Очила, цвикери, наочари ....

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Никогаш не сум носел очила повеќе од 10 секунди (само онака, колку да пробам нечии). Досега не ми се допаднале ниедни, ама овие ми фатија око.

Летово, како ниедно досега, ми пречи сонцево - ќе мора тркнам до пазарче и им направам "Add to Cart" на некои вакви. 8)
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
И ја исто, мамето озонско.. оќорев у пм.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Офчар напиша:
И ја исто, мамето озонско.. оќорев у пм.
Само заради сонцево би ги купил, ептен ми пречи оваа година. Не заради имиџ или цепање, зошто како што реков никогаш немам носено очила повеќе од 10 секунди.
 
Член од
2 март 2005
Мислења
499
Поени од реакции
1
a mojfe kako fi se sfigjaaat ?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Имам едно четири-пет пара.
Манијак сум по наочари...арно ама немам до толку кеш да си ги купам баш онакви какви што ги сакам и затоа се задоволувам со по 20-тинки евра наочари. :wink:
 

MAE

Член од
1 септември 2005
Мислења
12
Поени од реакции
0
naocari ti se naocari dali se od 50 den. ili od 250evra. bitno dali ti stojat a jas bi dadela poveke pari samo za naocari so diopter ako nekoj pat imam potreba od toa
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Aaaaaaaaaaa ako neshto mi go jade budzetot toa se naocari za sonce.... nemozam da odoleam, i ke priznaam deka ne e poradi sonce ili so znam jas, i nema da bidam skromna... ednostavno gusht se, bolji dodatok na garderoba i vmetnuvac na cel imidz nema. Ali odbivam da trosam mnogu pari na niv...
Taka da, da e ziv i zdrav Century21 vo NYC, poslednite dva od neznam kolku para, Gucci i Roberto Cavalli ... skupa ne povekje od $100tce... za originalna cena da ne pravam muavet...





MAE moram da ti kontiram i da kazam deka site naocari ne se bash naocari. Nekoj drag, koj go znae moeto ludilo po naocari za sonce neodavna se oprcil dobri banki za da mi go naprai keifot so par Vera Wang, koi mi stojat super, i se bas cool, megjutoa koga izlegov na jako sonce u sred bel den so niv, isto ko da ne nosev nishto na sebe... UVA zastita NUla... taka da... znae i marka da bide uzas, a obraten slucaj toa e najcesto neminovno... losa cvikera, losa zastita, a najbitnata funkcija e toa - zastita. Za diopter ne se pravi muabet, toa mora da bide dobra cvikera pred i se dobro izraboteno socivo, ne tolku dizajn.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Поштувам добра цвикера (тука пред се мислам на квалитетна, не на скапа или модерна), а кој немал прилика да ја носи, не ни може да ја види разликата помеѓу 50 денари и 250 евра (како што рече МАЕ дека не е битно...) МАЕ, очите и тоа како се расипуваат од носење на неквалитетни наочари за сонце.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8


Еве ми ги Valentinoto... На аватаров ги носам, и на некоја слика во галеријата на кајгана. Страшно добра/пријатна наочара! Најбитно е што не ми е криво што дадов толку пари за нив, си вредат.
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
EJ ljuge,mi treba pomos/sovet.........

ja kalpav mutav idiot si gi skrsiv naocarite i sea mi trebat novi.....

dajte predlog za dobar opticar (ili mozebi ima nekoj megju nas so e oppticar/ka)
ja sum malce izguben koa treba da odam niz grad za da kupam cvikerki,deka ke mi se prvi u mak....gi merat li nasite opt. ocite????deka sigurno ke mi treba pak povise diop...... :place: :place: :place:
dajte nekoj sovet ili kazete iskustvo kade da odam za da mi napravat ubavki naocarcinja.
THANX unapred
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
МаРиНа`Ох напиша:
јас обожавам вакви, незнам зш ама многу ми се цакани, а и супер стојат на лице 8)

Ahhhh Aviators :pos:

A na mojte falat li i neshto :P :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom