Општи вело муабети, прашања, совети

Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
decki toa sto ide zima neznaci deka nema da se vozi bar ne za mene :). zatoa me interesira kazete mi kade da pobaram nekoja ubava rakavica za zima nemora bash namenata da i e za velosiped ama da e ok. da ne e mnogu skapa i da drzi toplo
 

MIKIMUA

RoSonJer
Член од
15 ноември 2009
Мислења
15
Поени од реакции
0
Летото секој ден возев по 10-20 км .. Али како стана малку по ладно надвор.. прекинав.. Али тоа незначи дека веќе не возам.. Обожавам да возам велосипед !
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
5
Поени од реакции
5
Пред неколку дена, мојот најдобар другар (заедно возиме веќе 1 година) ме прогласи за зависник од точак пред 20 други луѓе. Возам SPRINT Leopard, си го склопував 1 година дел по дел. Не е нешто посебно, но секаде кај шо одам ми врши работа. Инаку секоја ноќ низ Охрид правиме по 10-20км, а за викенди одиме и на тури накај Рамне, Старо Коњско и слично.
Arioth, може да ставиш слика од твојот точак? Баш ме интересира шо возиш:toe:
Поздрав од Охрид
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
341
Поени од реакции
15
Obozavam da vozam tocak :) segaa za sega vozam URBAN i DOWNHILL od 24 casa na tocak sum 9 ! :)
 

Lucio

титула по желба
Член од
26 јуни 2006
Мислења
871
Поени од реакции
41
Ја возев до последната сообраќајка. Паднав полошо од мотор. Среќа ништо не скршив, ама имав рани на десниот зглоб и на кукот како изгореници од втор степен. :vozbud:

Точакот се поремети, мал ми беше, и сега не возам ништо. А сакам да возам. Порано бев луд за точаци, од 6 години знам да возам, и имам паѓано преку 50 пати. :) А не го дигав на едно тркало и многу такви работи. Повеќето последици на брза вожња.

Сега сакам да возам - ама немам што да возам. Може на пролет ќе се израдувам на еден нов точак. :)
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
глеам денес се стопли малце и одма точаците ги фативте :pos2:
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Јас си возам Собим од 3000 денари, и душата му ја извадив (јас него или тој мене сеедно).
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Времево тапа е за точак, мокри се улицине..:/
Инаку кога падна снегот сум фрчел со точак, многу е кул!
 

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
Порано обожавав да возам ПОНИ точак.За него ме приврзуваат сентиментални спомени.На угорница го буткав,а удолница летав,ама секогаш убаво се чувствував.:pos2::pos2::pos2:
Сега ододамна не сум возела.
Се користи како превозно средство наместо автомобил или автобус.
Како го заклучив тоа?
Па газдата наместо да ми дава пари за автобус ми рече со точак да одам на работа.:vozbud:
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
502
Поени од реакции
113
...Моето НАЈомилено хобии:vozbud:
Точак возам секогаш!! Независно од времето, друштвото....и во секакво расположение:))
Онака баш ме опушта и ств. ми е навика:toe: Неодамна..поточно на 30.10.2009 си купиф нов 'SCOTT' бајК и го обожаваам:drk::baeh::helou:
 
Член од
5 јануари 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
pozz ludi ... i ja obozavam mnn TO4aki ama vo posledno vreme sum bez to4ak po sto mie rasipan i se "zalubiv" vo edni to4aci Sportski .... a dali znae nekoj kaj mozam da najdam vakvii...
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
341
Поени од реакции
15
ova ti e BMX ima vo PROSPORT samo MONGOOSE mn dobri od 13.000 nagore se cenite za tebe tie dosta od 13.000 !!! pozz ama sepak mislam ne ti treba poarno zemi obicen moj sovet
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
zema li nekoj von sezona novo tocace? deka popusti ona ova? poleka poleka ke pocnuva da se vozi od mart nekade
 

Kajgana Shop

На врв Bottom