Осумгодишна суспензија за Победа во Еврокуповите

Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Ова шо се случи одамна кај нас не е поделеност туку распад на навивачката група МАЈМУНИ.Вистинските и најверните навивачи одамна ги нема.И размислете малце логично за СЕ има пример(мислев за тие шо му дадоја поддршка на Ацуле).Бројката и празните трибини кажуваат се а на местото каде што беа мајмуните има детска градинка.
така е!
мајмуни така речи и не постојат... тој првиот шо кажуваше е бибио, а другите се само деца...од првата постава на мајмуни не остана никој!!! само еден или двајца шо чат-пат пододуваат...
А ЗА ПОДДРШКАТА...90% од тие шо беа (па и ја) појдоа да и дадат поддршка на победа...не на ацуле! мајмуни имаше само околу 50 тина, не се испулив убо, ама 99% од нив немаа појче од 15 години!!!:drk:
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.374
Поени од реакции
323
така е!
мајмуни така речи и не постојат... тој првиот шо кажуваше е бибио, а другите се само деца...од првата постава на мајмуни не остана никој!!! само еден или двајца шо чат-пат пододуваат...
А ЗА ПОДДРШКАТА...90% од тие шо беа (па и ја) појдоа да и дадат поддршка на победа...не на ацуле! мајмуни имаше само околу 50 тина, не се испулив убо, ама 99% од нив немаа појче од 15 години!!!:drk:
Abe olaff,ne e cat - pat..Jas ebago na sekoja utakmica odam,doma i na gosti koga mozam vo 70% od gostinskite natprevari...
A inace od 50 duso,okolu 10 sme postatri od 15:) so bi reklo 20%:) ,a ne 1% :)
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Abe olaff,ne e cat - pat..Jas ebago na sekoja utakmica odam,doma i na gosti koga mozam vo 70% od gostinskite natprevari...
A inace od 50 duso,okolu 10 sme postatri od 15:) so bi reklo 20%:) ,a ne 1% :)
a kolku imase porano pamtis?
so e ovaa brojka????
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.374
Поени од реакции
323
eee....Ostanav samo jas izgleda,penzija da docekam od tamu:) aktivno navivanje od 93:)...a kolku imashe porano,ne sakam da se setam,oti solzi mi idat:(..Placam koga gledam stari snimki od you tube ..Kolku sega sto ima vo kafezot,tolky odevne na gostuvanja nadvor od makedonija!!Mislam na brojka,a ne na starosna granica:)
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
eee....Ostanav samo jas izgleda,penzija da docekam od tamu:) aktivno navivanje od 93:)...a kolku imashe porano,ne sakam da se setam,oti solzi mi idat:(..Placam koga gledam stari snimki od you tube ..Kolku sega sto ima vo kafezot,tolky odevne na gostuvanja nadvor od makedonija!!Mislam na brojka,a ne na starosna granica:)
е то можи да се врати ако се сменат некои работи
и луѓе
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.374
Поени од реакции
323
Šezdeset osme otac me je odnio na stadion Tad se srcem igralo, obrazom se plaćalo Danas igrači misle na novac i na sebe Navijači malo tuguju, ali nas, nas tko baš jebe ...
Ovie stihovi ke ti kazat zosto publikata povejke nema da se vrati nikogash na stadion kako porano....
Prljavo kazaliste-- "Dani ponosa i slave"
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
eee....Ostanav samo jas izgleda,penzija da docekam od tamu:) aktivno navivanje od 93:)...a kolku imashe porano,ne sakam da se setam,oti solzi mi idat:(..Placam koga gledam stari snimki od you tube ..Kolku sega sto ima vo kafezot,tolky odevne na gostuvanja nadvor od makedonija!!Mislam na brojka,a ne na starosna granica:)
Само во кафезо имаше барем 2000 навивачи, ако не и 3000 да не претерам. Колку шо има на сите стадиони вкупно публика сега низ Македонија:toe:!!! А пак за сите гледачи ич да не спомнувам бројки че мислите дека лажам!!! Прашајте ги татковците!!!

Митич не беше за тебе ова со татковциве, знам дека ти знајш.:smir:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Само во кафезо имаше барем 2000 навивачи, ако не и 3000 да не претерам. Колку шо има на сите стадиони вкупно публика сега низ Македонија:toe:!!! А пак за сите гледачи ич да не спомнувам бројки че мислите дека лажам!!! Прашајте ги татковците!!!

Митич не беше за тебе ова со татковциве, знам дека ти знајш.:smir:

Митич гарант тебе те праеле на стадион!!!:kesa:
Ај питај ги твојте:pos2:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Abe majka mi ne ja interesira fudbal mnogu,inace moguce:)hehe..Ali garant ko sum se rodil,se imam prvo so glata nakaj stadiono opuleno:)

Е то не знам, знам за мене ја се имам опулено у на таа акушерката цицките!!!!:vozbud::vozbud::vozbud::pos2:
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
така е!
мајмуни така речи и не постојат... тој првиот шо кажуваше е бибио, а другите се само деца...од првата постава на мајмуни не остана никој!!! само еден или двајца шо чат-пат пододуваат...
А ЗА ПОДДРШКАТА...90% од тие шо беа (па и ја) појдоа да и дадат поддршка на победа...не на ацуле! мајмуни имаше само околу 50 тина, не се испулив убо, ама 99% од нив немаа појче од 15 години!!!:drk:
Поддршка за Победа оправдувам до последно а за управата никако.Само едно ми е криво шо останативе навивачки групи почнаа да не ги сметаат "мајмуни" за ривали.Сега навиваат нови генерации и не се свесни каква верна публика и навивачи имаше Прилеп како на домашен така и на гостински терен.Треба одкорен да се променат работите, како во ПОБЕДА така и во МАЈМУНИ па после можиме да разговараме за то дали има шанси да се врати стариот амбиент.Доколку се случи сето ова јас сум оптимист дека Прилеп се врајча на старите патеки!:smir:
 

Jovo Sk-Mk

Е брзо е,брзо е
Член од
16 јануари 2008
Мислења
310
Поени од реакции
40
Вардар, Пелистер и Победа се трите клуба кој го представуваат "скелетот" на македонскиот клубски фудбал и без нив никогаш нема да имаме квалитетно првентство а без квалитетно првенство нема ни квалитетна репрезентација!!!
Меѓутоа за местачите не треба и не смее да има милост (што би рекле од еднооки треба да се врзат и да ја пасат тревата по стадионите) ... и Јуве е свето име за италијанскиот клубски фудбал ама го направија партали кога го фатија дека местел титули. Што е уште пострашно во случајов Победа не е обвинета за местенки во домашното првенство (иако и тука со клубовите спонзорирани од Брацо одсекогаш си имала "на ти го дај ми го"") туку за натпревар од евро-куповите со што и нанесе голем срам пред се на фудбалска Македонија!!!
Колку за подсетување Вардар во сезоната 2003/2004 стигна до третото квалификациско коло, ја елиминираше ЦСКА, одигра нерешено на гостински терен во Прага и го покачи рејтингот на македонските екипи за во наредните сезони... меѓутоа залудно...веќе следната сезона на ред дојде Победа и со месетенката уништи и рејтинг и се останато... Епа драги мои прилепчани на Вардар му беа понудени 2 милиони евра да ја шитне утакмицата со ЦСКА (ова беше јавно обелоденето на прес-конференција после натпреварот) и не ја шитна...се бореше до крај за себе, своите навивачи и за целиот мак-фудбал и на крај победи ... а вие не обрукавте пред цел свет и сега миленко ви е крив (иако јас навистина незнам од кога тоа сведоците против криминалот станаа криминалци)
Пишувавте транспаренти од типот "Хари вечно во ФФМ, ФФМ прилепска престолнина" ... епа нека ве спасува сега Хари од ујдурмите на неговиот шура Ацуле...наздравје нека ви се и двајцата ... единствено ми е криво што не ви ја уништија само вашата Победа која што одсекогаш сум ја почитувал како силен ривал на мојот омилен Вардар туку го уништија и целиот мак-фудбал!!!
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Вардар, Пелистер и Победа се трите клуба кој го представуваат "скелетот" на македонскиот клубски фудбал и без нив никогаш нема да имаме квалитетно првентство а без квалитетно првенство нема ни квалитетна репрезентација!!!
Меѓутоа за местачите не треба и не смее да има милост (што би рекле од еднооки треба да се врзат и да ја пасат тревата по стадионите) ... и Јуве е свето име за италијанскиот клубски фудбал ама го направија партали кога го фатија дека местел титули. Што е уште пострашно во случајов Победа не е обвинета за местенки во домашното првенство (иако и тука со клубовите спонзорирани од Брацо одсекогаш си имала "на ти го дај ми го"") туку за натпревар од евро-куповите со што и нанесе голем срам пред се на фудбалска Македонија!!!
Колку за подсетување Вардар во сезоната 2003/2004 стигна до третото квалификациско коло, ја елиминираше ЦСКА, одигра нерешено на гостински терен во Прага и го покачи рејтингот на македонските екипи за во наредните сезони... меѓутоа залудно...веќе следната сезона на ред дојде Победа и со месетенката уништи и рејтинг и се останато... Епа драги мои прилепчани на Вардар му беа понудени 2 милиони евра да ја шитне утакмицата со ЦСКА (ова беше јавно обелоденето на прес-конференција после натпреварот) и не ја шитна...се бореше до крај за себе, своите навивачи и за целиот мак-фудбал и на крај победи ... а вие не обрукавте пред цел свет и сега миленко ви е крив (иако јас навистина незнам од кога тоа сведоците против криминалот станаа криминалци)
Пишувавте транспаренти од типот "Хари вечно во ФФМ, ФФМ прилепска престолнина" ... епа нека ве спасува сега Хари од ујдурмите на неговиот шура Ацуле...наздравје нека ви се и двајцата ... единствено ми е криво што не ви ја уништија само вашата Победа која што одсекогаш сум ја почитувал како силен ривал на мојот омилен Вардар туку го уништија и целиот мак-фудбал!!!

Батка а шо викаш да направеме лига со тие 3 клуба и плус 1 за допуна шо ке биде улези излези, ке ја наречеме Супер Лига, а шо викаш!!!:zlo:





Па мајку му стара до кога бе со вакви омаловажувања на другите клубови до кога ко само вашите клубови да играат фудбал а ние хокеј!!!
Се некој ке се најде да ти го разипе разположението!!:nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom