Орден -ЗАСЛУГА ЗА МАКЕДОНИЈА- на кого би му го доделиле?

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Na Dora Bakojani, bidejki kako ja vodi politikata, arno e, ke se sredime so imeto vo OON i nasekade.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Teмава не е во Чек дис аут. Следствено, сите сеирџиски постови ги избришав. Доколку мислите дека навистина некоја личност заслужила вакво признание - кажете, доколку не - молчете.
 

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
Teмава не е во Чек дис аут. Следствено, сите сеирџиски постови ги избришав. Доколку мислите дека навистина некоја личност заслужила вакво признание - кажете, доколку не - молчете.
Многу исправно... Штета што не се бришат таквите постови и од сите други топици, пошто нема топик без сеирџиски постови... Ама знам дека нема можност и услови да се покрива цел форум... Како и да е, исправна политика...
Се извинувам за овој off topic коментар!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.511
Поени од реакции
47.746
од живи само на академик.Блаже Ристосвски,на никој друг не ми текнува што би заслужил нешто такво
постхумнона г.г.МИхаил, на сите оние опеани во химната+Никола Карев;Ченто,
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Na Dora Bakojani, bidejki kako ja vodi politikata, arno e, ke se sredime so imeto vo OON i nasekade.
Mamu i jebem, ima da gi sotreme :)

Во седум коловозни ленти, исто како и во сезоната на годишните одмори, така вчера и денеска преку граничниот премин Богородица се влегуваше во Грција.
Атрактивните продавници и трговски центри кај јужниот сосед и овој продолжен викенд се покажаа како најпривлечни за македонските граѓани со подлабок џеб.
Вчера и денеска преку граничниот премин Богородица, на македонско-грчката граница, во Грција влегле 20.000 луѓе од Македонија.
И покрај зголемената фреквенција на возила и патници, подолги задржувања од вообичаените на Богородица не се случија, бидејќи пограничните служби го очекувале овој бран и навреме се организирале, а ги алармирале и грчките колеги од преминот Евзони.
„Ние ја очекувавме оваа гужва, овој бран, бидејќи Владата донесе продолжен викенд, Ние бевме доста организирани и спремни, работиме на шест-седум ленти по потреба“, рече Никола Стамнов, командант, полициска станица Богородица.

 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Офтопик:
Да ти е**м глупиов народ што сме. На циганиве пари ќе им даваме. Пу!!!
Орден...незнам кому би му дал. Единствено на оние кои најубаво не претставуваат во светот, т.е. уметниците.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
11
Поени од реакции
0
ordena samo za VISTINSKITE MAKEDONCI
brat LJUBE Trculovski i za site zaginati vo konfliktot toa sigurno
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Член од
28 јануари 2007
Мислења
511
Поени од реакции
228
од живи само на академик.Блаже Ристосвски,на никој друг не ми текнува што би заслужил нешто такво
постхумнона г.г.МИхаил, на сите оние опеани во химната+Никола Карев;Ченто,
Zasto na Nikola Karev i zasto na Blaze Ristovski i zasto na Mihail?
 

Bertone

Автомобилски Дизајнерски Гуру
Член од
1 октомври 2007
Мислења
808
Поени од реакции
6
На сите кај нас им даваат се постхумно...

А додека се живи „Ма, кој ги шиша“ мотото...
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
На сите кај нас им даваат се постхумно...

А додека се живи „Ма, кој ги шиша“ мотото...
za zal surova vistina no toa e makedonce da se nadevame deka ke se smeni nesto
 

Стрелец

El Mariachi
Член од
23 јануари 2005
Мислења
910
Поени од реакции
10
Филип Македонски, Александар Македонски, Цар Самоил, Мајка Тереза, Кирил и Методиј, Гоце Делчев, Методија Андонов - Ченто, Есма Реџепова, Милчо Манчевски, Тоше Проевски, Симон Трпчевски...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom