Останати вести од светот на фудбалот

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
СЕ ИНТЕНЗИВИРААТ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА НАЈСКАПИОТ ТРАНСФЕР


Милан ја откри понудата за Роналдињо


Официјалниот претставник на калчо гигантот Милан за шпанската Примера дивизион, Ернесто Бронѕети, во наредните денови ќе има нов состанок со братот на Роналдињо, кој истовремено е и агент на најдобриот фудбалер на денешницата, Роберто де Асис. Клучниот разговор според италијанските медиуми ќе се одржи во Мадрид, а на состанокот Бронѕети ќе ја презентира официјалната понуда на "росонерите", кои се подготвени на Роналдињо да му понудат рекордни 12 милиони евра годишна плата.
Раководството на Барселона и Роналдињо веќе подолго време не преговараат за продолжување на соработката, а исто така финансискиот директор на Каталонците изјави дека Барса е подготвена да понуди годишна плата од 9 милиони евра.
Еден од виновниците за евентуалната продажба на Бразилецот, сигурно ќе биде репрезентативецот на Португалија и моментно најдобар играч на Манчестер Ј., Кристијано Роналдо.
За да ги осигура услугите на Роналдо, Лапорта е подготвен да издвои рекордни 85 милиони евра, кои најверојатно ќе бидат обезбедени со продажбата на бразилскиот "магионичар".
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11


Izgleda deka za sreka vcerasnata povreda na John Terry sepak ne bese od poseriozna priroda. Duri bil otpusten od bolnica za da go proslavi osvojuvanjeto na peharot so soigracite. Covekot pokaza neverojaten karakter,ja stava glavata kaj sto ostanatite ne bi nitu noga, i iako Chelsea nikako ne mi se simpaticni od doagjanjeto na Abramovic mozam samo da iskazam ogromna pocit sprema JT!
Duri i Mourihno rece deka nikoj nema sto da mu zameri na Abou Diaby za reakcijata vo sopstveniot sesnaesetnik, i deka e siguren za John deka go misli istoto.

BTW,steta za tepackata na kraj, mecot bese FENOMENALEN!!
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.016
Поени од реакции
1.132
Денес прочитав дека Роман Абрамович имал намера да го продаде Челзи, поради големите загуби кои ги има по разводот од својата сопруга. Според италијанските медиуми Абрамович планирал да го купи Бари иако игра во Сериа Б.. По тој повод навивачите на Бари на натпреварот Бари - Чезена истакнале голем транспарент на кој му посакуваат добредојде на Абрамович. Исто така тој со себе ќе донесел во Бари голем дел од ѕвездите на Челзи.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Ирина Абрамович го купува Арсенал?

На шокантната најава на Ирина Абрамович дека ќе го купи англискиот премиерлигаш Арсенал не можат да и’ парираат ниту ’најдобрите’ сапунски серии – за кои пак малкумина се свесни дека имаат свој далечен предок во руската класична литература.

По разводот од рускиот мултимилијардер Роман, од кој излегла со 300 мил. евра, Ирина решила квалитетно да ги инвестира своите пари, а при тоа и да се забавува, па како идеална играчка и’ се виделе „топџиите“ од стадионот Емирати.

Во интервју за “Siberian Express”, сибирската убавица вели дека минала многу здодевни години и конечно сака малку возбуда.

„Минав повеќе здодевни години со Роман, како во кревет, така и на Стемфорд Бриџ. Сега кога се разделивме, потребни ми се многу возбудувања во животот.“, вели поранешната сопруга на Роман Абрамович.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
ma kakva irina be. taa ako go kupi arsenal ke propadne premier ligata. so koga ke gi istrosi parite so ke prai arsenal.

ej a inaku stvarno rajkard ke si ide od barsa?
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.276
Поени од реакции
977
Ѓоре го шутнаа.

Ѓоре веќе не е тим-менаџер на шампионот работнички
Дали работнички ја губи титулата...каков потег од управата...поквалитетна игра и подобри резултати???:toe:
 
Член од
7 јуни 2006
Мислења
92
Поени од реакции
0
Se poizvesno e deka vo letniot preoden rok Barsa i Celzi ke se trampaat.Trampata ke bide Lampard za Deko
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
shura напиша:
Ѓоре веќе не е тим-менаџер на шампионот работнички
Дали работнички ја губи титулата...каков потег од управата...поквалитетна игра и подобри резултати???:toe:
Не го шутнаа на ГОРЕ како шо ти пишува у наслов туку тој одлучи да оди у КАТАР . ( ако не се лажам )
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Пелистер ке мора да плати 810 евра на бате Ване заради штетата што ја направија нивните навивачи кои искршиле 54 столчиња и дел од оградата :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
По завршувањето на сезоната 2006/07 со Баерн Минхен Хасан-Салихамиџич ке игра во Јувентус. Којзнае колку е паметен овај потег на управата на Јуве.
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Милан казнет за Bwin

Баварските власти го казнија италијанскиот гигант Милан со 100 000 евра бидејќи на реванш натпреварот во четвртфиналето од Лигата на Шампионите на своите дресови ја носеа рекламата на австриската обложувалница Bwin.

извор: www.betting.com.mk
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.276
Поени од реакции
977
MeToNo1[MkD] напиша:
Не го шутнаа на ГОРЕ како шо ти пишува у наслов туку тој одлучи да оди у КАТАР . ( ако не се лажам )
Море не да го шутнаа...па сега и му викаат да остане во младите категории за да го испочитува договорот...
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
I’ll Be Number One Again – Ronaldo Milan striker Ronaldo believes he can regain his best form and silence the critics who have written him off.

шосторе овај роналдо мајтапи праење многу јаки шеги кажва број еден... кај ќе ојме бре сФињооооо!!!!!! дезертерска :)
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.022
Поени од реакции
607
A*1*T*E*A*M напиша:
Пелистер ке мора да плати 810 евра на бате Ване заради штетата што ја направија нивните навивачи кои искршиле 54 столчиња и дел од оградата :)
Od kade ti e ovaja informacuja?
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
jove_bt напиша:
I’ll Be Number One Again – Ronaldo Milan striker Ronaldo believes he can regain his best form and silence the critics who have written him off.

шосторе овај роналдо мајтапи праење многу јаки шеги кажва број еден... кај ќе ојме бре сФињооооо!!!!!! дезертерска :)
lol, ако ојт на пластична операција и да му скинет 45% од салоно, ќе бидит Бр. 1. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom