Официјална посета на Македонците, во Македонија!

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Па, ако се прават мајмуни, се прават мајмуни за Македонија.

Други нè прават мајмуни за Бугарија, трети за Грција... А EU за FYROM.

Бирај на која страна е твојот мајмунлак.

Што се однесува до мене, ако морам да бидам мајмун, ќе бидам мајмун за сопствената нација. Ако таа има свои членови во други земји, тие ја заслужуваат мојата почит. И ја имаат.
....taka neka e.....uzivajte..:)
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Ima pravo covekot..........ZAR NE STE SVESNI KOLKU STE SMESNI.....i tragicni......i zal mi e za toa lugeto , koi onaka smotanki gi PRAVITE MAJMUNI......
...........poseta na Makedonskiot KRAL I KRALICA.....jebi ga...koga nema drugo ........
Zinzarche, tebe ko da ti smeta kontinuitetot na makedonskiot narod od antikata do sega?

Barem nemoj tolku javno da prikazuvas antimakedonizam. Prikrij se malku.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Па со среќа нека ви е,и големи успеси со Македонскиот крал од Пакистан,кога веќе не гледате друга солуција.Појдете Мариово малку можеби ќе препознаете во преостанатите 800 Мариовци некој малку поМакедонски крал одколку овој од Пакистан,а таму уште од времето пред Александар не цапнала туѓа нога,или ако цапнала не се задржала.
:toe:

I ti ko da ne si Makedonec.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Тек кога ќе чуе АБЦ дека градоначалникот на Прилеп, ќе им подари на кралот и кралицата, 1000 квадрати земја во Мариово... :)
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
.........................................jebi ga druze sudija...i onaka si go osudil na smrt....
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
После 2300 години да најдеш луѓе кај кого е меморирано дека се потомци на Македонците од Македонија и на тоа да прднеш е доказ за малодушност и анационалност.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Тоа е....


А тек да слушнете за Памирите...па тие колку се апла Македонци...
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ima pravo covekot..........ZAR NE STE SVESNI KOLKU STE SMESNI.....i tragicni......i zal mi e za toa lugeto , koi onaka smotanki gi PRAVITE MAJMUNI......
...........poseta na Makedonskiot KRAL I KRALICA.....jebi ga...koga nema drugo ........
Ооо .. чуварот пес... од расата германски ОФЧАР......се најде погоден во.. пета...па......мора....да си ја...брани кучката....., само како велат.... песот што ЛАЕ.... НЕ КАСА......
 
F

FilipMacedon

Гостин
Не сакам да ја политизирам ова убава случка,но сепак ке кажам дека ова ке биде тежок удар за самонаречените Хелени:bip:
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
кога ме прашуваа постдипломцитѕе на еден западен универзитет..зошто со мојата подлога и пријатели не сум ја напуштил оваа земја.... кратко им одговорив


САМО ТУКА Е ИНТЕРЕСНООООО САМО ТУКА Е УБАВОООО....по два милениума ке си ја пречекам војската моја изгубена..војската македонска што го освои светот..

каков живот живеам БРЕ... за ништо да не се каеш, за ништо да не жалиш...и станува се подобро и подобро.........




куќа на хунзите и калашите...ПОЗНАТО ОД НЕКАДЕ?????
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
22
Поени од реакции
1
Тоа колку што го видов и разбрав за Хунзите ма луѓе неможам да ви опишам колку ме израдува. Ме израдува што конечно нешто убаво ќе ни се случи.. не ги знам а ги сакам највише, им се радувам како мало дете на бонбонче
И големи пофалби и почит кон луѓето кои се погрижија за целово збиднување
Поздрав.. :helou:
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Уште еднаш поздрав за акцијата.

Ајде да видам дали знаете кое растение го имаат Хунзите/Калашите, го нема во Азија, но го има во Македонија и е пренесено таму (и го цртаат/резбаат на дрво и на објекти) ?!?
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
.........................................jebi ga druze sudija...i onaka si go osudil na smrt....
Интересно... Мислиш, Хунзите се осудени на смрт, т.е. делегацијата што ќе дојде?

Дали е така? Ако да, зошто мислиш така?
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Ајде да видам дали знаете кое растение го имаат Хунзите/Калашите, го нема во Азија, но го има во Македонија и е пренесено таму (и го цртаат/резбаат на дрво и на објекти) ?!?
Детал од кај Хунзите...(го има во изобилие на резбите)


Еве го во оригиналка...:



Нема кај нас, место да не го има овој свет, особено доцна напролет кога се слави КСАНТИКА...

А името старо му е ПЕЛАГОНиум...по ново Здравец...ехехехе


A ова цвеќе верувам дека го има секоја Македонска куќа во својот двор...Популарните ЏУНЏУЛИЊА, како што ги викаат народски....Ги има во тој дел од светот, исклучиво само кај Хунзите и никаде на друго место...:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom