Општи дискусии за ТВ серии

Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.696
Поени од реакции
21.678
До кога ќе ги прават овие серии и филмови базирани на comics, го претераа веќе најсериозно.
Толкава неинспирација одамна немало ....
Или комикс или продолженија или книги. Никаква имагинација, ништо ново.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Оти бе никој не го прокоментирал финалето на Last Man On Earth? Kако ви се допадна?
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Можеби не е спомнато на форумов.
Изгледа дека Линч го пишманиле. Изгледа дека ќе снима ја Twin Peaks. Се надевам дека нема да се премисли. Мислам дека вреди да се чека.
:)
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Гледавте Mad Men? Денес заврши.

Сега шо со животот?
 
H

HoT IcE

Гостин
Од оваа Лимитлес очекувам типов да изглуми ептен јако. Има фаца за таква улога, а и онака не ми изгледа на некој лош актер, одличен кастинг за таа улога. Бредли Купер истотака ќе се појавува привремено како ментор за МЗТ, интересна ќе да е. Сакам една таблетка, бар за испитнава сесија дур трае шукурац.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665

Поглуп плот одамна немало мислам. Луцивер го напушта пеколот за клуб и стан во ЛА а од ко ќе отепаат некоја пизда се втрнува во светот на решавање криминални случаи. Мислам хелоу, Луцифер. :D Али пак трајлерот делува забавно.

Ќе има уште 2 нови серии од фокс, и тие беа нешто со срање опис.
Можеби ќе има серија за тоа како Господ отворил ќебапчилница :)

Од она што набрзина го разгледав, овде изгледа Луцифер како лик со се приказната е преземен од стрип-серијалот The Sandman. Цртаниве новели се напишани од Нил Гејмен и се доста фалени и популарни (она што јас го имам прочитано не е лошо иако таму Луци го немаше). Гејмен успева успешно да вклопи вакви и слични општопознати митолошки битија во она што го прави.

Е сега, како тоа би изгледало во серија ... :) На што би личело во очите на оние што не ги читаат и не знаат за стриповите :)
Ќе видиме. Или нема да видиме.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748

Поглуп плот одамна немало мислам. Луцивер го напушта пеколот за клуб и стан во ЛА а од ко ќе отепаат некоја пизда се втрнува во светот на решавање криминални случаи. Мислам хелоу, Луцифер. :D Али пак трајлерот делува забавно.

Ќе има уште 2 нови серии од фокс, и тие беа нешто со срање опис.
Се изнасмеав , мислев втора сезона на Раш ке има , истиот глумец ,истата кола,само со друг акцент е актерот.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Шо бе ликнал пилотот од Supergirl. Ха! :D

Многу јак бобот на сестра и' .. :love::love:




На смеа, на шала и ова ќе се гледа изгледа у пм ....:kafence:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.023
Поени од реакции
6.050
Ја заглеав Wayward Pines на Фокс, со Мет Дилон, Теренс Хауард итн итн. Интересна серија, малце мистична[ваљда].

Не ме бива за опишување, па ќе ви го ставам ова од IMDB. Ме мрзеше наназад да видам дали некој ја глеа.

A Secret Service agent goes to Wayward Pines, Idaho, in search of two federal agents who have gone missing in the bucolic town. He soon learns that he may never get out of Wayward Pines alive.
A 10-episode, intense psychological thriller based on a best-selling novel and brought to life by executive producer and director M. Night Shyamalan, about a Secret Service agent on a mission to find two missing federal agents, whose investigation only turns up more questions.

А и добра оцена има, 8.4.

До сега се излезени 3 епизоди. Мислам дека секој петок има премиера, торентска.
Сметам дека треба да се погледне, бар оние кои сакаат серии кои се како погоре опишаното.

 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.103
Поени од реакции
25.561
Banshee гледал некој? Добар е? Според трејлерот што го изгледав интересен ми изгледа, а гледам и добра оцена има.
 

Вондерфул

Chemical love
Член од
2 јуни 2008
Мислења
251
Поени од реакции
157
Ја заглеав Wayward Pines на Фокс, со Мет Дилон, Теренс Хауард итн итн. Интересна серија, малце мистична[ваљда].
Дојдов за ова да најдам.

Ја почнав вечерва и морав да ги изгледам трите епизоди. Мноогу ветувачки почеток, добра глума, одлична атмосфера, обвиткана е серијава со мистерија и тензија.

Само шо сакав да отворам и тема иииии тогаш дојдоја последните 5 секунди од третата епизода и болка ме стегна. И препишувам некоја мини-судбина како на Лост. Од ваква серија уште на почеток се гледа дека можи многу да замини down the crappers, ама пак имав надеж дека нешто понормално ќе смислат. Следната епизода ми е make it or break it .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom