Општо прашање:)

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Да треба повторно да се родите (реинкарнирате), а притоа да можете да изберете што сакате да сте, што ќе бидете и зошто баш тоа? :kajg:
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Сакам да бидам човек ама бесмртен : само така ќе можам да ги исправам сите неправди!
 

Lolita

Butterfly Kiss
Член од
16 јануари 2006
Мислења
230
Поени од реакции
10
Би сакала да бидам машко.:kez: Смеѓо високо, згодно и со занесни плави очи.
Би бил фоторепортер. Би ја имал најдобрата опрема фотоапарати. Би патувал по егзотични и мистерични места во светот...:kajg:
Тоа би сакала да бидам ако би се родила повторно, сакам да знам како е да си машко.:icon_lol:
 

.....

Човекот...
Член од
5 јануари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
12
Сакам да бидам Белосветец како во волшебнички, ако го гледате.....
 
Член од
19 декември 2005
Мислења
259
Поени од реакции
2
Можeби тоа што би сакал да бидам во наредниот живот и во овој ќе бидам:kez: А во наредниот живот дефинитивно би сакал да сум пак машко:icon_lol: :kez:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Би сакала да бидам делфин...единственото животно на кое вистински му се восхитувам.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Би сакал да сум домашно куче,од раса некоја-си го прчиш цел ден,те ранат,те мочаат,те серат кога сакаш,топ е!!!
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
BusHav напиша:
Би сакал да сум домашно куче,од раса некоја-си го прчиш цел ден,те ранат,те мочаат,те серат кога сакаш,топ е!!!
Мој човек кај има подобро од тоа
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
Би сакала да бидам машко, чисто да видам каков е светот од таа перспектива.
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
paaa od zivotni bi sakala da bidam konj ama nekoj od onie sto ziveat vo divinata,a ne tie jadnite konjcinja sto se robovi na covekot...a ako se rodam kako covek togas bi sakala da bidam vampirka ili veshterka...neznam zosto,ali sekogas mi bilo merak da bidam vampirka radi zabite :) :) :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Еј кај ме погодивте....Би сакал медуза да бидам хехе...или ајкула само нешо морско нека е
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
doti4nata напиша:
paaa od zivotni bi sakala da bidam konj ama nekoj od onie sto ziveat vo divinata,a ne tie jadnite konjcinja sto se robovi na covekot...a ako se rodam kako covek togas bi sakala da bidam vampirka ili veshterka...neznam zosto,ali sekogas mi bilo merak da bidam vampirka radi zabite :) :) :)
Тоа е човек за тебе!?!?!?!?
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Или човек (дефинитивно машко :icon_lol:) или некоја птица како сокол, некој белоглав орел или такво нешто зашто многу љубам да летам и сакам да го видам животот од птичја преспектива. Само од ова грипов ми е страв да не ме фати :kez:
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Дефинитивно би сакал да сум човек но со перформанс на АЈКУЛА! Па кога ќе влезам у вода(често сум у вода) да развалам све!!!:pishtoldz
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Па и некој мајмун да сум нема да ми се слоши
а може и нешто што трча брзо за да не ме изедат или да не јадам куршум в газ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom