Општи дискусии околу eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.

krstenik

first things first
Член од
24 август 2009
Мислења
525
Поени од реакции
21
Епа штом почнеш да тренираш со тетка Лана веќе си навлечен на неа...како дрога е :pos2: она им е макро на Аце, Цезар и Наполеончо
Таа ли е лана? хаха Да ти кажам едно време бев невлечен на неа, и откако и ги даоф парите, немав со што да и плаќам повеќе за услугите, и ме шутна. Страм да и е.

Технички, не баш. Важи ова што го напиша, сè дур не ги воведат новите модули. Откако ќе ги воведат, куќите ќе имаат рок на траење, нажалост.
А од кога ќе биде така? Знаеш нешо поише? (да си ја продадам на време)
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.512
Поени од реакции
904
=Erepublik Insider напиша:
. A House consists of roof, layout and wall. The roof influences health, the layout influences happiness, and walls assure longer durability (days of usage). If most of the customization points are used to improve the roof and the layout, naturally this means weaker walls and the house will collapse earlier. Conversely, a house can have long durability, but not provide as much health or happiness to the inhabitant. We are sure that the market and citizens will define what the most desirable characteristics are to have in a house.
Ќе важи откога ќе го воведат новиот економски модул.
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Ќе важи откога ќе го воведат новиот економски модул.
Па добро не е лошо ова ... и со другите модули што ги прават ќе има доста измени во ереп ,само кога ќе ги стават сите модули ,слушнав дека прикрај на месецов ,а после воведувањето на нови модули треба да ја стават и еМакедонија ,педерчињата глупи неможат една земја да стават нова:uvo:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.006
Поени од реакции
7.608
Викате ќе не “дупнат“ модулите?
Ќе има играчи кои ќе се одкажуваат од играва?
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Абе нема да не "дупнат" модулите ...
Ново е и тоа што рефералите што ќе ги поканиш многу побрзо ќе се развиваат :D и ќе се лапа голд многу порано отколку на 6 лвл ,така прочитав некаде
Сигурно ќе има и други начини на лесна заработка на злато ...
Се надевам барем ќе направат добар баланс
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.128
Поени од реакции
1.875
Aма пак повеќе пари ќе треба за одржување на здравјето.
 

ACHQ

hawk
Член од
18 јули 2009
Мислења
702
Поени од реакции
73
Ке биде сложено за новите играчи. :smir:
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Леле маму им е*ам на овие од кладилницава ми дужа 1.8 голд од 2 саат сабајле и не ми ги даваат,цел ден им пишувам.:vozbud:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
357
Поени од реакции
99
Абе од кај собирате вие голд ја неможам 10 голд да соберам а глеам некој тука по 20 и више има...:toe::toe:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.684
Поени од реакции
5.301
Имаше едно време кога се печалеше многу голд и само ако си радник. Јас еве на пример последниве 2 месеца имам нон стоп над 100 голд. Во меѓувреме донирав нешто, нешто позајмив.
 
D

DartWader

Гостин
Јас направив 39 голд , само со работа , качување медали и левели, за неполни 3 месеци. Само строго штедев . Сега во последно време работам за пушки па затоа неможам да правам голд. Ке соберам околу 100 па почнувам со Наполеон.
 
С

Спенсер

Гостин
Словенија ја распарчија... мислам дека остана на 1-2 региона, не сум сигурен ама многу загуби... дали неподготвени беа Феникс... незнам...:pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom