Осигурување за Бугарија

  • Креатор на темата SAVA
  • Време на започнување
Член од
31 јануари 2013
Мислења
51
Поени од реакции
13
Здраво, треба да одам бугарија, па требало некое осигурување, па не знам сега што и како. Дали се вади од туристичкиве агенции или... и колку пари е?
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.443
Поени од реакции
7.720
Оди во еуроинс и прашај за патничко осигурување.

Мислам дека е околу 200-300 денари
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.662
200 денари е, прашај по осигурителниве компании.

Викаат задолжително е, ама до сега никој не проверил дали имам осигурување или не
 
Член од
31 јануари 2013
Мислења
51
Поени од реакции
13
200 денари е, прашај по осигурителниве компании.

Викаат задолжително е, ама до сега никој не проверил дали имам осигурување или не
Тоа што немаат проверено е друго, а дали е задолжително да знам. Дури не проверуваат не проверуваат , кога ќе проверат можи и казна да пиша, вака за 200-300 стотки да не имаш проблеми.
--- надополнето: 15 мај 2013 во 13:51 ---
200 денари е, прашај по осигурителниве компании.

Викаат задолжително е, ама до сега никој не проверил дали имам осигурување или не
Тоа што немаат проверено е друго, а дали е задолжително да знам. Дури не проверуваат не проверуваат , кога ќе проверат можи и казна да пиша, вака за 200-300 стотки да не имаш проблеми.
--- надополнето: 15 мај 2013 во 13:53 ---
Оди во еуроинс и прашај за патничко осигурување.

Мислам дека е околу 200-300 денари
Во ред, можи по осигурителниве компании да прашам , мислам и по агенцииве можи, поблиску ми се.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
214
Поени од реакции
92
На граница на Деве Баир Паланка можеш и таму да извадиш али и да немаш нее страшно бугариве не бараат никогаш осигурување во случај да ти побараат ти викам одма на граница си вадиш има АМСМ радботи 24h ја идам скоро секоја недела за бг добро мене не ми бараат зш имам бг пасош а ли со мене идат другари другарки никогаш не побарале до сега ако сакаш извади неделно е околу 250 ден мислам
--- надополнето: 15 мај 2013 во 15:09 ---
На граница на Деве Баир Паланка можеш и таму да извадиш али и да немаш нее страшно бугариве не бараат никогаш осигурување во случај да ти побараат ти викам одма на граница си вадиш има АМСМ радботи 24h ја идам скоро секоја недела за бг добро мене не ми бараат зш имам бг пасош а ли со мене идат другари другарки никогаш не побарале до сега ако сакаш извади неделно е околу 250 ден мислам
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
во било која агенција можеш а цената е таа, околу 200 ден
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Остај задолжително - незадолжително, за твоја сигурност го земаш, а и не е нешто скапо.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Чисто законски е задолжително да имаш. Дали ке ти побарат...нема гаранции. Убаво е за тебе да имаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom