Официјална посета на Македонците, во Македонија!

Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Трн, може распоредот да го добиеме?

Кога каде?

Битола доаѓаат нели?
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
На 12 Јули, на плоштадот Македонија, ќе има концерт и народен собир во чест на нашите гости од Хунза!

Штотуку е договорено ова, наскоро ќе провртат и флаери и плакати низ градов.
Јас па како да слушнав 18 јули на емисијата. Сега кое е точно? Инаку одјавниот клип од Македониум беше стварно добар. Да се наежи човек просто. Знам дека го имаше негде на форумов ама неможам да го најдам. Ај ако може некој нека даде линк.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Трчајте народе си најдовме крал!
 
H

HITCH

Гостин
Еј ќе ги донесете кај што ќе може народ да ги поздрави не на аеродром кој може да аеродром ќе појде а кој не............ СИТЕ НА ПЛОШТАД
П.С. НЕ ПРАВЕТЕ ЦИРКУС НАРОД ЕДВАЈ ЧЕКА ДА ГИ ВИДИ
НЕМА ДОГОВОРИ ПРЕГОВОРИ ДА ГИ ИЗНЕСЕТЕ НА ПЛОШТАД
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Luge aj kazete koga ke ima repriza od emisijata Makedonium ja promasiv denes t.e vcera.:tapp:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Давеникот и за сламка се фаќа,кога немаме Македонци од Македонија ќе си најдеме од Пакистан,абе чудна семка сме ние,сегде успеваме само на нашата нива не.:toe:
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Давеникот и за сламка се фаќа,кога немаме Македонци од Македонија ќе си најдеме од Пакистан,абе чудна семка сме ние,сегде успеваме само на нашата нива не.:toe:
Колку што знам и атињаните се обидоа да се фатат за таа сламка ама нешто не им успеа.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Колку што знам и атињаните се обидоа да се фатат за таа сламка ама нешто не им успеа.
Атињаните се фатија за друга сламка која очигледно е далеку поуспешна барем според настаните кој ни се одвиваат досега.Значи ние пак сме ја згрешиле “сламката“ како и многупати досега.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.770
Поени од реакции
5.508
Давеникот и за сламка се фаќа,кога немаме Македонци од Македонија ќе си најдеме од Пакистан,абе чудна семка сме ние,сегде успеваме само на нашата нива не.:toe:
изгледа дека ако и ова со "Македонците од Пакистан" како што викаш ти не успее ТИ си ни последната надеж:uvo:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
изгледа дека ако и ова со "Македонците од Пакистан" како што викаш ти не успее ТИ си ни последната надеж:uvo:
Па со среќа нека ви е,и големи успеси со Македонскиот крал од Пакистан,кога веќе не гледате друга солуција.Појдете Мариово малку можеби ќе препознаете во преостанатите 800 Мариовци некој малку поМакедонски крал одколку овој од Пакистан,а таму уште од времето пред Александар не цапнала туѓа нога,или ако цапнала не се задржала.:toe:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Леле ABC аман, мораш ли на секоја тема да мрчиш и на секој настан да гледаш негативно?
Аман!
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Леле ABC аман,мораш ли на секоја тема да мрчиш и на секој настан да гледаш негативно?
Аман!
Па некако слабо гледам позитивни настани во реалноста.Еве ветувам дека со првиот позитивен,ама навистина позитивен настан,ќе започнам да давам ептен позитивни рецензии.:smir:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Леле ABC аман,мораш ли на секоја тема да мрчиш и на секој настан да гледаш негативно?
Аман!
Ima pravo covekot..........ZAR NE STE SVESNI KOLKU STE SMESNI.....i tragicni......i zal mi e za toa lugeto , koi onaka smotanki gi PRAVITE MAJMUNI......
...........poseta na Makedonskiot KRAL I KRALICA.....jebi ga...koga nema drugo ........
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Ima pravo covekot..........ZAR NE STE SVESNI KOLKU STE SMESNI.....i tragicni......i zal mi e za toa lugeto , koi onaka smotanki gi PRAVITE MAJMUNI......
...........poseta na Makedonskiot KRAL I KRALICA.....jebi ga...koga nema drugo ........
Па, ако се прават мајмуни, се прават мајмуни за Македонија.

Други нè прават мајмуни за Бугарија, трети за Грција... А EU за FYROM.

Бирај на која страна е твојот мајмунлак.

Што се однесува до мене, ако морам да бидам мајмун, ќе бидам мајмун за сопствената нација. Ако таа има свои членови во други земји, тие ја заслужуваат мојата почит. И ја имаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom