Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.512
Поени од реакции
904
Словенија ја распарчија... мислам дека остана на 1-2 региона, не сум сигурен ама многу загуби... дали неподготвени беа Феникс... незнам...:pos2:
Само еден регион им остана. Ама гледам доста региони ослободиле што беа под полска окупација, така да... Добро е. :)
 
А

Ајсшутер

Гостин
Словенија ја распарчија... мислам дека остана на 1-2 региона, не сум сигурен ама многу загуби... дали неподготвени беа Феникс... незнам...:pos2:
Сосема доволно одбранија феникс и можам да кажам супер тактички одиграно, земаа 4 востанија против Полска во добри региони а за возврат успешно ја обранија едната во Словенија, сега Хрватска доколку не успее да ја освои последната во Словенија им следи 24 блок а за тоа време Словенците ќе нападнат и ќе ги вратат регионите и Хрвативе ќе им биде back from start :)
 
С

Спенсер

Гостин
Сосема доволно одбранија феникс и можам да кажам супер тактички одиграно, земаа 4 востанија против Полска во добри региони а за возврат успешно ја обранија едната во Словенија, сега Хрватска доколку не успее да ја освои последната во Словенија им следи 24 блок а за тоа време Словенците ќе нападнат и ќе ги вратат регионите и Хрвативе ќе им биде back from start :)
ааа... ја па не ги видов востанијата... си помислив словенците на 1 регион останаа...:vozbud:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.006
Поени од реакции
7.608
Барам работа
8.2 land skill
работам со 100 велнес, не утињам ден....
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
396
Поени од реакции
23
Абе странава само мене ме заебава или сите ја делиме истава судбина?
 
А

Ајсшутер

Гостин
Кој нема гласано денеска, обавезно нека пише!
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
139
Поени од реакции
3
Luge glasajte za croMM ustvari za mene zaso kaj martin e golema razlikata!!!!!Za karti pratete poraka i kaj martin i kaj mene ..............AA parite za mkarti ako se selite ke vi bidat nadoknadeni!!!
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
357
Поени од реакции
99
ЈА неам гласано :uvo:

Гласавввввввв:salut::salut::salut:
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
139
Поени од реакции
3
Glasaj za croMM ke vidis tamo partijata Pravo iSprovedlost taka nesto!!!!!toj so hrvatskiot avatar!!!!!Vo ceska glasaj
 

krstenik

first things first
Член од
24 август 2009
Мислења
525
Поени од реакции
21
Glasaj za croMM ke vidis tamo partijata Pravo iSprovedlost taka nesto!!!!!toj so hrvatskiot avatar!!!!!Vo ceska glasaj
ајде сеа ќе идам ... а за после тоа, некој да ми предложи држава со подобри плати?


You are not a member of a partyFind out moreYou can join a party from it's presentation page or you can create your own party if you cannot find the right one for you. Being a member of a party could give you the chance to become a Congress Member or even the President.
во која да се учленам, ти мења нешо?
едит: моја грешка, не видов.
 
С

Спенсер

Гостин
што се дешава со ХЕАЛ копчето??? не ми го покажува одма од кога ке се борам,туку по 3-4 саата...

имам проблеми со нетот,ги чекам од т-хоум да ми стаат нов пакет,па затоа сум отсутен малце.

што се дешава?
 
D

DartWader

Гостин
Што е финтата со болниците ? Гледам сите зборуваат за тоа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom