е.
Вечер за Северина има самоубиство од заседа да биди :pijan::pijan::pijan::pijan:
Масовноста искрено за мене беше баш природна работа.Очекувано.Иначе ВИП е дислоциран,моментално е на open air.Значи не е жешко :smir:

во Vip нокниот клуб мизерија било пошто на врата не ги пуштаја ги туркаја како стока тие што чекаат до врата за да влезат тие што ги бираат како лубеници разбрав дека имале инспекција незнам што се случило после тоа али така и му треба кога се дрчни по пари (влезница 50 денари башка тоа пијачка Пиво скопскo или даб 70 денари плус на ситее му бараат пари за влез)....инаку газда на нокниот клуб VIP е Сугарески пратеникот од СДСМ....има повеке објекти во Прилеп како што е порта ,ластрада ,табуу ....
Значи топ беше добра забава на тие места што ги кажав до сабајле
Заборавив да кажам дека пола битола била во прилеп а мислам дека му го направи кефот Северина со песната Битола мој роден крај хeхе :salut:
Ова муабетиве ти се од рекла казала или појде и виде? Влез од 50 денари сметаш дека е многу за во ноќен клуб? :uvo:
Kај пишува дека е газда Сугарески? Си видел негде чатип дека е сопственик на угостителски објект? Грешка си нешто.Па и да е,не гледам ништо негативно кај чоеко за да не биди сопственик на некој локал.Ок си е чоеко.А тебе ако ти значи нешто нагласувањето во постот дека бил пратеник на СДСМ,то шо е битно во врска со Пиво фестов? Сигурно не е тој во организационио одбор па за да го спомнуваш во билокоја конотација на темава.Инсепкција вчера имаше по сите локали во градов,ништо чудно,нормална процедура и тие инспекторите од нешто треба да живеат.А ако зборуваш конкретно за ВИП,шо е то шо велиш дека така му треба? Дека има пријавено 50 вработени и дека се се куца на фискална па дури и влезот шо го плајчаш сметаш дека е неправилност?
Бев вчера во Прилеп и си поминав нај нај! :)
Пиво, скара настап на Северина и за крај во ВИП до 5 част...

Единствено што не ми се допадна беше преголемата гужва и имаше за пиење само Даб и Туборг (во дискотеката).
И Carlsberg има,ама малце е соленко :)На тие пива е производител/застапник Прилепска пивара,па според тоа нормално е само тој избор на пива да го има :smir:

Вака Сугарески мене ништо ми нема згрешено јас само си пишувам тука како си поминав за пиво фест после еден часот на вратата од од нокниот клуб VIP убаво видов некултурно однесување од страна на косата и радко кои добро се познати овие денови како ги довикуваат нивните имиња пред вратата .... јас лично видов како ги туркаат тие што беа околу вратата како стока и тие што беа поназад како едвај се задржуваат за да не паднат и повредат посебно девојчиња на штикли тоа го немам никаде видено неможам да ти го опишам како лошо изгледа и понижувачки сум бил секаде али ова досега ми се нема случено наврата некој да ми се однесува мафијашки..... плакаш влезница и пијачка барем како чоек да влезиш а не како стока и што ако ги бираја сите кога пак внатре било гужва до 5 сабајле истото би било и да ги пушти сите на онаа жештина да не чекаат немаше потреба од понижување на врата туркање цапање па добро бе идат од ЕУ како сакате да не примат кога тука се еднаш дојдени и не можат да влезат :tapp:
:nenene: Немам ништо против за цените на врата за влез или пијачките тоа тие си знаат како му одговара сакав да кажам дека и без пари да е влезот не би одел на тоа место да се понижувам за да влезам :toe:
Батка,лујџето шо се на врата клаено,нормално е дека треба до одродена мера да покажат и грубост.Шо мислиш ти,секој внатре шо влегува е фин и културен? Поубо на врата да се спречи проблем одколку да влези некој и да му наштети внатре на гостите со неговото однесување.Разберете сите дека не можи од толку народ секој да влези.Едноставно самиот капацитет на клубот не го дозволува тоа.Дојди порано јас лично ти гарантирам дека ОДМА че влезиш,а башка внатре и поубо место ле си фатиш.Прво и основно нема култура на чекање во редица кај нас за да застаниш да се постројш да почекаш и да влезиш.Сегде кај шо има гужва сосем нормално е да се почека.А кај нас сите сакаат наеднаш да влезат.Е и да сакаш да ги пуштиш и за без пари да влезат нема да можат.Уште од старт ќе се испогазат и ќе настани општ хаос.Зато се тука лујџе клаени на врата за да одржуваат некој каков-таков ред се дур да влезиш,а натаму никој ни те турка ни те трга. Уствари никој никого не го тера да оди некаде кај шо не му се бендисува.Тие шо влегле за време на викендов (Пиво фестов) во ВИП,прашај ги дали не си поминале добро со разновидната програма што ја понуди ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom