Омилени обувки (по можност со слики)

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181

Исти овакви иам и ги обожавам Само различни бои

и на 2 место
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Вакви си купив за зимово само штиклата има друг облик,висината е таа.Три пати досега ги имам облечено,од кој еднаш паднав.Ако дава некој часови за одење на штикла да се пријавам.Полошо неможе во ништо да се чувствувам одколку на штикла,ги бројам чекорите и одвај чекам да седнам,нозите ми развиваат 500 температура,а добивам и болки во грбот :)

За ништо на светот не ги менувам патиките,среќа што има модели кој се патика чевла и можат да се мешаат.И за се што е ниско го давам својот глас и подршка да прават подобри модели :)
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Вакви си купив за зимово само штиклата има друг облик,висината е таа.Три пати досега ги имам облечено,од кој еднаш паднав.Ако дава некој часови за одење на штикла да се пријавам.Полошо неможе во ништо да се чувствувам одколку на штикла,ги бројам чекорите и одвај чекам да седнам,нозите ми развиваат 500 температура,а добивам и болки во грбот :)

За ништо на светот не ги менувам патиките,среќа што има модели кој се патика чевла и можат да се мешаат.И за се што е ниско го давам својот глас и подршка да прават подобри модели :)
Исто и јас си купив слични:helou:
И повеке од трипати ги носам.
Првиот пат едвај стигнав до трговскиот(а пет минути одење е).
Вториот пат беше подобро.
Ама сега...ке почнам да трчам во нив:vozbud:
Веке подолго време одам во ниски обувки или патики,сум заборавила на штикли како беше,ама сега решив дека морам да изгледам ко женско,доста е спортски стил.

Не се откажувај,секој нареден пат ке ти биде полесно:back:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Типка со вакви да ми дојде ја зимам за жена одма!:vozbud::drk::drk::drk::drk::drk::drk:
Па како да не сум педофилски настроена кога си го бара?:))
Моите „овогодишни“ чизми ја имаат оваа висина ама се превртена кожа и ги немаат горе тие дупките за врвци.

Иначе, не се незгодни за носење, ама тешко е да се најде со што да се комбинираат. Сукњи и фустани нема проблем, ама за фармерки и панталони - или доволно широки за да се стават од горе (што е штета) или треба да се сериозно тесни за да се стават во чизмата и да не се приметува набран материјал оддолу.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Па како да не сум педофилски настроена кога си го бара?:))
Моите „овогодишни“ чизми ја имаат оваа висина ама се превртена кожа и ги немаат горе тие дупките за врвци.

Иначе, не се незгодни за носење, ама тешко е да се најде со што да се комбинираат. Сукњи и фустани нема проблем, ама за фармерки и панталони - или доволно широки за да се стават од горе (што е штета) или треба да се сериозно тесни за да се стават во чизмата и да не се приметува набран материјал оддолу.
Па ајде најдов кандидатка за жена. Иначе зошто педофилски настроена?????? 19 иам :(
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Па ајде најдов кандидатка за жена. Иначе зошто педофилски настроена?????? 19 иам :(
Да бе, одаВна си легален и ти :)
Туку, сега треба да ги провериме твоите омилени обувки, дали ми влагаат во критериумита за „кандидат за маШ“:))
 

Opsessive fangirl

Безнадежен интелектуалец.
Член од
14 декември 2009
Мислења
291
Поени од реакции
137
Најбоље патики ever! R.I.P. my darlings, I will always love yah ...
 

Attachments

D

dh00|

Гостин


вакви,кои сеа ги имам али скроз црни и...





овие...може и двете бои:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom