Омилена/ни марки на автомобили

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Прв избор мора да ми биде Renault, од пристрасни причини :)
Но кога би имал поголем буџет на располагање мака би мачел меѓу Audi И BMW.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Од помалку достапните: Ферари
Од достапните: Ауди
Од секојдневните: Опел, Фолсваген
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
до пред некое време вени сечев за рено... ама... ама сега од корен го сменив мислењето... волво ми е на мени и презадоволен сум... башка ако би летал во облаци, едно ламбо би сакал да го имам и испоштовам за екскурзија низ патиштава... мада за тој тип на коли треба да си и атлета и спортска дужа, за да можеш физички да влезеш и излезеш од него...:D и сега иако сум 150+ кила, ке се потрудам некако....:icon_mrgr:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
до пред некое време вени сечев за рено... ама... ама сега од корен го сменив мислењето... волво ми е на мени и презадоволен сум... башка ако би летал во облаци, едно ламбо би сакал да го имам и испоштовам за екскурзија низ патиштава... мада за тој тип на коли треба да си и атлета и спортска дужа, за да можеш физички да влезеш и излезеш од него...:D и сега иако сум 150+ кила, ке се потрудам некако....:icon_mrgr:
хехе што така за волвото од еднаш премисла - те акнаа импресии а?

инаку што се однесува за мене. ако би можел да бирам од секојдневниве би одбрал тојота нисан мазда и слично јапонско/корејско.

ако веќе одиме со замисла и ја би одрбрал пагани.
 
Член од
23 септември 2010
Мислења
645
Поени од реакции
385
Цвајтакт вартбург, 2 метра лим 5 метра дим
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
хехе што така за волвото од еднаш премисла - те акнаа импресии а?

инаку што се однесува за мене. ако би можел да бирам од секојдневниве би одбрал тојота нисан мазда и слично јапонско/корејско.

ако веќе одиме со замисла и ја би одрбрал пагани.
ти немаш појма какви импресии ме задесија... ако за рено и општо за сите француски возила важи дека имаат нај добра амортизација и нај лагодна вожња во однос на другите секојдневни коли, тогаш јас како бивши консумент на неколку ренолчиња еспешли шамад 19, можам да кажам дека во однос на волвото тие се тезгериња... за да го доживееш волво, треба да го имаш и консумираш некое време.. ама уште од првите 3 дена ке сватиш во што си седнал...

10 пати по издржливо од германец, 10 пати по елегантно возење од француз, 10 пати подобар внатрешен дизајн од италијанец и 10 пати повеке опрема од било кој јапанец... е тоа е волво...

да ми го кажуваше на мене некој ова пред да купам волво ке му се смеев во лице и ке ге го правев луд:D

п.с. од аспект на летањето, поред ламбото како алтернатива и јас би едно пагани... зонда пагни по конкретно:eek:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
ти немаш појма какви импресии ме задесија... ако за рено и општо за сите француски возила важи дека имаат нај добра амортизација и нај лагодна вожња во однос на другите секојдневни коли, тогаш јас како бивши консумент на неколку ренолчиња еспешли шамад 19, можам да кажам дека во однос на волвото тие се тезгериња... за да го доживееш волво, треба да го имаш и консумираш некое време.. ама уште од првите 3 дена ке сватиш во што си седнал...

10 пати по издржливо од германец, 10 пати по елегантно возење од француз, 10 пати подобар внатрешен дизајн од италијанец и 10 пати повеке опрема од било кој јапанец... е тоа е волво...

да ми го кажуваше на мене некој ова пред да купам волво ке му се смеев во лице и ке ге го правев луд:D

п.с. од аспект на летањето, поред ламбото како алтернатива и јас би едно пагани... зонда пагни по конкретно:eek:
хехехе а што волво зема конкретно кажи - јас имам возено еден период ГЛ 460 ама сменет мотор пикнат од рено ради милион причини - така да можам да кажам за издржливоста на школката амортизацијата и слично - за мотор неможам да коментирам. - најголема импресија кај волвото ми беше парното - обично на коливе им треба 5 минути барем малце да загреат за парното да почне да дува топло - на волвото мислам дека помалце од минута му требаше (на ладна машина) - дали е нешто правано преправано и слично ( потшто реков сменет е моторот ) незнам но тоа е тоа.

и да - најиздржлива школка имаат дефинитивно во споредба со било која кола! ова е докажано милиарда пати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom