Очни клиники

C

cige

Гостин
Вадење на корнеален шав (катаракта)
4.000,00
Ристовски ми е очен лекар 9 години и презадоволен сум од човекот. Крајно коректен и си ја знае работата.
Сеа за операции не знам како е, бидејќи не сум собрал муда да направам, ама скоро сигурно, кога би правел тоа би било кај него.
Тука нешто не ми е јасно, како може операцијава да биде толку поефтина орколку кај останативе.
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
Ристовски ми е очен лекар 9 години и презадоволен сум од човекот. Крајно коректен и си ја знае работата.
Сеа за операции не знам како е, бидејќи не сум собрал муда да направам, ама скоро сигурно, кога би правел тоа би било кај него.
И тој ли прави операции за корекција на диоптер? Дали некој знае цена отприлика во неговата клиника?
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Значи и двете се добри, и Систина и Европска очна, ако сакате да идете у европска ијам пријателка работи таму кажете што ве интересира и за каков третман ќе прашам ќе ви пренесам или ќе ве препорачам па таа ќе ви помогне накнадно коа ќе отидете таму, Систина имам искуство лично др. Златко Арнаудов е страшно добар очен доктор, така да што и да одлучите која од овие две нема да погрешите.
Луси_Лу, ако сеуште важи ова,ме интересира за дијагноза астагматизам...какви се искуствата за ласерска операција за оваа дијагноза и дали е успешна?
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
Луси_Лу, ако сеуште важи ова,ме интересира за дијагноза астагматизам...какви се искуствата за ласерска операција за оваа дијагноза и дали е успешна?
Баш пред некој ден имаше на Алфа ТВ емисија баш на таа тема со докторите од Европската Очна болница. Види ако можиш да го најдеш интервјуто да го изгледаш се детално објаснуваше докторот од Турција!
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
И тој ли прави операции за корекција на диоптер? Дали некој знае цена отприлика во неговата клиника?
Др.Роберт Ристовски за ласерска операција наплаќа 1250 е.за двете очи.
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
европска очна клиника http://www.eeh-mk.com/mk/index.html#

јас бев пред пола година за одредување на диоптер и имав проблем со десното око, ми беше инфицирано, на очната клиника на клинички ми закажаа преглед за 10-15 дена бидејки немале не знам некој препарати ова она, не ме примија ни како итен случај.. па уште таа докторката ми вика ставај лед и миј го со вода нека се стиши па ке видиме што му е ?!?! а јас не можев да гледам :( катастрофа... цените варираат зависи за каква интервенција се работи , слични се со систина и другиве приватни клиники а сега во последно време слушнав дека почнале и со фондот за здравство да соработуваат, што се однесува до услугата и професионалноста 10/10
колку е за одредување диоптер преглед
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
Кај Др Ристовски за целосен преглед (одредување диоптер, преглед на очно дно, мерење очен притисок) е 800 денари.
Одличен доктор е, без размислување ти го препорачувам.
ај да те послушам,а се закажува иначе ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom