Омилен ресторан со највкусна храна? Каде одите?

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
790
Посебен шмек имаат и „фабричките“ ресторани. Но тоа е веќе сосема друга приказна.
Да не мислиш на тие компании некои што имаат нивни ресторани каде што јадат вработените?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.442
Поени од реакции
7.829
Мислев на ресторанот во МЗТ, и сличните на него, како оној на МРТВ, Комерцијална банка, каде што се хранат и учениците од средно музичко, и од музичка академија.
Енивејз, тоа беше спомнато со иронија.

Хипик сум ја, се хранам во млечни ресторани или сендвичари.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Во кинескиот ресторан карши хотел Амбасадор секогаш ми е вкусно, ме најадува, не е скапо а и релаксирано е. Во Џино бев на роденден и има навистина прекрасни пици, а од Соул и панираниот кромид сум секогаш ненаситна:)
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
дефинитивно воденичка:pipi:

малце се преголеми цените ама вреди

особено за благо најубаво е панакота:vozbud:
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.780
Поени од реакции
5.520
1. Vittoria - италјански ресторан спроти Рамстор кој не бил не знае како е, прекрасна храна одличен амбиент се на се место за романтики :)





Мексички ресторан-Скопје,улица Македонија :vozbud: ...нема да зграшите
2. Amigos се вика мексиканскиот ресторан мераци е местенцево одма до Барселона, свират тивка музика мексиканска, одлична послуга






3. Ѕвезден океан - кинески ресторан спроти хотел Амбасадор и руската Амбасада позади Буњаковец пазарчето за љубителите на кинеска храна може и со стапчиња да јадете :) :)

мексиканскиот и кинескиов ресторан ги има и у Рамстор ама таму храната не ја бива ич :smir:

 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
1. Vittoria - италјански ресторан спроти Рамстор кој не бил не знае како е, прекрасна храна одличен амбиент се на се место за романтики :)
Еднаш бев тука и никад више!
Ем резервирано и само да порачаме прво донесоа похован кашкавал ладен, мислам тоа никаде го нема. И после да нарачаме бифтек паааа нема, свинско пааа нема, морски специјалитети паа и тоа не ... и викаат само пилешко ни остана се друго ни се потроши. Тоа не знам како можеа да си го дозволат да ти се сневиди во луксузниот ресторан :tapp:

Јас ќе кажам како сестрами ресторанот Воденица прекрасно место со преубава храна, има традиционална и италијанска.

 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
Вие ептен се залетивте на најскапото :nesum:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.442
Поени од реакции
7.829
ДОЈРАНА во автокоманда, накај саем коа се иде од задна страна, во индустриската зона.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Скопје: Мексиканскиот ресторан,а и Кај Џинот ми се бендиса храната.
Битола:Кус Кус;

Лео,Грне.
Во Кус Кус и Лео ги има најубавите пици.А во Грне има супер скара.
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Македонска куќа во Прилеп. Вкусно јадење, прекрасен амбиент, македонска музика и добар персонал. Ми има оставено одличен впечаток :)

 
V

[vladimir]

Гостин
"Kај Маршалот" навистина вкусни јадења, пријатен амбиент и добра услуга

 

Kajgana Shop

На врв Bottom