Охрид

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Ахам етеј се :D
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
178
Поени од реакции
183
То баш се мислев пред некој ден, женети не женети ке паднит швалерај ако донесет филипинки :)
Си имаме неколку, замисли тие колку пари ќе напрает за посредување и преводи. А и нешто Лаки од Феникс се жалеше на коментари на фејбук, изгледа не му е погодено
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
530
Поени од реакции
275
текстов го напиша познат хрватски колумнист, важи за цел балкан и за тоа што не оечкува во догледно време

 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.914
Поени од реакции
1.767
Избори се ближат,ако победит ДПМНЕ од ова ништо.
 
Член од
24 август 2017
Мислења
324
Поени од реакции
761
Избори се ближат,ако победит ДПМНЕ од ова ништо.
Pred dve godini vo eden restoran pokraj Prespansko ezero, vrvot od zapadna MK na dpne bese sednat na chelo so Micko- imaja mislam si nekoj sportski nastan niz Galicica I site taka obleceni vo nekoj si stegnati tricervrti..Ne pominvit eden sat ete ti go Pecak idat vo odelo I ovie kao ooooo kaj si do sea, citiram Pecak - " Haaa zamisli ke ti dojt Nefi ke ti recit am sakam ova I ova, I ti sho ke mu recis Ne Mozit!! hahahah" I naednas I Micko pocvit so smeejne I cela ceta so nego se smeet edno 5min ko mislis Dumb and Dumber prv pat go pustile da gledet. I pred to mi bese jasno da ne bivat ama togas tek ona kristalno jasno mi stana kakvi se specijalci Ohrid go vodet
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.914
Поени од реакции
1.767
Pred dve godini vo eden restoran pokraj Prespansko ezero, vrvot od zapadna MK na dpne bese sednat na chelo so Micko- imaja mislam si nekoj sportski nastan niz Galicica I site taka obleceni vo nekoj si stegnati tricervrti..Ne pominvit eden sat ete ti go Pecak idat vo odelo I ovie kao ooooo kaj si do sea, citiram Pecak - " Haaa zamisli ke ti dojt Nefi ke ti recit am sakam ova I ova, I ti sho ke mu recis Ne Mozit!! hahahah" I naednas I Micko pocvit so smeejne I cela ceta so nego se smeet edno 5min ko mislis Dumb and Dumber prv pat go pustile da gledet. I pred to mi bese jasno da ne bivat ama togas tek ona kristalno jasno mi stana kakvi se specijalci Ohrid go vodet
Капу скидам,не само шо ги познаваш добро работите него си и Реален.....изборите не ги доби со локална програма туку со Зајко/кукурајко го продаде името,со купени гласови и гласовите од Фараонот....гореспоменатиот цело време шуруват со ДПМНЕ(само имат многу тикви шо не можат да сватат)....општината имат премногу борчој према него и владата ги бришит долговите и после некој месец све му се исплаќат...обичниве АБЕР немет шо се дешават....баткана имат 365 кривични глана му чадит ама мува не го лазит ......
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.914
Поени од реакции
1.767
лом прает сите, Џандар збира
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.643
Поени од реакции
5.317
Прво посериозно активирање на темава - Велигденски викенд.
:) Па сега почнуваат да идат луѓето и да се соочуваат со разни ситуации.. Еве како мојата. Две топли чоколади и флаширана вода 750 мл = 900 денари...Венеција гомна да јади
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.434
Поени од реакции
19.636
:) Па сега почнуваат да идат луѓето и да се соочуваат со разни ситуации.. Еве како мојата. Две топли чоколади и флаширана вода 750 мл = 900 денари...Венеција гомна да јади
Брат, ја разбра дека Оксриѓани сакаф да гу рушиф Галичицу и да ги споиф двете езера.Затој собираф паре,сфе е испланирано,немај гајле,они су паметни бизнисмени.

Него интересира ме,на сметку сфе беше по 300 денара или вода беше 500?
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
:) Па сега почнуваат да идат луѓето и да се соочуваат со разни ситуации.. Еве како мојата. Две топли чоколади и флаширана вода 750 мл = 900 денари...Венеција гомна да јади
На кое место се случило ова чудо? :cautious:

Зш мене никогаш не ми се случвеТ вакви чудесии :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom