Омилени клубови

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
читам и не ми е јасно како некој може да навива на пример за Милан и Челзи или па Милан и Барен и ред други примери, јас навивам за Рома и сум фан на Рома и друг тим неможам да смислам, може да се каже тим кон кој имам некои симпатии е Ливерпул бидејќи ми е жал за нив што одамна немат освоено премиер лига, посебно ми е криво за Жерард, еве веќе 5-6 сезони е еден од топ 5 играчите во премиер лигата а никако освои титула во Англија со својот Ливерпул, за играч од ваков калибар не е фер да се пензионира без освоено титула во Англија а земете во предвид дека е Англичанец,но ајде сега кога ќе се врати од повреда новото засилување на Ливерпул се надевам ќе направи разлика на теренот во однос на играта и ќе ги доведе црвените до титула во Англија, ама ова што го кажав за Ливерпул не се споредува со приврзаноста кон Рома и доколку се сретнат овиа два тима во меѓусебен дуел Ливерпул за мене би преставувал противник кој би сакал Рома да го згази исто како сите тимови од сериа а
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
Клубови кои стварно ги сакам се Динамо Загреб и Вардар.
Едниот ми е по наследна линија,дедо ми навивач,татко ми и јас.Вториот е од градот каде што живеам и клуб кој сум идел на стадион,и во сала да го бодрам(пред да отидам на утакмица на Вардар не ме болеше уво за клубот,али после 1-2 утакмици ти прираснува за срце) :).
Онака клубови кои ми се да кажеме симпатични,или фаворити во нивните првеснтва ми се:
Англија - Арсенал
Италија - Милан
Германија - Баерн
Шпанија - Барселона.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
MILAN CHAMPIONS
Англија-Челзи, Германија-Баерн Минхен, после Ајакс,Порто,Црвена Ѕвезда,ПОБЕДА ПРИЛЕП.........
 
M

Mario Gómez

Гостин
Баерн и секоја екипа што игра против Милан.:salut:
 
B

boki10messi

Гостин
1.Барса

Манчестер Сити
Евертон
Арсенал

Работнички
Тетекс
Пелистер
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Челзи

Интер

Баерн

Фенербахче
:wink:
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
420
Поени од реакции
12
Jedina Ljubav Zivota Mog ZVEZDA :) a taka simpatii pogolemi imam kon Paris Saint-Germain :salut:
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Реал Мадрид


Шалке, Интер, Сити....
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
БАРСЕЛОНА

И онака сакам во Англија конечно да ги видам Ливерпул на врвот. Жал ми е за Жерард човекот е еден од најдобрите играчи а неможе титула да земе.
А од Македонските екипи онака кон Работнички сум свртен малку и за сите екипи кога играат кога играат во Европа:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom