Оптимизам/Песимизам?

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
Оптимист сум. Можи и не е баш најубаво то пошо често се разочарувам ама верувам дека работите ќе одат на подобро. а и некогаш не се замарам многу со проблемите ако неможам да ги решам. Со нервоза сигурно нема да се решат
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Најчесто настојувам да останам со позитивно размислување,но гледајќи реално тоа не е секогаш можно така да сум нешто измеѓу.
За другите повеќе размислувам оптимистички него ли за себе.:)
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Гледам од посветлата страна т.е оптимистички , дека се ќе биде добро,се ќе е океј ,свртен сум накај позитивноста..но некогаш гледам и реално..може да е нешто измеѓу али не ми се верува..90 наспроти 10 проценти...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.654
Поени од реакции
70.683
Vecen optimist vo se:):) Pa ako ne sum siguren deka nesto nema da se ispolni, togas zasto voopsto i sum pocnal so toa:)
 
N

navivacka

Гостин
Во последно време сум нешто песимистички расположена,незнам која е причината за тоа ама не ми се допага воопшто...мора да го променам тоа.
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
ВО последно време многу оптимистички и покрај некои работи,сепак не се замарам едноставно си го фурам животот како си тече.Се додека си ги иам другарите не се замарам.:smir:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
vo желбите сме оптимисти а во искуството песимисти!
 

MK_Devojce

I simply don't care...
Член од
2 август 2009
Мислења
468
Поени од реакции
162
Оптимистите и песимистите умираат исто, но не живеат исто!!
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.734
Поени од реакции
12.165
Оптимистите и песимистите умираат исто, но не живеат исто!!
Оптимистите може срчка да ги фати од премногу надевање во животот, а само еден добар заеб...:wink:
Песимистите се навикнати, вежбаат кардиоваскуларен систем за можни разочарувања цел живот, така да...се исто е како и да свртиш.


Инаку-песимист сум и ќе останам до својата 90-та година, а можда и до стота :smir:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
90% оптимист. А кога тие 10% ми се на мени... Лошо чувство!
Генерален оптимист!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom