Официјано започнува Зелена карта 2013 денеска

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
HAS NOT BEEN SELECTED
:DKOJ НЕ САКА НАС БРЕ ВО АМЕРИКА
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Дали има некој добро што знае како одат овие работи....
Ме интересира за ако некој го извлечат треба првото нешто е да пиши на веб страната дека е извлечен па послем ти се јавуваат од USA преку телефон и ве информираат?
Што ако се јави некој од USA и ви кажи дека сте извлечен и дека треба да платите xxxx$ и на крај да ви земи парите и само ве измами?
Треба да знаете англиски кога ке ви се јават да им одговорите прашате дали сте спремни на тоа ? xD
 
Член од
18 август 2010
Мислења
119
Поени од реакции
55
Дали има некој добро што знае како одат овие работи....
Ме интересира за ако некој го извлечат треба првото нешто е да пиши на веб страната дека е извлечен па послем ти се јавуваат од USA преку телефон и ве информираат?
Што ако се јави некој од USA и ви кажи дека сте извлечен и дека треба да платите xxxx$ и на крај да ви земи парите и само ве измами?
Треба да знаете англиски кога ке ви се јават да им одговорите прашате дали сте спремни на тоа ? xD
Нема јавување никакво и нема земање пари знаци со кодот што го внесуваш на стараната ќе видиш дали си избран или не. Доколку си избран ти се отвара едно писо од кентаки и само ги следиш инструкциите. Значи не се плаќа ништо, освен за прегледа и за интервјуто за виза.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Кога ќе има пак апликација за зелена карта?
 
Член од
24 јануари 2012
Мислења
514
Поени од реакции
536
Aplikacija se pravi sekoj Oktomvri a izvlekuvanjeto e po kvoti za sekoja zemja posebno vo Maj mesec. Obavezno da se odi samo na oficijalnata strana i da ne se podnesuva aplikacijata poveke pati zosto avtomatski se eliminiras sam sebesi.

https://www.dvlottery.state.gov/
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
дај заменете го тоа ДЕНЕСКА..........болештина ме фати ко видов дека ја испуштив шансата :facepalm:
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
Значи само треба да се пополни апликацијата и толку, така? Документи ништо не треба? Да знам, зошто ако треба да почнам да ги спремам :D
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
Registration for the DV-2014 Program is not yet open. Online registration will begin on Tuesday, October 2, 2012 at 12:00 noon, Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4), and conclude on Saturday, November 3, 2012 at 12:00 noon, Eastern Daylight Time (EDT) (GMT-4). See the DV Instructions webpage for the DV 2014 Instructions and any available translations.
Епа спремете се започнува за 2 дена :)
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
a ova Confirmation Number koga go davaat? Tamu pisuva koga ke apliciras, ama toa e prvo prasanje pa me zbunuva.
Aj ako saka nekoj sto veke ima aplicirano da kaze.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.786
Поени од реакции
6.772
Шо е ова, може некој подетално да објасни?
 
Член од
24 декември 2010
Мислења
66
Поени од реакции
13
А знае ли некој, ако аплицирам на лотарија и не добијам, дали после тоа ќе имам проблем за вадење работна/туристичка виза за Америка бидејќи сум пробувала да добијам зелена карта?
 
Член од
4 септември 2009
Мислења
10
Поени од реакции
2
А знае ли некој, ако аплицирам на лотарија и не добијам, дали после тоа ќе имам проблем за вадење работна/туристичка виза за Америка бидејќи сум пробувала да добијам зелена карта?
Ne bi trebalo, znam mnogu moj drugari koj aplicirale po nekolku pati za green card a izvadile J1, B1b2 vizi bez problem!
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
А мора и слика?

Сега како сам да се сликам ебаго???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom