Охрид

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.300
Поени од реакции
22.602
Потсети ме на кое нивно езеро е напишана азбука? Па тие немаат вода у очи и без разлика што се 80милиони користат Италијанска азбука. Не може тие северни непознати мочуришта да се споредуваат со Библиско место ко Охрид.

А да не збориме дека се наоѓаат 500 километри на север и немаат сонце.
Автоматски споено мислење:



Оди бе чкембо прашај од кај имаат потекло Охриѓани и види 9 од 10 што ќе ти кажат.
Охриѓани=Дебрчани
"Варошани"=бугари
Автоматски споено мислење:



Еј сеа ова го прочитав ахахахахаха ме изнасмеа, па бугари немаат вода у очи бе тоа ти е пустелија и азијатско племе.
Колку си само контрадикторен :pos:
Баш тие "бугари" од Варош се најстарите Охриѓани и "писателите" на азбуката за после тоа да го напишеш ова : " Еј сеа ова го прочитав ахахахахаха ме изнасмеа, па бугари немаат вода у очи бе тоа ти е пустелија и азијатско племе."
Целата античка и средновековна историја на градот се сведува на тие 3 населби под самоилови кои сите ги викаат Варош.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.546
Поени од реакции
34.861
Арно ама почетоков на јуни бев една недела ви Гр и оставивме 600е, во план сме викенд на почеток на август и тука ке потрошиме сигурно 300е, имаме веќе уплатено друг одмор за крај на август пп за 800е и сигурно плус ке потрошиме некое евро па сеа видете кој губи
Ти мислиш дека охриѓани не одат на море? Не оставаат тие пари по други држави, не се мрднати подалеку од Охрид? :icon_mrgr:
И поарно што не трошиш во Македонија, ќе има помалку за крадење :sneaky:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.300
Поени од реакции
22.602
Ти мислиш дека охриѓани не одат на море? Не оставаат тие пари по други држави, не се мрднати подалеку од Охрид? :icon_mrgr:
И поарно што не трошиш во Македонија, ќе има помалку за крадење :sneaky:
Шо ќе им е да идат на море кога го имет цело езеро само за нив ?! :icon_mrgr:
 
Член од
24 август 2017
Мислења
327
Поени од реакции
775
Многу пати плачеле охриѓани дека имале слаба сезона или измислувам?
Види јас вакви ко тебе што размислуваат одамна ги имам послушано дека не мора по секоја цена да се иде во Ох
Арно ама почетоков на јуни бев една недела ви Гр и оставивме 600е, во план сме викенд на почеток на август и тука ке потрошиме сигурно 300е, имаме веќе уплатено друг одмор за крај на август пп за 800е и сигурно плус ке потрошиме некое евро па сеа видете кој губи а јас знам повеќемина ко мене, во хотелов кај што идам веќе 4години по ред по два пати буквално истите луѓе се вртат секоја година а добар дел се македонци, суму сумарум оставаат по 2000е годишно е сеа замисли соте тие пари да останат во државава ама…
Ne znam sho ocekvis ti, prva linija do ezero imas kafici restorani sho se poeftini od nekoj vo Kisela Voda, Dracevo ili Vizbegovo da ne zboram za to Centar ili Aerodrom.Eve jas ke vi dam use po 100e na sekoj trip do grcija samo da ne ve slusam Ohrid ta Ohrid, ovakvi sadomazo likovi ko tebe sho svrsavet na onie sho ve gazet mi se preku k.r . I edini da znam sho placele vo Ohrid za slaba sezona se luge od nadvor sho zele sankoj po plazine
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.203
Поени од реакции
21.361
Дали вреди да се оди на Охрид колинг и што е разликата околу тикетите? Само местото?
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
218
Поени од реакции
609
А со ова шо праиме? Или нема гајле бери лајна езерото до недоглед и и за ова важи, ак не ти одговара не идај политиката?
Спрема мене џабе е цело фалење на сите убавини што се нудат и цело кудење по домашни туристи кога главниот "бисер" на градот е уствари една голема септичка јама која се полни со лајна од минута во минута.


Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.040
Поени од реакции
55.497
А со ова шо праиме? Или нема гајле бери лајна езерото до недоглед и и за ова важи, ак не ти одговара не идај политиката?
Спрема мене џабе е цело фалење на сите убавини што се нудат и цело кудење по домашни туристи кога главниот "бисер" на градот е уствари една голема септичка јама која се полни со лајна од минута во минута.


Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
Друже, мориња имаш сегде наоколу ама најстаро, најчисто, топло, длабоко, чисто и волку јужно езеро во кое можеш водата слободно да ја пиеш уз бањање има само во Охрид.
(y)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.726
Поени од реакции
38.967
па сакате да јадете таму, каде очекувате да ви одат лајната?
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.930
Поени од реакции
12.422
А со ова шо праиме? Или нема гајле бери лајна езерото до недоглед и и за ова важи, ак не ти одговара не идај политиката?
Спрема мене џабе е цело фалење на сите убавини што се нудат и цело кудење по домашни туристи кога главниот "бисер" на градот е уствари една голема септичка јама која се полни со лајна од минута во минута.


Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
Согласно извршениот теренски увид од ЦЈЗ Охрид и наодите од извршените лабораториски анализи, површинските води од Охридското Езеро на плажите каде квалитетот на водата е категоризиран како I и II класа (Сл. весник на РМ бр. 18/99), или оценет како класа на површинска вода “ОДЛИЧНА” и “ДОБРА” (Сл. весник на РМ бр. 129/2016), МОЖАТ да се користат за капење и рекреација како и за спортови на вода.
Земените примероци од реките според Уредбата за класификација на водите (Сл. весник на РМ 18/99), во однос на физичко-хемиските параметри се категоризираат од II-IV класа. Во однос на микробиолошките параметри се класифицираат во II-V класа, што значи дека коритата на реките како и околината на двата брега од реките не се исчистени долг временски период. Присутно е и испуштање на санитарни и фекални води директно во речните корита од одредени приватни куќи.
Но, бидејќи станува збор за Езеро со значителен број на извори, постојано струење на вода, голема водена маса со способност за самопречистување ова загадување не предизвикува големи промени во класата на водата.
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
218
Поени од реакции
609
Аха, ок, значи бери уште лајна внатре.
Кој одличен квалитет човече кога не работи уопште колекторот и сите фекалии одат директно внатре, влегувале извори се чистела водата самата , немој не ме радуј е статијава, од инает и лајна ќе се изедат ако треба :D

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.472
Поени од реакции
9.271
Аха, ок, значи бери уште лајна внатре.
Кој одличен квалитет човече кога не работи уопште колекторот и сите фекалии одат директно внатре, влегувале извори се чистела водата самата , немој не ме радуј е статијава, од инает и лајна ќе се изедат ако треба :D

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
Сега ќе ти кажат:
ак не ти одговара не идај
:pos::pos::pos::pos:
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
891
Поени од реакции
1.432
и тоа што е убаво и тоа не знаеме да го зачуваме и да го средиме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom