Општи дискусии за ТВ серии

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
^ Age 18. :eek:

нмв, се кладам дека и Миличевиќ вака изгледала на нејзини години! :D
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
20 има колку што знам...

Како и да е, бесцелно е да се трошат зборови за неа, ангел.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Ајде да ви ставам уште еден тег. Нова серија, јас ја чекам уште од најавата и има излезено веќе три четири епизоди. Станува збор за мини серија. Мене во нешто ме потсеќа на The Killing.]
Ги изгледав трите епизоди пред една недела ама не ме привлече. На интернет бааѓи ја испофалија, но мене ми беше ептен досадна, премногу бавна, а ликовите одбивни. Плус и многу ми беше светла, колку чудно и да звучи. Инаку да, ептен е слична со The Killing иако не ми се верува дека е намерно.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Ги изгледав трите епизоди пред една недела ама не ме привлече. На интернет бааѓи ја испофалија, но мене ми беше ептен досадна, премногу бавна, а ликовите одбивни. Плус и многу ми беше светла, колку чудно и да звучи. Инаку да, ептен е слична со The Killing иако не ми се верува дека е намерно.
И јас ја загледав денеска и се слагам со тебе. Нема ниту еден лик што може човек да го задржи да ја изгледа, а и приказнава и атмосферава многу наликува на The Killing. Намерно или ненамерно.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Него ли овај, коа веќе се дупнавме од препораки и чуда
The Village
Само 2 епизоди се излезени до сеа, втората уште не ми е гледана.
Драма до коске, 1910 година у англија или негде... сиромашна фамилија, татко алкохличар, ги малтретира децата... а од другата страна имаме и една богата фамилија. Озбилно, јако драмиште, ми се допадна ептен, пробајте.

[edit] Пфф, ептен ја потцениле на имдб...
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Две прашања за Twin Peaks, зашто таа ми е следна на watch list.
1. Зашто секој торент што ќе го отворам има 7 епизоди + пилотот, а кога ќе отворам на imdb има 8 епизоди + пилотот.
2. Видов на Замунда дека има и филм долгометражен (Twin Peaks - Fire Walk With Me), дали е поврзан со серијата и ако е, што попрво да гледам филмот па серијата или обратно?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.010
Поени од реакции
6.040
Две прашања за Twin Peaks, зашто таа ми е следна на watch list.
1. Зашто секој торент што ќе го отворам има 7 епизоди + пилотот, а кога ќе отворам на imdb има 8 епизоди + пилотот.
2. Видов на Замунда дека има и филм долгометражен (Twin Peaks - Fire Walk With Me), дали е поврзан со серијата и ако е, што попрво да гледам филмот па серијата или обратно?

Според големината на епизодите, испаѓа како Пилотот да е составен од 2 епизоди. На ИМДБ гледам, сите епизоди се во различен ден прикажани. Да не ги споил некој, или можеби пак, ги пуштиле првите две заеднио, па така да се снимени и ставени по торенти?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Две прашања за Twin Peaks, зашто таа ми е следна на watch list.
1. Зашто секој торент што ќе го отворам има 7 епизоди + пилотот, а кога ќе отворам на imdb има 8 епизоди + пилотот.
2. Видов на Замунда дека има и филм долгометражен (Twin Peaks - Fire Walk With Me), дали е поврзан со серијата и ако е, што попрво да гледам филмот па серијата или обратно?
nemoj da si se zaebal prvo filmot da go gleas....serijata gledaj ja pa posle filmot
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Две прашања за Twin Peaks, зашто таа ми е следна на watch list.
1. Зашто секој торент што ќе го отворам има 7 епизоди + пилотот, а кога ќе отворам на imdb има 8 епизоди + пилотот.
2. Видов на Замунда дека има и филм долгометражен (Twin Peaks - Fire Walk With Me), дали е поврзан со серијата и ако е, што попрво да гледам филмот па серијата или обратно?
Никако имдб отварање! Никако јутуб видеа, еден спојлер и се ќе ти расипе. Не дека Твин Пикс е серија во која се работи за едно нешто, ама не читај ништо за неа додека си ја гледаш. :)
Долгометражниот филм доаѓа после серијата, па откако ќе ја изгледаш ќе го пуштиш филмот (ако ти се свиѓала серијата, нормално).
Твин Пикс беше најубавото нешто што го доживеав во светот на сериите. Имам уште еден куп серии кои ги сакам, ама оваа ми е секогаш на врвот...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
сеа ми текна бе
иам праено муабет со еден другар и ми кажа една таква теорија на која јас му се прснав од смеење ама он беше ептен сериозен
дали случајно пред да почнат да снимаат некоја серија, им проверуваат ДНК/генетика што ти ја знам на актерките, со тоа што оваа проверка можела да каже дали после неколку години актеркава ќе огрдела или не знам што :DDDD ај да не се прснам од смеење

него сериозно вакво нешо да не има некој прочитано негде/слушнато,
шо знам, на пример VLJ
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Anon појма неам, ама не ми се верува. Поефтино им е да им платат пластични операции, отколку да им проверуваат ДНК.

Инаку, во случај некој да го интересира, започна втората сезона на Veep.

Инаку 2, пријатно сум изненаден од Orphan Black. Топло ја препорачувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom